Nález

Zabezpečení systémů proti přepětí, úderu bleskem, svodiče napětí, hromosvody, proudové ochrany, jištění, pojistky, bezpečnost elektrických zařízení, zkušenosti, rady, doporučení.
jova
Příspěvky: 183
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Nález

Příspěvek od jova »

Zdravím, netušíte prosím někdo co konkrétně tohle je, na internetu k tomu nemohu nic moc najít?
Bude mi to k něčemu v ostrovu 48V?
IMG_2958.jpg
IMG_2957.jpg
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Nález

Příspěvek od goodbie »

šacuji to na galvanický oddělovač ????
jova
Příspěvky: 183
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nález

Příspěvek od jova »

Mě to spíše připadá jak nějaký vypínač / jistič, proto jsem to zařadil sem. Je tam spínač s magnetickou spouští, pod ním ta kostka je tuším relé, na chladičích 5, zřejmě výkonových tranzistorů. Relé, spínač, jsou dimenzované na 80V / 60A.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Nález

Příspěvek od xmasin »

Je to napájecí modul pro nějaké Cisco zařízení ta zkratka PEM je Power Entry Module. Na nic to nevyužijete, protože je to stavěné na telekomunikační napájení, kde plusový pól je uzemněný a napětí proti zemi je tedy -48 až -60V.
jova
Příspěvky: 183
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nález

Příspěvek od jova »

Dík za nasměrování, telefony mě nenapadly, člověk vidí 48V a hned myslí na soláry :-)
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nález

Příspěvek od kodl69 »

Takže zdroj součástek. Ale rozebráním takovejch krámů se kolikrát člověk naučí víc, než kdyby celej den četl nějaký chytrý knížky... Teda je asi potřeba obojí, něco z praxe a něco si i načíst.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jova
Příspěvky: 183
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nález

Příspěvek od jova »

Už jsem to prozkoumal podrobněji a bohužel tam toho moc na vytěžení není. Výkonné diody 30A/100V, operák, pár menších mosfetů. Nejspíše použiju jen ten spínač s vypínací cívkou. Na nouzové odpojení panelů při „havarijních „ stavech na baterkách by mohl stačit.