Tak jsem po čase svou FVE trochu upgradoval.

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Tak jsem po čase svou FVE trochu upgradoval.

Příspěvek od chatař »

IMG_20210822_095740.jpg
Zdravím všechny. Jak někteří možná vědí, začínal jsem se Sitonem a osmi panely na střeše s orientací JZ. Po roce jsem dokoupil 2 panely, Sitona nahradil Axpert VMII 3kW/500V plus baterie 24V/232Ah. Pak jsem dokoupil ještě jeden panel (11S je pro mého Axperta maximum s ohledem na napětí). Jo, sestava fungovala ke spokojenosti, akorát mě štvalo (manželku ještě víc), že vzhledem k JZ orientaci panelů výkon nabíhal až od poledne. Dopoledne mrtvo. Byl jsem z toho smutný, avšak v pravou chvíli pomohl nejlepší přítel každého fotovoltaika co bydlí u lesa - kůrovec. Pustil se do lesa za chatou, přijeli lesáci, část lesa vykáceli, a po padesáti letech mou chatu od jihovýchodu konečně ozářilo Slunce. To bylo radosti jak na Starém Bělidle, když přijela baronka. Okamžitě jsem objednal další panely, regulátory, a svou instalaci rozšířil. Panely jsou zapojeny po 2S na samostatný regulátor Smart Victron 100/20. Chtěl jsem z nich dostat maximum, proto Victron. Celou instalaci jsem realizoval sám, bez pomoci druhé osoby! No, zábava to teda byla. :D Nyní jsem spokojený. Když je zataženo, 4 panely od JV dávají sice skoro prd, zato 11 panelů od JZ dá těch 300 až 500W. I víc, podle oblačnosti. Když je jasná obloha a svítí sluníčko, 11 panelů od JZ dá dopoledne skoro prd, ale z panelů od JV mám 800W i víc. A to už stačí na dobíjení baterie i manželce pro Remosku, či jiné spotřebiče. Docílil jsem toho, co jsem chtěl: s poměrně malou kapacitou úložiště elektřina po celý den alespoň pro základní spotřebiče jako lednička, televize, notebook, IP kamera, wifi a další blbosti. A dál se uvidí. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Tak jsem po čase svou FVE trochu upgradoval.

Příspěvek od JiříK »

Šikula... :yes:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Tak jsem po čase svou FVE trochu upgradoval.

Příspěvek od chatař »

JiříK píše:Šikula... :yes:
Dík. :)
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek