Starsi eTracer MPPT regulator a kompatibilita s LiFePO

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Ryko
Příspěvky: 41
Registrován: úte lis 13, 2012 9:17 am

Starsi eTracer MPPT regulator a kompatibilita s LiFePO

Příspěvek od Ryko »

Mam doma stale novy pred X rokmi kupovany MPPT regulator EPsolar eTracer. Ide o tento modeL:
https://solarne-panely.com/solarne-regu ... n-et-6415n
Manual:
https://www.ostrovni-elektrarny.cz/docs ... _Draft.pdf

Kupoval som ho od predajcu spolu s Winston LiFePO bateriami s tym, ze je bez problemov s nimi pouzitelny. Planoval som ho teraz konecne vyskusat a napojit na baterie, ale podla manualu by tento eTracer mal byt len na olovene baterie. Vedeli by ste mi na zaklade moznosti nastaveni v manuali povedat, ci je mozne tento eTracer pouzit bezpecne s lifepo, ak ano tak za akych podmienok? Je tam boost, float a equalizer charging... Neviem ci algoritmy vhodne pre lead acid su ok aj pre lifepo...
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Starsi eTracer MPPT regulator a kompatibilita s LiFePO

Příspěvek od rva »

Klidně jde použít. Aktuální nastavení je níže - je to snímek obrazovky na PC, když se na regulátor připojíš v místní síti LAN.
Jediný problém u něj je, že bych chtěl o trochu nižší napětí a to on už neumožňuje. Má vstup na teplotní čidlo, tak to jsem nahradil odporem abych simuloval vyšší teplotu baterie s tím, že dle toho sníží nabíjecí napětí, ale myslím, že to nefunguje.
Protože ho mám připojený paralelně s dalšími regulátory a spotřeba domu je obvykle vyšší, než je tento regulátor schopen dodat, tak to moc nevadí.
nastavení ETracer pro LiFePo baterii
nastavení ETracer pro LiFePo baterii
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek