Dotaz na Axpert

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Dotaz na Axpert

Příspěvek od Soban »

Podle mě by to nemusel být problém protože oni se řídí napětím na baterii a i dle návodů se dají zapojit na jednu baterii, jediné co se nesmí spojit je ty panelové pole jak + tak - .

Jedině co pak pohlídat aby jsi nastavil správný max proud do baterky na těch měničích aby tam neteklo moc co by baterka nezvládala.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
koenzim
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 08, 2018 8:41 am

Re: Dotaz na Axpert

Příspěvek od koenzim »

parez120 píše:Tak 3f se dá vyřešit z DS to mě jen napadlo, pokud by stím nebyl problém. Jinak se na to vykaslu.
Jde mi hlavně oto, abych mohl mít dvě panelové pole, každé do jednoho měniče a oba na jedné baterce. A navzájem se to netlouklo. Takže jestli jsem to dobře pochopil, vyřeší to paralelní karty. Díky
Paralelné karty potrebuješ, ak chceš aby obidva meniče dodávali do rovnakej fázy. Ak bude každý menič ťahať samostatnú vetvu, netreba paralelné karty. Kôli baterke ich tiež nepotrebuješ, batérii je jedno ktorý menič do nej posiela prúd, resp ťahá prúd.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotaz na Axpert

Příspěvek od jahodovák »

Pokud dáš každý na jinou fázi,nemusí spolu komunikovat,není to třeba,každý se bude chovat podle toho jak je nastavíš,to znamená že každý zvlášt bude nabíjet baterku pro oba dle jejího stavu podle napětí a dle nastavení měniče.Jen je třeba při menší kapacitě baterie nastavit nabíjení tak, aby když budou nabíjet oba,nebyl překročen celkový nabíjecí proud,tož tak,hezký den
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
parez120
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 07, 2022 9:47 pm

Re: Dotaz na Axpert

Příspěvek od parez120 »

Tak to je pohoda, děkuji za odpovědi . Teď už se jen rozhodnout jestli mks3 nebo kinga
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotaz na Axpert

Příspěvek od kuli »

parez120 píše:
kuli píše:Ako píše Soban na 3f systém sa vykašli ak ho vyslovene nepotrebuješ. Ak by si ho aj potreboval na niečo, tak sa to dá vyriešiť frekvenčným meničom z 1 f na 3 F. rva to tu dával, hľadaj jeho príspevky.
https://www.aliexpress.com/item/1005001607738272.html

Väčšinou času ide bežná domácnosť s odberom do 100 W. Keď varíš, perieš, umývačka 2 - 4 kW. Na to ti stačí 1 menič.

Vlastná spotreba meniča na prázdno 70 W. Ak budeš mať tri, tak 3 x 70 W x 24 hodín = 5 kWh energie vlastná spotreba za deň!

Niektorý to majú tak urobené, že ti podľa zátaže pripínajú meniče. Hovorí sa tomu dynamické riedenie záťaže.
Tiež na tom pracujem, len keby bolo času .

Manuálne to robím tak, že cez deň nechám bežať dva meniče, keď nabíjam EV pripnem tretí a na noc nechám jeden.
Len je to pracné, ale aspoň zhodím slaninu z brucha, ktorú som si cez zimu pracne nazberal.


Tie paralelné karty potrebuješ, aj keď budeš mať 1 f, aby sa to synchronizovalo.

Najlepšie si kúpiť rovno tri meniče a tri paralelné karty + káble, pri dokupovaní neskôr bývajú s tým problémy.

Tak 3f se dá vyřešit z DS to mě jen napadlo, pokud by stím nebyl problém. Jinak se na to vykaslu.
Jde mi hlavně oto, abych mohl mít dvě panelové pole, každé do jednoho měniče a oba na jedné baterce. A navzájem se to netlouklo. Takže jestli jsem to dobře pochopil, vyřeší to paralelní karty. Díky
Keď máš meniče a paralelné karty tam je podmienka, že musia byť na jednej batérii, takže toto máš vyriešené.

Ak často nezapínaš 3 f stroje tak ako píšeš daj to na DS a tiež to máš vyriešené.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek