Má význam zachraňovat aku z golf vozítka?

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
stegeron
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 28, 2021 1:49 pm

Má význam zachraňovat aku z golf vozítka?

Příspěvek od stegeron »

Dobrý den,
mám možnost koupit asi za třetinu ceny 4 akumulátory z golfáku, jsou to asi 5 let staré Trojan T-1275 plus. Po nabití mají všechny cca 12,65V, jen jedna má 12,35V. Záťežový test jsem zatím nedělal, ptž nemám tester, ale vozík jezdí údajně zhruba polovinu toho co dříve. Majitel baterie dobíjel vždy po skončení jízdy. Na baterkách je mastný bordel, takže zacházení asi ne ideální.

Máte někdo zkušenost, že se tím ani nemá cenu zabývat nebo to mám risknout? Případně jak jinak ještě kapacitu otestovat? Jaký používáte tester?

Děkuju za jakoukoliv radu!
Přílohy
trojan.jpg
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Má význam zachraňovat aku z golf vozítka?

Příspěvek od LIX »

Za tú cenu môžeš mať slušné lítium. Do olova by som už nikdy viac nešiel ak by to nemalo byť na chatu kde je občasné využitie a v zime nízke teploty pod 5°C.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Má význam zachraňovat aku z golf vozítka?

Příspěvek od Matess »

kupovat za 1/3 ceny baterky s 1/2 kapacity je za mě špatný nápad. Trojan jsou dobré baterie, ale nabídnul bych tak max 20% původní ceny pokud bych o ně měl zájem. Možná po připojení desulfátoru se chytnou.
stegeron
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 28, 2021 1:49 pm

Re: Má význam zachraňovat aku z golf vozítka?

Příspěvek od stegeron »

Díky za reakce, nakonec jsem taky dospěl k názoru, že to cenu nemá a dokonce že Pb asi není pro mě dobrá volba: Vzhledem k plánovanému výkonu mojí FVE a zároveň průběhu spotřeby by ty baterie hodně cyklovaly a byly vybité (což prý Pb nesvědčí), takže radši zvolím jinou alternativu.

Nicméně kdybyste měl někdo zájem, předám kontakt na majitele.