Baterie PzS

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
Odpovědět
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm
Reputace: 0

Baterie PzS

Příspěvek od Baryk »

Mám prosbičku jaké máte zkušenosti s články PzS (pancíře) seskládané do 12V systému kapacita 500 až 600Ah
Životnost atd.
Moc děkuji za radu
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Baterie PzS

Příspěvek od Pan Taum »

Z mého pohledu je to jediná volba, pokud chce někdo olověné baterie do solárního systému.

Buď NiCd nebo LifePo4 nebo 2V články Pzs TRAKČNÍ olovo.

Je ale nutné správné dimenzování výkonu panelů a odběru tak, aby se baterky po většinu roku mohly dostat do fáze "float" (včetně plné doby absorbce) a aby se nevybíjely úplně do mrtva. Dále je nutno mít bezpodmínečně připojený desulfátor po celý rok (ideálně ten matějův) a samozřejmě kontrolovat hladinu a hustotu elektrolytu. Při splnění těchto podmínek se v našich zeměpisných šířkách, použité v denní FVE elektrárně, můžou PzS baterie dožít věku 10let, čistě teoreticky. V případě víkendového chatového provozu i prakticky viz. (teď hledám link na téma zde cca před rokem - někdo tu měl na víkendové chatě trakční olovo 10let a přišel pro radu, že mu nedrží kapacitu- pamatuje si to někdo?)

Jestli se ti podaří sehnat je za VELICE dobrou cenu, ber je. Když bys je měl kupovat nové za ceníkovku, dle mě se ti nevyplatí (LiFePO4 je rozdrtí v poměru kč/kWh)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Baterie PzS

Příspěvek od vata »

Pan Taum píše: Jestli se ti podaří sehnat je za VELICE dobrou cenu, ber je. Když bys je měl kupovat nové za ceníkovku, dle mě se ti nevyplatí (LiFePO4 je rozdrtí v poměru kč/kWh)
Ano, v rámci plánování upgrade jsem si to počítala, na využitelnou Ah je LiFe levnější než nové (i když krásné) oPzS (zajímala jsem se o Hoppecke), s tím, že LiFe prozatím nabízí lepší prognózu co do životnosti (uvidíme).
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm
Reputace: 0

Re: Baterie PzS

Příspěvek od Baryk »

Moc děkuji za rady co je dobrá cena za repasované PzS napětí 12V v kapacitě 500 až 600Ah
Jsou k nim certifikáty a kapacitní zkoušky že jsou o.k
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Baterie PzS

Příspěvek od vata »

No, tak třeba tady máte nějaké ceny za nové Hoppecke: http://eshop.neosolar.cz/fotovoltaika/s ... zs-a-opzv/. Podle toho si udělejte názor na cenu za repas.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Baterie PzS

Příspěvek od goodbie »

Já osobně bych baterie PzS do solárního systému nedával jedná se totiž o řadu baterii pro vysokozdvižné vozíky a podobně,jak zde již bylo uvedeno do soláru OPzS tyto články jsou pro solární aplikace přímo vyrobené.Viz odkaz Vata.
Zbyněk Mulač
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 02, 2012 5:23 pm
Reputace: 0

Re: Baterie PzS

Příspěvek od Zbyněk Mulač »

Máme aplikace UPS systémů a DC systémů, kde OPzS baterie běhají od roku 1990, a stále fungují. Baterie Hoppecke solar mají mít jiné složení aktivní hmoty lépe odolávající problémům sulfatace. Tedy třeba když delší dobu nesvítí. Hoppecke ty baterie doporučuje tak nějak téměř do všeho jak jsem si všim. Rozhodně bych ale po zkušenostech doporučoval značkové baterie, Hoppecke, Enersys apod. když už olověné baterie.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek