Vyroba vlastniho panelu

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od vata »

To bychom tu revizi museli provést plošně prakticky všichni co jsme, včetně našich přátel s 10W studijními systémy. Akorát nevím jakou vlastně revizi - snad tak na AC rozvaděč, protože do toho jsme asi rýpli, když jsme instalovali přepínač sítí. Ale revidovat panely na střeše a měnič a baterky a regulaci? Podle jakého standardu vlastně?
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Vladon »

i na ostrov je treba revize ?ja proti revizi samozrejme nic nemam, uz jen kvuli pojistce na dum,ale pro zajimavost..
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od rob.brno »

Vladon píše:i na ostrov je treba revize ?ja proti revizi samozrejme nic nemam, uz jen kvuli pojistce na dum,ale pro zajimavost..
Není třeba, ale lze pomocí data revize prokázat čas instalace. Pokud někoho napadne jiný nezpochybnitelný způsob jak prokázat datum instalace, sem s ním. Doklad o koupi panelů by na to asi nestačil.
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Vladon »

Jeste se zeptam, revizi fotovoltaiky muze provadet klasicky revizak na elektro a nebo je to neco jineho ?
dzigit
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 16, 2012 10:50 pm

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od dzigit »

Alebo si treba postavit tak plot aby cezen nebolo vidiet ze mate solar a potom vam nemaju ako zakonne dokazat ze ho tam mate. To sa tika hlavne ostrova... Cize ja by som to riesil tak ze by som si postavil konstrukciu na zem a okolo by som si dal plot... a mozu ma mat radi. Ludia nemozme byt z toho statu taky posraty. Mali by sme sa poucit z bulharov a necakat kym nas bude stat elektrika viac ako jedna vyplata. Sak to neni normalne aby sme platili take polatky za distribuciu a to uz nehovorim o cene elektromeru !!! Takto elektrarne obchadzaju regulaciu ceny elektriny a stat sa tvari ze vsetko je v poriadku a este nam zakaze si spravit solar.... pytam sa dokedy budeme sklanat havy ???
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Vladon »

vzhledem k satelitni technice, jsou ti zmrdi schopni cucet do google maps a buhviceho,vidim reseni v tom to radeji udelat oficialne..
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od mypower.cz »

Je to docela problem rici "vidim reseni v tom to radeji udelat oficialne.." tedy zaplatit vypalne za to aby jste mohl mit panel na strese pod hrozbou jeste vetsiho vypalneho.. Co kdyz vlada vymysli zakon, ze se smi vymesovat jen hlavou dolu a jinak clovek na zachod nesmi?. V tomto proste vidim problem kde az je schopen se clovek podridit. Pravdepodobne ve vsem, coz me velmi desi. Kde je ta hranice kdy by clovek rekl "Tak a dost .. kurwa tancit jak piskate uz dal nehodlam".

EDIT: nedavno jsem zkousel neco takoveho na komunitu programatoru, ze by vlada naridila instalaci PC a vytvareni programu jen osobam opravnenym kvuli prevenci proti kyberterorizmu a kyberkriminalite. Moc to s nimi nehlo. Kdyz jsem rekl ze pri tom, ze si clovek da na strechu panel neco takoveho uz existuje, dozvedel jsem se ze je to vlastne dobre, ze panely delaji elektriku a ze ta je nebezpecna treba pro vase deti, ktere se bez vaseho dozoru budou motat kolem baterek a podobne kombinace.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od abrams »

mypower.cz píše:
EDIT: nedavno jsem zkousel neco takoveho na komunitu programatoru, ze by vlada naridila instalaci PC a vytvareni programu jen osobam opravnenym kvuli prevenci proti kyberterorizmu a kyberkriminalite. Moc to s nimi nehlo. Kdyz jsem rekl ze pri tom, ze si clovek da na strechu panel neco takoveho uz existuje, dozvedel jsem se ze je to vlastne dobre, ze panely delaji elektriku a ze ta je nebezpecna treba pro vase deti, ktere se bez vaseho dozoru budou motat kolem baterek a podobne kombinace.
Zdravím ,

"takovým lidem by měli zákonem zakázat se množit" ... . Né , logiku některých jedinců nelze pochopit ani vzhůru nohama :uh: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
dzigit
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 16, 2012 10:50 pm

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od dzigit »

Vladon píše:vzhledem k satelitni technice, jsou ti zmrdi schopni cucet do google maps a buhviceho,vidim reseni v tom to radeji udelat oficialne..
Stotoznujem sa v celom rozsahu s nazorom mypowera... je mi smutne ze vacsina ludi je ochotna prijat nezmyslene zakony len aby sa nemuseli vzopriet... len aby boli seda v dave.

Vladom... co sa tika tvojej namietky prave o tom som vravel... stat musi dokaz nadobnut tiez legalne cize prokurator by musel dat povolenie na to aby sa na tvoju zahradu kukol satelit.... cize je to o tom aby ludi co sa boja prinutili sa dobrovolne registrovat... moznoze to chcu pre to aby ta mali v systeme a potom ti na to supnu nejaku dan alebo iny spravy poplatok...
neviem ale ja ked budem mat raz solar tak to urcite o nikde nebudem hlasit ... tak isto ako nenahlasim zebudem mat studnu alebo ze stojan na veternu turbinu bude mat viac ako 10 metrov....
Tak isto mam zaujem iba o taky dom na ktory nepotrebujem stavebne povolenie a stavebny pozemok a stavebnu kolavdaciu a dan z nehnutelnosti a vsetky poplatky
tak isto ako nemam zaujem platit za prenosovu sustavu a za elektromer a k tomu si zo svojeho zaplatim kabel cez ktory by mi to posielali a zadarmo by som im ho dal....

Kazdeho osobna vec ale mali by sme sa zacat zpierat timto nezmyslenym nariadeniam, kontrole a strate sukromia a za domnely pocit bezpecia a "slobody"
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Vladon »

Tak to se musim opravit. SLovy oficialne jsem si predstavoval, ze dam panely na strechu, necham udelat revizi, jednak tedy jako zmineny dukaz ze to bylo nainstalovane pred 2014 a hlavne kvuli pojistce na dum. V zadnem pripade nemam v umyslu chodit nekde na CEZ a neco hlasit a prihlasovat,abych pak za to jeste potom platil nejakou dan. Ty panely absolutne nic nikoho nestoji a neohrozuji,takze me muzou polibit p..... Ono by bylo nacase aby se v teto zemi uz neco stalo,bohuzel v tomto pripade je DEFENESTRACE neadekvatni. Vcera jsem sel v noci z hospody domu a na vlastni oci jsem videl jak zastavili policajti na zastavce kde stali 4 romove, dve zenske a dva nactileti zmetci, kteri na ne pokrikovali "CO CHCES". Policajt (nejaky vypaseny ctyricatnik) se ho jen zeptal komu tyka. Kdyz sem sel kolem, tak jsem si neodpustil poznamku, jestli si od nich nechaji srat na hlavu :) policajt nerekl ani popel a jeli dal (v aute byli dva).
Ja nejsem zastancem komancu,ale tohle se stat pred 25 lety,tak se ten zmetek bude sbirat v krvi ze zeme a priste uz nerekne krivy slovo. No, trosku jsem odbocil, jen jsem chtel rict ze nepatrim mezi lidi kteri slepe vse dodrzuji. Za par tydnu kolaudji barak a pak mam v planu delat veci na ktere bych mel mit oficialne ohlasku,atd..
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od rob.brno »

Vladon píše:Tak to se musim opravit. SLovy oficialne jsem si predstavoval, ze dam panely na strechu, necham udelat revizi, jednak tedy jako zmineny dukaz ze to bylo nainstalovane pred 2014 a hlavne kvuli pojistce na dum..
Pravda revize jako doklad pro pojištovnu je důležitá. Až nám začnou kamenama demagogem Nečasem zblblý ovčani(řekl bych že nám stát naúčtuje "balkánské ČEZké dobrodružství" formou např. jedné koruny do každé distrubuované kwh) rozbíjet panely na střeše, tak pojištovně asi doklad o koupi technologi stačit nebude.
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Vladon »

Ja osobne toto hodlam resit malym napisem u panelu ze se jedna o ostrovni system :)
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Vladon »

to je 100ks?? A kupoval jsi i pasku na propojeni? Pokud jo, na kolik prisla? LADA
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od trud »

Ano je to 100ks 4,14-4,19W ..az s dodanim ku dveram vysli na 148,35 eura.Paska mi ide v druhom baliku taktiez z ciny.150metrov 0,2mm za 29,90 .-lenze som si neuvedomil ze 3 (paskovy) clanok ma tie cesticky asi len 1,5mm, takze ak sa nebudu dat pouzit pasiky 2mm mozem ti ich predat a musim objednat 1,5mm..inak aj tak nechapem ze takym tenulinkym pasikom tecie taky prud.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Vladon »

ta cena za tech 150m je dobra, odkud pripadne jsi ? Cas oc casu slovensko jezdim.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od trud »

Puchov....ak sa nebudu dat pouzit 2mm.kludne ich predam.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od lwq »

Ahoj, mam doma porad nekolik desitek kusu tenkych 0,2mm clanku a chtel bych z nich neco postavit. Mohl by se nekdo podelit o nejakou tu radu, jak panel vytvorit? Pouzil bych U-profil z nerezu nebo hliniku, jako zadni vrstvu 1cm EPS (pro dilatace) a 0,5mm nerez plech. Na lepeni mam bilej Sikaflex. Jenze jake sklo pouzit na predni vrstvu? Jako ochranu pred ucinky krupobiti, uvazuju, ze sklo podepru profilem i po tretinach, nepotrebuju maximalni hustotu na metr ctverecny, tak si mohu dovolit i toto. Jo a cilem jsou panely nizko napetove, pro napajeni ESP/Ardiuno/RPi s vyuzitim MPPT regulatorku typu BQ24650 ktere uz jsou taky doma. Takze nejde o panel typu metr krat dva.

Predem diky moc za ucast :yes:
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ota »

Profil rámu bych doporučoval z nějakého staršího vyřazeného panelu. Ty starší bývají šroubovací, dal by se z nich udělat jakýkoli rozměr.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od střídač_N »

lwq píše:........ Mohl by se nekdo podelit o nejakou tu radu, jak panel vytvorit?.......
Vřele doporučuji polotovary vyhodit a netrápit se s nimi stavbou panelu.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ikovlabs »

A nebo pouzit vyhozene okno a nalepit do nej. Je to sice brutalistni heblo - ale je to zadarmo a hned .....

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek