ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

Hlavní rozvaděč elektrárny
Hlavní rozvaděč elektrárny
akumulátor Banner 12x2V600Ah
akumulátor Banner 12x2V600Ah
také přidávám foto své ostrovní elektrárny foto panelů dodám později :yes: :home:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim, pekne to vypada, slo by se rozepsat s detaily ohledne systemu ? ;)
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

FV pole 20x190Wp
FV pole 20x190Wp
mypower.cz píše:Zdravim, pekne to vypada, slo by se rozepsat s detaily ohledne systemu ? ;)
určitě jestli Tě něco zajmá konkrétně ptej se.Ale systém je solární panel 20x190Wp dále pod panely rozvody kabelů už ani nepočítám je to na více jak 100m kabelu o průřezu 6mm2 hlavní kabel svodu do elektrárny je 4x25mm2je to rozděleno na dvě pole po desti panelech pro každý reguláto, 2x regulátor Xantrex MPPT 60Ampér jištěný pojistkamy OEZ Pn00 8x100Ampér v pojistkovém pouzdru po třech kusech také OEZ.Propojení regulátorů a měničů je kabelem 35mm2.Měniče mám 2x2500W špička 5000w značky HQ jištěné pojistkou OEZ Pn00 125A fungují velice dobře.Dále pak *batt* trakční solární akumulátor Banner 6OPzS 600 tedy 12článků 2V600Ah systém na 24V.Baterie je připojena vodičem o průřezu 70mm2,a jěště připojení bojléru 2000W foto rozvaděče a panelů bude ;)
Přílohy
spojení panelů,zde neníještě všech 20 panelů dnes je tam těch drátu trochu více :-)
spojení panelů,zde neníještě všech 20 panelů dnes je tam těch drátu trochu více :-)
detail rozvaděče bojleru
detail rozvaděče bojleru
rozvaděč bojleru
rozvaděč bojleru
ovládání ohřevu vody pro bojlér
ovládání ohřevu vody pro bojlér
svedení výkonu z panelů do rozvaděče kabel 4x25mm2
svedení výkonu z panelů do rozvaděče kabel 4x25mm2
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od Pan Taum »

Doporučuji co nejdříve zapojit na akumulátory desulfátor od matěje https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... Txpymw_C3g a nechat ho připojený natrvalo. Bude potřeba 2 kusy (2x 12V). Dost podstatným způsobem ti prodlouží životnost těch kvalitních trakčních baterií.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

Pan Taum píše:Doporučuji co nejdříve zapojit na akumulátory desulfátor od matěje https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... Txpymw_C3g a nechat ho připojený natrvalo. Bude potřeba 2 kusy (2x 12V). Dost podstatným způsobem ti prodlouží životnost těch kvalitních trakčních baterií.
díky za radu už jsem to s matějem vyřešili a kupuji je ;)
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od bert »

Zdravím!
Máte to celkom slušné ;) . Len kapacita batérií sa mi zdá neprimerane malá k výkonu panelov. Ak by ste mal 3200Wp, ako máte v názve témy, je max. prúd 133A. To je na 600Ah olovo veľa. No ak máte 3800Wp (20x190Wp, ako píšete v druhom príspevku) tak max. prúd vychádza až na 158A :roll: . Nabíjať olovo štvrtinou kapacity je veľa.
Ešte k hlavnému rozvádzaču. Pripadá mi to tam dosť "našlapané". Neprehrieva sa to tam? Možno je to len môj pocit, no minimálne tú spodnú dosku by som odmontoval, aby sa tam ľahšie točil vzduch.
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

bert píše:Zdravím!
Máte to celkom slušné ;) . Len kapacita batérií sa mi zdá neprimerane malá k výkonu panelov. Ak by ste mal 3200Wp, ako máte v názve témy, je max. prúd 133A. To je na 600Ah olovo veľa. No ak máte 3800Wp (12x190Wp, ako píšete v druhom príspevku) tak max. prúd vychádza až na 158A :roll: . Nabíjať olovo štvrtinou kapacity je veľa.
Ešte k hlavnému rozvádzaču. Pripadá mi to tam dosť "našlapané". Neprehrieva sa to tam? Možno je to len môj pocit, no minimálne tú spodnú dosku by som odmontoval, aby sa tam ľahšie točil vzduch.
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
Zdravím jo kapacita akumulátoru na větší nebylo dost peněz tyto jsou za 90000Kč.ano mám psáno 3,2Kw ono se přes regulátor více nedostane nepusí více jak 60A jeden tedy dohromady 120A ten výkon se poto pohybuje podle napětí ale víc než 3200 regulátor to potom omezí.A regulátor je nastaven pro akumulátor o kapacitě 600Ah a ví jak je dobíjet má tři stupňe nabíjení bulk,absorption,float, a hlídá si i teplotu má to své čidlo na akumulátoru.A jak je dostatek slunce veškerá energie jde na ohřev vody a tam se to většinou všechno stopí tak ,že je to vyrovnané nabité baterie ohřátá voda.Rozvaděč je našlapanej slušně to je pravda ale ve všem je ventilátor 120x120 a chladí se to dobře není problém ani žádné přehřáti zatím nebylo hlášeno :yes:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od mypower.cz »

Pokud jsem neco prehledl, tak se omlouvam, ale chtel bych se zeptat, jak mate pripojeny ty regulatory, paralelne k bateriim? Je mezi nimi nejaka komunikace? Ja mam 2 EP solary paralelne, posledni dobou mam pocit ze se domlouvaji asi telepaticky, pac proste posledni dobou se mi zda ze se dokazou shodnout na floatu po 3 hodinove absorbci. Drive tomu tak nebylo a absorpce byla i cely den, coz pro baterky neni moc ok. Komunikaci mezi tema myma resenou nijak nemam ani to moje EP Solary neumi.

EDIT: dneska se dokonce podle grafu dohodli tak, ze jeden jel presne na vykon takovy aby byla pokryta spotreba a druhy udrzovat baterky. No docela na to ziram :) Ale to bude zrejme nahoda, ze ty algoritmy v nich zrovna byly v takove fazi ze to vyslo.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

mypower.cz píše:Pokud jsem neco prehledl, tak se omlouvam, ale chtel bych se zeptat, jak mate pripojeny ty regulatory, paralelne k bateriim? Je mezi nimi nejaka komunikace? Ja mam 2 EP solary paralelne, posledni dobou mam pocit ze se domlouvaji asi telepaticky, pac proste posledni dobou se mi zda ze se dokazou shodnout na floatu po 3 hodinove absorbci. Drive tomu tak nebylo a absorpce byla i cely den, coz pro baterky neni moc ok. Komunikaci mezi tema myma resenou nijak nemam ani to moje EP Solary neumi.
Zdravím Vás,Ano regulátory jsou paralelně připojeny k bateriim a jsou i označeny jako reg1 a reg 2,a mají mezi sebou komunikaci kabelem s koncovkama RJ45(jako na internet)a v podstatě je to tedy jeden 120A regulátor jen má každý své solární pole, já si float mohu nastavit dle potřeby ale max 180minut víc tam asi nejde myslím nechci lhát a manuál je daleko :yes:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od mypower.cz »

Ta komunikace je obrovska vyhoda. Pak je to reseni skalovatelne skoro donekonecna. Bez komunikace to az tak optimalni neni. I kdyz komunikace by mohla probihat i pres uroven napeti na baterkach. Ale chtelo by to pak chytrejsi software, ktery by s tim pocital. Nemate zajem data ze systemu zpristupnit tady na mypower v mereni? Ze by jste posilal data v nejakych pravidelnych intervalech na server, ja je zapisoval do databaze a zobrazoval v grafech? Docela by bylo zajimave se mrknout jak ty regly komunikuji a jak se vzajemne doplnuji.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

mypower.cz píše:Ta komunikace je obrovska vyhoda. Pak je to reseni skalovatelne skoro donekonecna. Bez komunikace to az tak optimalni neni. I kdyz komunikace by mohla probihat i pres uroven napeti na baterkach. Ale chtelo by to pak chytrejsi software, ktery by s tim pocital. Nemate zajem data ze systemu zpristupnit tady na mypower v mereni? Ze by jste posilal data v nejakych pravidelnych intervalech na server, ja je zapisoval do databaze a zobrazoval v grafech? Docela by bylo zajimave se mrknout jak ty regly komunikuji a jak se vzajemne doplnuji.
ano komunikace je velká výhoda a dá se to v podstatě skládat do nekonečna jak píšete.Já bohužel data ze systému přes počítač nemám k dispzici nemám soft na čtení a xantrex za něj chce 16000 a to se mi nechce platit to si raději koupím panely.ale data vyčtené z paměti vám zasílat mohu reg.si je zapisuje zpětně až na 31dní.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od mypower.cz »

Pokud by jste mel zajem rozjet podobne mereni jako mam ja bud verejne, nebo privatne, urcite za daleko mene nez 16000, tak dejte vedet do SZ. Resim tyhle veci pomoci platformy Arduino MEGA a vlastniho vcelku uz komplexnejsiho a dosti dlouho testovaneho (sam na svem systemu) SW. Clovek po pohledu do grafu odhali souvislosti o kterych predtim nemel ani paru.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

mypower.cz píše:Pokud by jste mel zajem rozjet podobne mereni jako mam ja bud verejne, nebo privatne, urcite za daleko mene nez 16000, tak dejte vedet do SZ. Resim tyhle veci pomoci platformy Arduino MEGA a vlastniho vcelku uz komplexnejsiho a dosti dlouho testovaneho (sam na svem systemu) SW. Clovek po pohledu do grafu odhali souvislosti o kterych predtim nemel ani paru.
Těžko říct zda arduino Mega bude komunikovat s Xantrexem ale za ůvahu by to stálo
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od mypower.cz »

mel jsem na mysli mereni mimo xantrex. Pocitam ze komunikacni protokol xantrexu bude uzavreny, jinak by jejich reseni za 16K bylo neprodejne. Pekne hezky proudova cidla + mereni napeti na vhodnych mistech.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

mypower.cz píše:mel jsem na mysli mereni mimo xantrex. Pocitam ze komunikacni protokol xantrexu bude uzavreny, jinak by jejich reseni za 16K bylo neprodejne. Pekne hezky proudova cidla + mereni napeti na vhodnych mistech.
je já sem trouba no už to chápu něco podobného máme v práci na větrníkách měřící proudová trafa a nějakej modul je u toho a pak to ženou přes net pro sledování.Takhle jste to myslel???
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim, pote co se rozjelo mereni Pastviny na MicroLogu pro arduino, vsimam si ze tem Xantrexum i pres vzajemnou komunikaci se moc nechce prejit do floatu. U me dva EP solary bez komunikace se posledni dobou obcas nejak dohodnou a do floatu prejdou, uz dokonce asi i vim jak je k tomu primet. Cim to je u vas, ze to neprejde do floatu i kdyz spolu ty regly komunikuji?
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

mypower.cz píše:Zdravim, pote co se rozjelo mereni Pastviny na MicroLogu pro arduino, vsimam si ze tem Xantrexum i pres vzajemnou komunikaci se moc nechce prejit do floatu. U me dva EP solary bez komunikace se posledni dobou obcas nejak dohodnou a do floatu prejdou, uz dokonce asi i vim jak je k tomu primet. Cim to je u vas, ze to neprejde do floatu i kdyz spolu ty regly komunikuji?
Zdravím Vás.Protože mají regulátory momentálně naloženo pro pořádné dobití baterii proto se vám zdá že nepřechází, protože jetam rozdíl 0,1V ale vše funguje jak má jen sem nemohl baterii dobít do plna.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

ahoj všem.Dnes jsem přidal do zálohy benzínovou lampu DITMAR MAXIM 506 která nebyla v provozu více jak 40 let a mám jí od svých deseti let kdy jsem jí dostal .Lampa je z let 1940-1950.Dnes jsem jí opravil a již zase svítí už jen poslat znovu na smalt cilndr a je to komplet.pár fotek pro nadšence jako já :)
Přílohy
a že svítí velice dobře
a že svítí velice dobře
koroze se podepsala.:-(
koroze se podepsala.:-(
rekonstrukce
rekonstrukce
před opravou.
před opravou.
zase svítí.
zase svítí.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

Lui:tak,že float nastavíme 26,76 Bulk dáme těch 28,8 a apsorb 28.00

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek