Balkonova PV s presnymi rozmermi panelov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Hejaaa
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 21, 2022 10:14 pm

Balkonova PV s presnymi rozmermi panelov

Příspěvek od Hejaaa »

Zdravim,
rad by som si spravil na balkone malu PV elektrarnu, ktora bude len ako hobby projekt bez zmysluplnej navratnosti. Podla PVGIS by mohla byt rocna vyroba na urovnu okolo ±150kWh, co by pokrylo aspon spotrebu chladnicky :)

Na to aby som mohol nad niecim podobnym rozmyslat, tak potrebujem vyriesit vizual PV panelov tak aby nerusili okolie a uz vobec nie spravcu, ktory je na podobne zasahy citlivy. A tu sa dostavam k dvom problemom pri vybere panelov, co je farba(tu mozno az tak riesit netreba) a velkost.

Velkost panelu by za idealnych okolnosti mala byt 128x85 cm aby sa zmestil do vycnievajuceho clenenia balkonoveho zabradlia. Presiel som niekolko eschopov, ale tych rozmerov ktore by sa co i len priblizovali mojej potrebe nie je vela. Pouzitie vacsich panelov kvoli vizualu nie je ziaduce. Mensie panely mozu nechavat zase skarede medzery. Mozno by sa plocha dala vyplnit nejakymi falosnymi panelmi, pripadne riesit inak o com ani netusim. Vedeli by ste mi poradit kde a ci sa oplati este hladat vhodne panely, pripadne ako to riesit?
Rozmery zabradlia, kde su okrajove plochy skor ako nevyuzitelny bonus.
Rozmery zabradlia, kde su okrajove plochy skor ako nevyuzitelny bonus.
Vizual ciernych panelov na zabradli balkonu.
Vizual ciernych panelov na zabradli balkonu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek