Poradca pre laika

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Poradca pre laika

Příspěvek od ospaly »

Dobrý deň. Som úplny laik, nevyznám sa v elektrotechnike.... Nebudem si sam stavať FVE, ale rozmýšľam o nej. Chcel by som byť trocha nezávislý, aby mi to vedelo pokryť pár hodín výpadku (nie celého domu, ale aspoň niektorých spotrebičov).
Preto hľadám niekoho, kto sa v tom vyzná a vedel by mi poradiť ako vyberať, čo je dobré a čo nie, aj trocha teorie, tipy pri montáži a pod (doslova niekoľkohodinový rychlokurz :D ).
Najlepšie ak by mi ukázal čo je čo a ako je to u neho napojené. Nechcem to zadarmo, pretože čas sú peniaze, preto veľmi rád zaplatím. Ideálne niekto zo Slovenska, ale ak nie, tak by som prišiel aj na Moravu. Ďakujem. P.S. čítal som si viacero príspevkov, ale je to pre mňa španielska dedina.
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Poradca pre laika

Příspěvek od rva »

Když to není koníček, člověk tomu nerozumí a musel by spoléhat na ostatní, tak třeba stačí jenom baterie + vhodný měnič 12/230V.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Poradca pre laika

Příspěvek od Lubik »

Doporučuji začít samostudiem.
Na internetu je spousta informací.
Např.
https://youtube.com/playlist?list=PLJpN ... sdfvOj0rqu
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Poradca pre laika

Příspěvek od mypower.cz »

Výše uvedený playlist je pro lidi co mají vcelku neomezený rozpočet či velký finanční polštář. To se pak staví úplně jinak. S omezeným rozpočtem lépe hledat zde na fóru efektivnější řešení a samozřejmě myslet také na snížení spotřeby včetně možností postupného rozšiřování, jak se člověk se svým systémem více sžije a zjistí jeho úskalí a výhody.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Poradca pre laika

Příspěvek od Diablo1st »

Ak nie je problém angličtina tak je tých možností neúrekom.
Napr. davidpoz, Will prowse, off Grid garage, digital marmaid, Bens solar and batery, lithiumsolar, explorist life a mnoho ďalších. Victron má kopu materiálu na YouTube atď.
Tuto na fóre je tiež dosť materiálu na štúdium stačí si prejsť všetky existujúce FVE od členov.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek