Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od mypower.cz »

ota píše:Já bych za takovou pojistku byl rád.
Až se s někým srazím, ať už vlastní nebo jeho chybou...
Řeknu: "pardon, omlouvám se, jsem nešika, tady je moje číslo pojistky..." a mám klid.
Dobrovolně v tom přeci nikdo nikomu nebrání. I já mám třeba pojištěnou chatu, že jo. To dává smysl. Tady se ale nebavíme ani tak o pojistce, ale o povinnosti. A to je maličko jiný level.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:
ota píše:Já bych za takovou pojistku byl rád.
Až se s někým srazím, ať už vlastní nebo jeho chybou...
Řeknu: "pardon, omlouvám se, jsem nešika, tady je moje číslo pojistky..." a mám klid.
Dobrovolně v tom přeci nikdo nikomu nebrání. I já mám třeba pojištěnou chatu, že jo. To dává smysl. Tady se ale nebavíme ani tak o pojistce, ale o povinnosti. A to je maličko jiný level.
S tímhle souhlas. Z těchto "povinných" věcí se trošku ježím. Jako čerstvý majitel elektrokola - výkonem spíše mopedu.
Každý ať si to vyhodností dle své situace. Pokud s tím vetšinově jezdím po polní cestě někam na ryby tak proč platit ještě k tomu povinný ručení. Naopak pokud někdo jezdí i klidně na normálním kole většinou po silnici tak tam bych dobrovolnou! pojistku viděl jako super věc. Vemte si jedu - díra- úhybný manévr( prudká změna směru jízdy)-úlek předjíždějícího řidiče- čelní náraz-způsobil to cyklista. Pojistka to vyřeší.

Ale hlavně dobrovolně!
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od rva »

Když už takovou povinnost zavedou, tak ať usnadní uzavírání a rušení takového povinného ručení. Někdo má takových vehiklů více a většinu roku třeba na žádnou veřejnou cestu nevyjedou. Optimálně - chci vyjet, přes web jednoduše sjednám ručení na 2 dny a další měsíc bude kolobrda ležet nepojištěná ve sklepě.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od ikovlabs »

JJ ale to by nebyla kasa tak plna ...Viz.prenositelne dalnicni znamky,regionalni znamky.Kdepak ...!
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od jahodovák »

Žádný problém by nebyl,kdyby vybraná částka sloužila hlavně na likvidaci způsobených škod a ne k jiným účelům,a hlavně aby pojistné podmínky byly jasné a pochopitelné pro každého a ne aby ani právník nebyl někdy schopen říct na co jste vlastně pojištěni,takže aby každý plátce měl možnost se seznámit jak je s prostředky na pojištění nakládáno a ne jen konstatovaní musí se zdražit,páč ceny letí nahoru....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
qq357
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 15, 2013 7:12 pm

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od qq357 »

mypower.cz píše:
qq357 píše:No tak jinak.Založil jste vlákno,,Povinné ručení pro ekola a koloběžky".Říkám OK i když nezobu vše z unie.V tomto případě zákonodárce chrání poškozeného před škůdcem a škůdce před ekonomickou pohromou.Jinak malé procento provozovatelů,kteří díky rebelství,blbosti,nebo náhodě můžou někoho poškodit.Na ně se přes pojišťovací program složí všichni.Jinou filozofii v tom nehledejte.I ten zmíněný exrement může být drahý.Kecy nemají cenu,nic za ně nekoupíte(Pražské pořekadlo).
Škoda může vzniknout kdykoliv na čemkoliv. To bychom povinně preventivně museli platit všichni všechno a nikomu by nic nezůstalo. Osobně nespatřuji řešení v globálním preventivním zpoplatnění jakéhokoliv pocitu nebezpečí. Ve výsledku třeba i vaše působení zde na fóru může být jednou dosti drahé a nebezpečné a může způsobit provozovateli či komukoliv jinému značnou škodu.
Prosím,buďte tak laskav a vysvětlete mi poslední větu svého příspěvku,tak nějak to nechápu :D .
Jinak temný podton jsem zaznamenal již dříve...
technické zázemí pro chov bizona amerického,podporované ostrovní FVE
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od ikovlabs »

jahodovák píše:Žádný problém by nebyl,kdyby vybraná částka sloužila hlavně na likvidaci způsobených škod a ne k jiným účelům,a hlavně aby pojistné podmínky byly jasné a pochopitelné pro každého a ne aby ani právník nebyl někdy schopen říct na co jste vlastně pojištěni,takže aby každý plátce měl možnost se seznámit jak je s prostředky na pojištění nakládáno a ne jen konstatovaní musí se zdražit,páč ceny letí nahoru....
To muzete ale je to prd platne.Uz dnes se z povinneho ruceni plati kde co .Napr.fond zabrany skod - tedy cast jde hasicum,zachranarum,propagaci prevence a... policii na nakup radar-lupic aut a jinych "zachrannych" prostredku.Poslanci dekujem!Z vybranych úpenez se vyplaci na skody cca polovina - zbytek jaksi zustane za nehty...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od mypower.cz »

qq357 píše:
mypower.cz píše:
qq357 píše:No tak jinak.Založil jste vlákno,,Povinné ručení pro ekola a koloběžky".Říkám OK i když nezobu vše z unie.V tomto případě zákonodárce chrání poškozeného před škůdcem a škůdce před ekonomickou pohromou.Jinak malé procento provozovatelů,kteří díky rebelství,blbosti,nebo náhodě můžou někoho poškodit.Na ně se přes pojišťovací program složí všichni.Jinou filozofii v tom nehledejte.I ten zmíněný exrement může být drahý.Kecy nemají cenu,nic za ně nekoupíte(Pražské pořekadlo).
Škoda může vzniknout kdykoliv na čemkoliv. To bychom povinně preventivně museli platit všichni všechno a nikomu by nic nezůstalo. Osobně nespatřuji řešení v globálním preventivním zpoplatnění jakéhokoliv pocitu nebezpečí. Ve výsledku třeba i vaše působení zde na fóru může být jednou dosti drahé a nebezpečné a může způsobit provozovateli či komukoliv jinému značnou škodu.
Prosím,buďte tak laskav a vysvětlete mi poslední větu svého příspěvku,tak nějak to nechápu :D .
Jinak temný podton jsem zaznamenal již dříve...
Zcela jednoduche. Muzete napriklad porusit cizi autorska prava, a autor muze skodu vymahat po foru, muzete nekoho pravne poskodit, napriklad pomluvou, nactiutrhanim, podvodem, zneuzit forum k nekalym ucelum, kdo vi cim, bude tedy nutno, aby to resil provozovatel prinejmensim v prvni fazi, dokud to nebude reseno primo s vami, pokud vubec, muzete po foru zacit vydiranim ci vyhrozovanim vymahat bez uhrady nakladu neadekvatni extremni rozsah uprav databaze na zaklade vasi zdejsi dlouhodobe dobrovolne cinnosti v rozporu s podminkami fora, coz by znamenalo skodu i v podobe nakladu na pravni zastoupeni. Ja myslim ze tech duvodu zpusobeni potencialni skody jiste domyslite mnoho. Stejne jako jste schopen vymyslet potencialni skody na chodnicich, verim ze i na foru to pujde.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od jahodovák »

Cokoliv se dá napravit zcela jednoduše a to tím,že každý začne u sebe a začne se chovat tak,jak chce aby se ostatní chovali k němu.Zcela jednoduché,jenže většina ,možná že menší si myslí,mě se to netýká já můžu.....toto se dá aplikovat na všechno,co se nás týká,až se to stane,nebude se dít to,čeho jsme každodenně svědky...a mám tedy otázku,necháme to na jiných,nebo konečně začnem u sebe.........
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od ViktorEX »

to je ono, ja bych rekl, ze spousta spousta lidi ma v hlave o par kolecek min. bud maji spatnou telesnou koordinaci v kombinaci s pouzitym strojem, anebo hledaji, kde jejich schopnost ovladat stroj konci. no, vetsinou tyto pokusy hledani konci bourakem. jedno, jestli je to segway, kolobezka, kolo, motorka nebo ctyrkolka.
ja bych rekl, ze nekde hluboko v mozku je zafixovano, ze maji na vsechno pravo ... treba vratit zbozi do 14 dnu bez udani duvodu. a tim to zacina. pak je nekde hluboko v mozku, ze kdyz jdu po ledovatym chodniku a nahodou sebou prasknu, muzu zazalovat majitele chodniku. tj odpovednost je stale vice outsourcovana nekam ven. tezko potom takovy mozek, kde chybi par kolecek, dokaze rozlisit, kde je jeste chranen a kde uz ne. a pak jsou tady pravnici, kteri radi rajtuji treba na formulacich "byl nedostatecne poucen" ... "on preci nevi, ze nesmi mezi lidma jezdit tak rychle, kdyz nebyl prokazatelne poucen" a neni to treba na videu. A kdyz uz byl poucen, tak je to malymi pismenky na druhe strane smlouvy, cehoz on si nemusel pri podpisu pujceni vsimnout.

lidicky, mame tu co delat se spolecenskou debilitou. ja rikam, a myslim, ze nejsem daleko od pravdy, ze 10% populace by melo dostat injekci hned. 20% populace by melo skoncit v hlidanych taborech s nucenou praci (aby nemeli cas skodit a delat kraviny), 50% lidi lze s jistym nadhledem tolerovat-dozor nutny, a poslednich 20% populace jsou takzvane normalni lidi. nevite do jake skupiny patrite? tak prijdte, ja vam to reknu. staci 4-5 dnu expedice na ctyrkolce. a budete prekvapeni, jak rychle se mym sitem propadnete. ctyrkolka ma totiz takovou zazracnou schopnost odkryvat mozky bez kolecek. i kdyz na prvni pohled vypadate jako slusny clovek, po 3-4 hodinach vim, kolik kolecek vam chybi. a neni to o dovednosti, je to o sebeovladani, sebekritice, celkove koordinaci (jak dusevni tak motoricke). a kdyz chybi motorika, musi byt pritomno dusevno, ktere rekne: "chlapce, na to nemas, jed opatrne" ... takze ta vyvazenost. a divili byste se, jak to funguje spolehlive. skoda, ze tech prvnich 10+20% nemuze nosit nejakou znacku. asi by tech zbylych 70% nemuselo platit tak vysoke pojistky.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od cipis »

Ta procenta máš trochu jinak, normálních je trochu víc, pak je skupina "lepší" a skupina "horší". Klasická Gaussova křivka. Ostatně když něco na toto téma prohodil Zeman, tak ho měli všichni rádi.
Co se týče pojištění, je to jak každé jiné pojištění. Zdravotní a sociální máme také nakázané a nikdo moc neprotestuje. Jednou jsme sociální stát, tak je potřeba zajistit ochranu všech. Tak, jak se to akceptovalo u aut, tak je to akceptovatelné defacto u všech dalších "dopravních" prostředků, u kterých hrozí nehody a škody na zdraví, životě nebo majetku.
A protože ta Gaussova křivka opravdu funguje, tak je sice spousta lidí uvědomělých, co mají třeba mimo pojištění domácnosti (nemyslím stavby) ještě i pojistku na blbost, pokud rovnou nějakou na konkrétní činnost, ale také spousta lidí, co nikdy přece nehavarují, nikdy nikomu nezpůsobí škodu, tak proč by něco platili. A jestli statistiky ukazují, že těchto případů je víc a víc, tak už to neohrožuje jen ty konkrétní lidi, ale společnost jako takovou.
Pojišťovny jsou zkostnatělé, ale třeba se to časem posune tak, že to bude součástí pojistky na auto třeba, no a pokud nebude mít dotyčný auto, tak bude nějaká nabídka na pojištění škod provozem čehokoliv na pozemních komunikací, třeba nějaká univerzální.
Bohužel právě kvůli těm, co na té křivce pasují jaksi mimo ten obvyklý rozsah, tak musí být některé věci povinné.
Ostatně, dotaženo ad absurdum, omezení rychlosti je také vlastně taková věc, co by nebyla potřeba povinná. A tuna dalších věcí. Ale protože je problém některým říct, aby jeli pomaleji, protože tam může vyběhnout dítě, tak je tam holt značka a retardér, které ovšem brání provozu i tehdy, když tam nikdo není, třeba v noci nebo o prázdninách.
Když jsem tuhleva známému řekl, proč jede tak rychle mezi zaparkovanými auty, tak odpověděl, že proč, že tam nebyla cedule ... Zpomalil, až když jsem na to reagoval, že tam může vyběhnout děcko. A právě kvůli takovýmhle holt musí být příkazové/zákazové značky, povinné ručení atd. atd.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Povinné ručení pro elektrokola a koloběžky

Příspěvek od jahodovák »

Ono statistiku jde ohnout a upravit k obrazu svému,přesně jak to dělají ti,co nás skrytě ovládají ale někteří budou říkat,že nás nikdo do ničeho nenutí,že vše dělají sami...je mnoho způsobů jak ovládat masy aniž by si toho byl někdo vědom.Začíná to spůsobem vzdělání a ovlivnováním medii a podsouvání jak se má kdo chovat a další a další drobnosti.Zákony a i ostatní věci jsou psány tak,že se v tom už dnes nevyznají ani právníci a je to tak schválně,aby se to dalo vyložit mnoha způsoby v důsledku to má za následek,že to nikdo nebude dodržovat a proto je možno zavádět další a další omezení a represe.Je nám tak podsouváno,že kdo vše dodržuje je vlastně tak trochu mimo,protože slušnost není potřeba a zbohatlý omezenec je vzor pro ostatní.Pokud se toto nezmění je to boj s větrnými mlýny,což ale někomu vyhovuje,stačí se podívat dobře kolem sebe a mělo by být jasné,že takto to nemůže jít dál a je třeba vše,dokud je čas změnit.zdá se ale,že to po dobrém nepůjde a je třeba to nechat zajít hodně daleko aby každý viděl kam to vede,většině nestačí jen říct že je třeba začít jinak,nevěří tomu a stále opakují až začne ten druhý,já se přidám...a do vedení jsou záměrně vybíráni lidé,kteří jedou podle zvoleného scénáře a jsou zastoupeni všude a kdo se nepřízpůsobí je odstraněn...jeden moudrý človíček řekl,kdyby volby mohly něco změnit,byly by zrušeny....pokud ale budete sledovat jen veřejné kanály,tak se tam moc věcí jak to ve skutečnosti nedozvíte,nebo jen pokud se spletou...jinak dnešní pojistky snad mají víc výluk než kolik toho je pojištěno,je třeba důkladně vše pročíst a při pojistné události i správně reagovat,protože už jen trošku jinak sepsaná žádost a nic nedostanete...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek