STUDER Xcom-232i

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

STUDER Xcom-232i

Příspěvek od netko »

Mal by som prosbicku co sa tyka Communication module Xcom-232i k Studeru. Ma s tymto niekto skusenosti ako sa to funguje alebo aky soft by mohol (ak sa vobec da) zobrazovat online data? Mna zaujima zobrazovanie online aby som nemusel sediet pri RCC02 a mrkol to online po sieti alebo dat k tomu NB a pripojit sa nan.Dik
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od mopadzi »

posílám SZ
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od netko »

nema to niekto rozbehane? odskušane?
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od netko »

netko píše:nema to niekto rozbehane? odskušane?
Zdravim podarilo sa niekomu uz rozbehat toto, alebo ma niekto s tymto skusenosti?
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od bert »

Ahoj!
Mňa by to tiež dosť zaujímalo, lebo sa chystám "prikúpiť". Ako ti to teraz funguje? Myslím, či to máš aspoň pripojené k PC, či to loguje, prípadne či to ide cez to nastaviť...
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od netko »

bert píše:Ahoj!
Mňa by to tiež dosť zaujímalo, lebo sa chystám "prikúpiť". Ako ti to teraz funguje? Myslím, či to máš aspoň pripojené k PC, či to loguje, prípadne či to ide cez to nastaviť...
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
Zatial nijako a hneva ma to, planujem to zavesit na plc S7-1200ku a uvidim co sa mi podari z toho dostat, dam vediet.
Brčo
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 20, 2011 8:04 am
Reputace: 36
Bydliště: Trnava

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od Brčo »

netko píše:
bert píše:Ahoj!
Mňa by to tiež dosť zaujímalo, lebo sa chystám "prikúpiť". Ako ti to teraz funguje? Myslím, či to máš aspoň pripojené k PC, či to loguje, prípadne či to ide cez to nastaviť...
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
Zatial nijako a hneva ma to, planujem to zavesit na plc S7-1200ku a uvidim co sa mi podari z toho dostat, dam vediet.
Podarilo sa to rozchodit? Oplati sa prikúpit?
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od Frenky »

Ahoj
Nevím jestli ještě Netko chodí na mypower, ale potvrzuji, že mu komunikace chodí pře Xcom-232i na PLC Siemens S7. Měl jsem možnost vidět jeho promakaný management a je to opravdu paráda.
Netko mi také pomohl připojit STUDER k PLC S7 SIEMENS a chodí mi to také. Potíž je v logování a zobrazování. K tomu je potřeba nějaké standardní PC na kterém je nainstalován program a vybavení pro SIEMENS (WINCC) ve kterém je i databáze na logování. Celý program je uživatelsky celkem přívětivý a dají se s tím dělat pěkné vychytávky. Potíž je ve spotřebě takového serveru. U mne to dělá cca 25W pro server a dalších 7W pro PLC SIEMENS, což je na moji titěrnou elektrárničku moc.
Dalším koumákem kdo zdolal protokol STUDERU je dreambox, který má dvorního (soukromého) programátora, který pěkně zvládnul systém vyčítání, ale zápis a zobrazení, včetně grafů z databáze se mu zatím nedaří zprovoznit.
Já (Frenky) se tímto problémem zabývám někde od roku 2013 a podařilo se mi pár dílčích úspěchů.
1) Vyčítání přes PLC-SDS MICRO se zobrazováním na vestavěné WEB stránce SDS (to vše za velké spolupráce Procházka85)
2) Vyčítání za pomocí PLC-Arduino Mega s přenosem do PLC Raspberry s připojeným SSD diskem . Na raspbery běží databáze phpmyadmin. Grafy tvořím pomocí highcharts.
WINCC.docx
ukázka WINCC
(460.25 KiB) Staženo 151 x
ukázka Raspberry.docx
ukázka arduino a raspberry
(427.05 KiB) Staženo 164 x
Omlouvám se vložení obrázků do wordu, ale momentálně nemám nainstalován žádný lepší program na tomto PC :mrgreen:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Brčo
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 20, 2011 8:04 am
Reputace: 36
Bydliště: Trnava

Re: STUDER Xcom-232i

Příspěvek od Brčo »

Srdečná vďaka,ale toto je pre mne španielska dedina :roll: polovici výrazov nerorumiem,takže nič pre mňa :eek2: budem hladať jednoduchšie cesty...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek