Phocos CX-I

Regulátory Phocos CX
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od matej »

kuky píše:Navic jsem zjistil ze shorela nejaka mala chatka od toho regulatoru CX PHOCOS
Jistit, jistit a ještě jednou JISTIT! Hlavně BATERKY, nic nesmí být na baterky připojeno bez náležité pojistky :!:
Zapomeňte na 230V jističe určeny pro střídavý proud. Při jednosměrném proudu nejsou zkoušeny a mne se už stalo, že tento jistič nevypnul ani při několikanásobném a několikasekundovém překročení jeho vypínací hodnoty !
Klasické pojistky jsou nejlepší, já používám ty pro autohifi, paralelně 2x80A pro 24V/490A baterii, ale pro menší výkony postačí klasické automobilové, ty úzké zasouvací.
Pravda a Láska zvítězí!.
Gmouse
Příspěvky: 97
Registrován: čtv zář 15, 2011 11:50 am
Reputace: 2

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od Gmouse »

matej_bb píše:
kuky píše:Navic jsem zjistil ze shorela nejaka mala chatka od toho regulatoru CX PHOCOS
Jistit, jistit a ještě jednou JISTIT! Hlavně BATERKY, nic nesmí být na baterky připojeno bez náležité pojistky :!:
Zapomeňte na 230V jističe určeny pro střídavý proud. Při jednosměrném proudu nejsou zkoušeny a mne se už stalo, že tento jistič nevypnul ani při několikanásobném a několikasekundovém překročení jeho vypínací hodnoty !
Klasické pojistky jsou nejlepší, já používám ty pro autohifi, paralelně 2x80A pro 24V/490A baterii, ale pro menší výkony postačí klasické automobilové, ty úzké zasouvací.
Myšlenka automobilových pojistek se mi libí, ale nenašel jsem vhodné pouzdro které by se dalo při tloušťce bateriového kabelu použít. Mate tip na nějaké které by bylo možné použít?
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od Toul »

No jasně, taky jsem použil k jištění automobilové pojistky. Nejsilnější mám 150A v pouzdře pro kabel 35 až 50mm2.
pozdro je: http://www.ahifi.cz/acv-pojistkove-pouzdro-5.html
a do něj pojistky ANL: http://www.ahifi.cz/pojistky/

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek