Citroën C-Zero

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Odpovědět
loupacek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 25, 2012 10:42 am
Reputace: 0

Citroën C-Zero

Příspěvek od loupacek »

Zdravím všechny,
co říkáte na nové Citroën C-Zero? Myslíte, že má šanci se uchytit? Jsem rád, že konečně výrobci začínají do své nabídky zahrnovat elektromobily a doufám, že jejich oblíbenost poroste.

Více info o vozu například zde: http://citroen.carling.cz/citroen-c-zero
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od toxic_cz »

Katalogy, ceníky > zobrazit ceník

Stránka nebyla nalezena
Litujeme, ale požadovaný dokument nebyl nalezen.

LOL
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od SJM »

Citroen tento vůz stáhl z prodeje pro nízký odbyt, pokud vím, tak se prodává již jen jako Mitsubishi.
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od jose »

Opravdu byl úplně stažen z prodeje? Tady píšou, že byla pouze "dočasně pozastavena výroba": http://www.hybrid.cz/mitsubishi-docasne ... eugeot-ion
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
Robert
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 28, 2013 8:22 pm
Reputace: 0

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od Robert »

Mám dilema. Je na prodej několik posledních kousků C-Zero nebo Peugeot I-on za ceno cca 520 t. Kč vč DPH (možný odpočet) z výprodeje skladu PSA. Též mám nabídku Citroen C1 elektric stáří 2 roky za cca 250 t.Kč. Zero je určitě lépe vybavené a je větší, je odpočátku konstruované jako elektromobil, prý (nemám ověřeno) při lehkém brždění dokud zvládá brzdit rekuperací, tak nepoužívá klasické brzdy ale rekuperuje a až když chci brzdit více, nežli zvládne motor, připojí se klasické brzdy. Na akumulátor dávají 5 let záruku, ale nový stojí aktuálně !!! 365 tis. bez DPH !!! a bude to asi rozměrově a tvarově speciál. Oproti tomu C1 elektric je fabrická přestavba, brzdy klasika, rekuperace velmi omezená ale akumulátor skládaný ze sériových článků, takže do budoucna možná levnější. Nemá rychlonabíjení. Dojezd udávají přibližně stejný, recenze se velmi rozcházejí, takže podle toho si udělat úsudek nedokážu.
Nejraději bych vyzkoušel oba, ale protože jsou dva kousky toho i onoho, není na spekulace moc času. K čemu byste se přiklonili? poloviční cena a horší vlastnosti, možná i nějaké mušky plynoucí z přestavby, nebo dvojnásobná cena, ale technicky dobře řešený elektromobil s technologiema současnosti?
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od trud »

Prius, auris, yaris hsd. Bud kupit ojety prius 2 alebo novy yaris HSD..u evc group ti priusa prerobia na plug in hybrid.To znamena ze mas elektromobil do 50km a na dlhsiu turu mas hybridne auto, dva v jednom :) Ojety prius 2 + sada od evc group budes pod cenou citrona a este mas patradne auto. Vraj evc group chysta daky kit ktory by siel do priusu/aurisu aj yarisu.
http://www.evcgroup.cz/tbdotoyotyprius.html
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od Pan Taum »

Jestli máš peněz dost, bude to jako druhé až třetí auto v rodině a nechceš čekat (resp. bereš to jako koupi na furt), kup si C-Zero.
Ale jestli si chceš počkat 1-2 roky, až cena elektromobilů spadne DOST podstatně a chceš jen vyplnit čas než se tak stane, vem si C1 electric (pokud stojí 250k včetně téměř nových baterií). Za dva roky bude mít pořád relativně vysokou cenu, narozdíl od C-Zero.
teslabike
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 09, 2012 12:21 pm
Reputace: 1

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od teslabike »

to čo hovorí trud by som chcel spravit aj ja prius na plugin hybrid
Moja stranka o elektrobicykloch http://teslabike.sk
Josef
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:22 pm
Reputace: 0

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od Josef »

Jako již několikaletý elektromobilista,jsem názoru,že elektromobil se rychle stanu vozidlem číslo 1.Převážně se jezdí kratší vzdálenosti.K názotu p.Tauma o DOSt poklesu cen jsem poněkud skeptický,ropná a automobilová lobby se jistě nepřipraví o zisky.
Takže nelze předpokládat pokles cen nových ani ojetých elektromobilů.
Aneb které auto po 20 letech stojí 50% ceny = Elektromobil.
loupacek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 25, 2012 10:42 am
Reputace: 0

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od loupacek »

našel jste někdo nějaké informace o pozastavení? dle webů se normálně prodává..
gwl-tech
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 29, 2013 9:40 am
Reputace: 4

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od gwl-tech »

Máme má na prodej 1 ks Citroen C-Zero, v provozu 1,5 roku, najeto cca 22 tis. km, instalováno nezávislé topení Webasto v hodnotě cca 50 tis. Kč.

Fotky zde: http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... i/14818869?

Součástí ceny jsou 2 nabíječky pro běžnou síť 230V (jedna domů, druhá do práce).

Auto je ještě 3,5 roku pod garancí výrobce.

Pro registrované členy MyPower fóra či členy ASEP poskytneme slevu 10% z ceny na Sauto.cz, tedy 471 900 Kč - 47 190 Kč = 424 710 Kč vč. DPH (možnost odpočtu).

Kontakt: Michal Klečka, klecka@i4wifi.cz, tel.: 277 007 511

Robert píše:Mám dilema. Je na prodej několik posledních kousků C-Zero nebo Peugeot I-on za ceno cca 520 t. Kč vč DPH (možný odpočet) z výprodeje skladu PSA. Též mám nabídku Citroen C1 elektric stáří 2 roky za cca 250 t.Kč. Zero je určitě lépe vybavené a je větší, je odpočátku konstruované jako elektromobil, prý (nemám ověřeno) při lehkém brždění dokud zvládá brzdit rekuperací, tak nepoužívá klasické brzdy ale rekuperuje a až když chci brzdit více, nežli zvládne motor, připojí se klasické brzdy. Na akumulátor dávají 5 let záruku, ale nový stojí aktuálně !!! 365 tis. bez DPH !!! a bude to asi rozměrově a tvarově speciál. Oproti tomu C1 elektric je fabrická přestavba, brzdy klasika, rekuperace velmi omezená ale akumulátor skládaný ze sériových článků, takže do budoucna možná levnější. Nemá rychlonabíjení. Dojezd udávají přibližně stejný, recenze se velmi rozcházejí, takže podle toho si udělat úsudek nedokážu.
Nejraději bych vyzkoušel oba, ale protože jsou dva kousky toho i onoho, není na spekulace moc času. K čemu byste se přiklonili? poloviční cena a horší vlastnosti, možná i nějaké mušky plynoucí z přestavby, nebo dvojnásobná cena, ale technicky dobře řešený elektromobil s technologiema současnosti?
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od brumlaj »

No pánové, začíná se mi vývoj cen líbit. Fungl nové je levnější, než před třičtvrtě rokem avizované panem Klečkou. Cituji: Cena: 390 750 Kč (468 900 Kč vč. DPH) Mám pocit, že to už se zaplatí na ušetřené ceně za kilometr.
p.s.: Ano při porovnávání ceny pomíjím vytuněnou výbavu. Uznávám ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od rob.brno »

Je, to fajn, jak to jde dolů. Ojeté Zero se nechá v Německu koupit už kolem 250-300t kč:
- http://www.mobile.de/cz/kategorie/osobn ... ,prx:15001
- http://www.mobile.de/cz/kategorie/osobn ... ,prx:15001
- http://www.mobile.de/cz/kategorie/osobn ... ,prx:15001

Čekám až spadne i ojetý Nissan Leaf, tento je plnohodnotným a pohodlným autem. O C-zero si to nemyslím.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od brumlaj »

pche, do města čím menší, tím lepší, pro dva lidi prostoru habaděj, do práce a z5 jako náhrada MHD zlaté, nikdo nebude závidět takže nechá auto na pokoji, Na nákup po vyhození zadních sedadel luxus ;-) . Není důvod dávat ani korunu navíc jen kvůli tomu, že bych náhodou někdy možná mohl využít "plnohodnotnost". Zase tak rád Babiše a státní rozpočet nemám ;-) To radši vrazím děngy do soběstačnosti.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od fugas »

Zdravím.
Leafa jsem si měl možnost prohlédnout,jezdila s ním u nás ostraha.Jezdili asi dva měsíce po areálu,všude po rovině.Pak se něco pošitilo a bylo to cca měsíc v opravě.Pak to asi měsíc jezdilo a opět přišel nějaký problém.Měsíc to tam stálo a zmizelo.Pravděpodobně se podniku do té ekologie zase tolik investovat nechtělo.Nejdřív bych tedy šel po zkušenostech majitelů,aby mi z radosti po půli roce nevypadaly vlasy.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od rob.brno »

"pro dva lidi prostoru habaděj", ale pro pět lidí bohužel málo, nedejbože pak chtít dát tři sedačky dozadu.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od PavelR »

ono taky ktery dnesni auto je doopravdy! pro pet lidi. tim myslim aby si dozadu sedli tri prumerni chlapi pohodlne. ja jsem takovy jeste nepotkal.. .kecam potkal vicemistna dodavka :-)
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od mobilik »

V sharane je to v pohode pre 5 ludi a aj siedmy, ale tonsa uz trosku tlacia. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Marx
Příspěvky: 98
Registrován: čtv pro 25, 2014 9:30 pm
Reputace: 4

Re: Citroën C-Zero

Příspěvek od Marx »

V C-zero mě vezl kamarád, měl to půjčený z práce, dojezd tak 60km prakticky, 80 to píše na displeji ale tohle se nedá vyjíždět až ke žluté kontrolce jako u spalovacího motoru. Komfort dobrý, jako normální auto - klima a tak. obrovská slabina je, že nemá bufík na naftu, ale topí z baterií a chladícího okruhu (velmi mizerně,), snižuje to už tak mizerný dojezd. Pro mě ideální auto do města, mimo město s tím nevyjedete, a pokud ano, tak akční rádius je 30 km - slabota. Vlastnosti motoru rozebírat nebudu, nevíte o něm a zátah to má jako normální spalovák. Náklady pokud budete nabíjet ze sítě tak už to máte na 0,50 za kilometr, já mám lupo 3L, to jezdí za 3,5 litru kombinace, čili koruna na kilometr. (jezdím 230km denně takže e-mobil pro mě není, tedy v cenové relaci pro pracující chudinu :-) dojíždět do práce 30 km a mít elektriku z FVE tak ano, jinak ne.
3x panel á45W, 24V 36Ah SLA, step-down, 1ks autobaterie, UPS. (bez MPPT)
Plán: >1kWp.

Odpovědět