Zapojení LED pásku a zdroje

Domácí i venkovní osvětlení, žárovky, úsporky, halogenky, zářivky, led, pasivní osvětlení světlovody, atd.
Klicky
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 25, 2022 5:30 pm

Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od Klicky »

Ahoj!

Koupil jsem si LEDky s tím že si je zapojím abych si pak uvědomil, že jsem totální kopyto a nevím vlastně co dělám.

Takže si jdu pro rady sem.

1) Mám kabel pro RGBW pásek jak ho spojím s tou přípojkou? Budu potřebovat dutinky a krimpovací kleště nebo se obejdu bez toho? viz příloha obrázky "kabel"

2) Stejná otázka co se týče připojení kabelů zdroje a kabelů RGBW do stmívače. Půjdou ty kabely připojit tak jak jsou nebo je budu muset upravovat

3) A finále zapojení zdroje do sítě. Připojím N a L kabely do normální vidlice a tramtadádá nebo je v tom nějaký háček.

Díky!
Přílohy
Zdroj.jpg
Stmívač 2.jpg
Stmívač 1.jpg
Kabel 2.jpg
Kabel 1.jpg
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od shuty »

dutinky ani klieste nepotrebujes.
stmievac by sa mal dat otvorit aby si sa dostal ku skrutkovacej svorkovnici ktoru vidno na 3 obrazku.
ten kablik tam potom do svorkovnice zasunies a zaskrutkujes. rovnako aj vstup zo zdroja + -. zdroj by sa asi nemal zapajat do zasuvky ale na vedenie, kabel ktory je dovedeny ku svetlu. ale asi aj ked to das na vydlicu do zasuvky by to malo fungovat.
pasik do toho konektoru len vlozis kontaktami a zaklapnes a tym sa spoja tie kontakty v konektore.
nic zlozite...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Klicky
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 25, 2022 5:30 pm

Re: Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od Klicky »

Měl bych ty dráty co jdou ze zdroje dát do nějaký izolační hadice nebo můžou zůstat jak jsou? Nečekám že se v tom bude někdo hrabat, bude to ve skříni ve výšce 2 metrů, ale radši se zeptám
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od Soban »

Můžou zůstat jak jsou, jinak záleží jak to budeš připojovat.....

Předpokládám že tam dáš nějakou šňůru kterou dáš do zásuvky a budeš to nějak spojovat, takže bych tu svorkovničku dal do bužírky.

Svorkovničku pokud budeš používat se šroubky tak ber co má vevnitř pod šroubem plíšek, pak nemusíš dávat dutiny. (čokoládka)
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od kodl69 »

ten napájecí zdroj je určenej pro montáž nejlépe do instalační krabice. Na tyhle drátky když někdo dá přímo vidličku do zásuvky, tak si koleduje o průšvih, mělo by to být ve dvojité izolaci. Na 12V už stačí izolace nutná jen pro funkčnost. Tj zdoj zavřít do nějaké instalační krabice, tu podložit cetrisem neb o přidělat na nehořlavou stěnu, a z té krabice natáhnout normální flexošňůru k zásuvce.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Klicky
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 25, 2022 5:30 pm

Re: Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od Klicky »

kodl69 píše:ten napájecí zdroj je určenej pro montáž nejlépe do instalační krabice. Na tyhle drátky když někdo dá přímo vidličku do zásuvky, tak si koleduje o průšvih, mělo by to být ve dvojité izolaci. Na 12V už stačí izolace nutná jen pro funkčnost. Tj zdoj zavřít do nějaké instalační krabice, tu podložit cetrisem neb o přidělat na nehořlavou stěnu, a z té krabice natáhnout normální flexošňůru k zásuvce.
Tohle je 24V, hele mám se na to vykašlat a zavolat elektrikáře nebo takhle OK
Přílohy
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od Soban »

Asi takhle, kam to chceš dát? Pokud se k tomu nebude normálně možné dostat, třeba nahoře nad skříní kde by jsi ho uchytil aby jsi to nemohl strhnout, tak bych to tak neřešil, normálně přívod a pro klid duše nasadit na tu svorkovničku k tomu zdroji bužírku.

Daleko důležitější je ten pohyblivý přívod pevně přichytit aby jsi to nevytrhnul.

Když to dáš do plastové krabice nebude se to hřát, a na obrázku taky nemáš vyřešené vytrhnutí přívodního kabelu :-)
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zapojení LED pásku a zdroje

Příspěvek od kodl69 »

Tak nějak. Kdyby to takhle nabastlili aspoň všichni kuchyňáři. Zajisti přívod před vytržením a řekni si, žes pro to udělal maximum...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek