V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od ČEZ

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
martinmm
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 15, 2012 8:26 pm
Reputace: 1
Bydliště: Bulharsko . Rila

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od martinmm »

Bulharsky se naucis za pul roku , my se ucily az tady a pohoda
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:
mypower.cz píše:teda rict o CR ze je to bohata a prosperujici zeme ...
Ano.
JiříK píše:Ano, proti Bulharsku jsme bohatá země. Je to prostě tak.
Dotaz 1: V jakých jednotkách se vlastně hodnotí bohatost/chudost dané země? V HDP, v zadlužení země, v počtu zlatých cihel v národní bance dané země, v exportu / importu, ve výši zdanění, v průměrném platu uměle navýšeném několika vyvolenými jedinci s extrémními příjmy, v přesunování bohatství dané země do rukou několika konkrétních jedinců, nebo v tom, jak je člověku umožněno být soběstačný?

Dotaz 2: Potřebuje potravinově a energeticky soběstačný inteligentní člověk či komunita lidí k něčemu bohatou / chudou zemi, respektive záleží na tom vůbec?

Dotaz 3: Dá se bohatost země pokaždé měřit pouze z hlediska financí?
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od SJM »

Ty dotazy nebyly špatné, zkuste další.
martinmm
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 15, 2012 8:26 pm
Reputace: 1
Bydliště: Bulharsko . Rila

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od martinmm »

mypower.cz píše:
SJM píše:
mypower.cz píše:teda rict o CR ze je to bohata a prosperujici zeme ...
Ano.
JiříK píše:Ano, proti Bulharsku jsme bohatá země. Je to prostě tak.
Dotaz 1: V jakých jednotkách se vlastně hodnotí bohatost/chudost dané země? V HDP, v zadlužení země, v počtu zlatých cihel v národní bance dané země, v exportu / importu, ve výši zdanění, v průměrném platu uměle navýšeném několika vyvolenými jedinci s extrémními příjmy, v přesunování bohatství dané země do rukou několika konkrétních jedinců, nebo v tom, jak je člověku umožněno být soběstačný?

Dotaz 2: Potřebuje potravinově a energeticky soběstačný inteligentní člověk či komunita lidí k něčemu bohatou / chudou zemi, respektive záleží na tom vůbec?

Dotaz 3: Dá se bohatost země pokaždé měřit pouze z hlediska financí?
Pokusim se odpovedet z nasi praxe.
Nase bohatstvi spociva v tom ze jsme sobestacni, to co vydelame jak jsem psal drive pouzijeme na investice a dalsi rozvoj. Financni potreba je na mesic pro dva lidi momentalne cca 10 euro , jsou mesice kdy neutratime nic , momentalne kupujeme chleb , maslo a mleko. a to je vse co potrebujeme. Od jara zacneme zase dojit , jakmile pomeleme mouku tak zase peceme, syr si udelame , masa mame plny mrazak 500 litru a nekolik plnych mrazaku nam beha po pastvine .
Jelikoz ale se snazime podnikat tak mame i dalsi vydaje a to je ucet za 4 telefoni cisla , kdy mame 300 minut volani do mobilnich siti a 500 minut do pevnych,interentove pripojeni a k smlouve sme si vzali pocitac. Smluva je uzavrena na dva roky a pesicne za to vse platime 50 eur . Dalsi vydaj je socialni a zdravotni , to jsem uvadel drive jak to tu je a dalsi polozka je nafta za kterou dame za rok celkem dost ale to uz je o investicich do poli, vyroby sena atd. Kdyz to prezenu a byl by konec naseho sveta , jsme pripraveni. S konem si dotahnu drevo na topeni, mozu snim orat i kosit pastviny .Proste nebudeme moct pouzivat techniku kdyz nebude nafta ale pojedeme dal a zijeme. V tomhle spatrujeme bohatstvi my. Nikdo nas nikam nehoni , pracujeme v tempu jake nam vyhovuje a kdyz neco pokazime , tak si za to vecer vynadame sami :lol:
Vemte si treba nemce , ty jsou pry hodne bohati. Z naseho hlediska jsou ale chudi a stradaji. Bezny nemec se vidi ze svoji rodinou kdyz ma stesti na veceri . Cely zivot pracuje jako otrok. V lete jede na dovolenou . Tim ze maji vyssi prijmy ale namaji cas sve penize investovat do sebe , zdravi, konicku , nepocitam 5 minut na E55 jeden z hodne oblibenych konicku soudruhu z nemec , tak to investuji do jidla. Vysledek je ze jsou tlusti a nemocni. Jejich spolecensky zivot? Ukazte mi nemeckou rodinu ktera se navstevuje?? Kolik maji pratelu?? Vesmes ani nevi kdo je jejich soused. Spotrebu toaletniho papiru a toaletnich ubrousku ma spolkova republika nemecko stejnou jako cela afrika a jizni amerika dohromady. To je bohatstvi , ze si muzou dovolit , plundrovat tuhle planetu , kdy je potreba na vyrobu toaletaku kvalitni drevo i drevo s tropickych pasem aby bylo kvalitni a perfektne bile :( U nas na ranci se nesmi pouzivat jiny papir nez reciklovany , kdy stoji desetinu a stejne po pouziti jde tam kam jde.Co je teda bohatstvi?? Dle naseho nazoru to ze jsme zdravi, zijeme a pracujeme spolu , kdyz chceme zajet k mori nastartujem auto a jsme tam za tri hodky , zijeme v krasnem prostredi, dychame cisty vzduch, pijem cistou vodu , v rece si lovime raky a ryby .
Pravdou je , ze aby clovek mohl zit jako my musi mit potrebne vzdelani, jak se umet osebe postarat, jak si vyrobit elektrinu , kdy nam hodne pomohl tenhle web , jak si vyrobit jidlo atd. A to je problem . Vlady nemaji zajem o samostatne lidi , nemel by na ne kdo makat a tak podporuji jen to , s ceho tezi nasledne nadnarodni spolecnosti a jejich vazalove a to jsou vlady statu. Nejlepsi pro stat je kdyz se z lidi stanou ovce :yes:
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Reputace: 23
Bydliště: Příbor

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od rimi »

moc krasne napsane, naprosty souhlas

napr. HDP je blamaz, pokud nekdo onemocni rakovinou, zvedne se o statisice, pokud vlada posle nekam zoldaky, tak o miliony.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od mypower.cz »

Uz rozumim tomu proc mam pocit ze do teto spolecnosti vubec nepatrim a proc kdyz mluvim o tomto typu bohatstvi, ktere popsal tady pan z Bulharska vyse, tak na me tady vetsina nechapave tlemi a mluvi o chudobe (obvykle ti co chodi do tovarny a vydelane penize odevzdaji za najem, vodu, elektriku, a trochu jidla) - otroci, kteri si ani zaboha nepripusti ze otroky jsou. A zkuste jim to nekdo rict do oci - zacnou prskat ze to neni pravda, ze maji praci. A co z toho maji? System je udrzuje tak tak nad vodou aby nevznikly nejake velke nepokoje. Ano, nekterym se dari, nekterym se povedlo najit ty spravne lidi. Me zatim ne. A to ze umim, to na to nema vubec zadny vliv.

Pokud budu mit v poradku auto (cimz si nejsem moc jist, protoze je v hroznem stavu) a pokud sezenu potiskle papirky na predrazeny benzin abych mohl "svobodne a volne" cestovat po EU az do bulharska (nebo ho vybarteruju coz - svete div se - jde, ale chce to spravny cas a spravne lidi), tak bych se za vama nekdy prijel podivat, pokud by jste byl pro. treba na tydenni dovolenou. Souhlasil by jste? Mozna bych i rad na takove farme fungoval jako dalsi pracovni sila a rozsiril tuhle sobestacnou komunitu. Stacila by jedna obdobna chata pobliz a jsem naprosto spokojeny. Nemam problem tvrde fyzicky makat v lese, nemam problem vycistit slepicim kurnik, nabrat hnuj na vidle, vubec nic mi to nedela. Vidim v tom biologii a spoustu zivin pro rostlinky. Kde kdo z meho okoli by se z takove prace pozvracel a kroutil by odporem malickama na rukach. Se mnou to ani nehne.

Existuji tam u vas exekutori?

Proc budu drit pro nejakeho kretena tady v cesku - sedet na prdeli za pocitacem od nevidim do nevidim (spat/makat/spat/makat 15 hodin v kuse) a programovat pro neho, kdyz mi navic neni schopen vcas ani zaplatit a vymlouva se na kde co ale ze na to nema to neprizna ani zaboha, kdyz mi to da na fakturu (a jinak nez na fakturu on to neumi, protoze je to prece obvykle) a ja z toho zaplatim soc a zdr, ze mi z vydelaneho nic nezbyde, pak si za to koupim neco v obchode a zaplatim DPH takove ze si toho koupim jeste min.. Pro me ma daleko vetsi hodnotu se postarat o domaci zvirata/zahradu a mit co jist. Uz jen ty 3 slepice co mam .. denne 3 vajicka.. Vajecina z 6ti vajec je uplne luxus! Proc na mé zahrade neroste ani jedna hlavka salatu? Proc mam na zahrade prerostene 3 roky neostrihane jablone? Protoze nemam cas na to ji zasadit ani ty stromy ostrihat. Protoze musim sedet u PC jak hňup a delat pro kreteny kteri mi za to zaplati tolik, ze kdybych vysadil tu hlavku salatu, nebo zasadil brambor, nebo se staral o domaci zvirata, nebo ostrihal jablone a venoval cas tomuto, najim se daleko vic, nez sedenim u PC a makanim pro nejakeho idiota. Proc to nedelam tady? Protoze vsichni po me chcou prachy prachy prachy prachy .. zasrate prachy .. potiskle papirky za ktere si koupis kulove ale na jejich ziskani se pomalu strhas. A jeste te zakaznik zjebe ze mu treba diky tobe bouchly kamna (a malem te uda na policii za udajny podvod).. ze jo ..

Ja sem se fakt mel narodit jinde, nebo odcestovat tady z toho sračkystánu daleko drive dokud to slo.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od joseff »

Filipe, je jedno kde ses narodil, nebo kam odcestujes ... vsude je trava stejne zelena a nebe stejne modre ... tak omez cas u komplu a venuj ho vice zahrade ... vykasli se na potistene papirky, ktere se stejne jist nedaji ... uvidis, ze ti bude lepe a budes spokojenejsi, klidnejsi, zdravejsi ... mas to ve svych rukou!
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od mypower.cz »

mno.. neni to az tak jednoznacne. Viz priklad se zabitim vlastniho zvirete - tady jak sem se docetl nesmis, musis odvezt na jatka, tučně zaplatit, takze musis vydelat daleko vic potistenych papiru. V bulharsku nic takoveho potreba neni, takze ziskani masa je daleko mene nakladnejsi. A jsem si jist, ze dokud zde lidi budou ovce, jako ze hodne dlouho budou, pak bude i zakon na to ze zpracovat vlastni vejce muzes jen pod veterinarnim dohledem, zpracovat vlastni jablka jen pod dohledem statem certifikovanych ovocnaru atd. Tyhle rozdily jsou docela zasadni. Ano .. spousta veci jde zatim i tady v cesku. Ale je tam to slovo "zatim". Jak dlouho jeste? Nebude to tak dlouho a ani panel si na strechu nesmis dat. je tohle v poradku? Mam to akceptovat a tvarit se jak sem sobestacny? Musis tucne zaplatit. Podle toho co ctu tak bulhari by takove zakonodarce hnali sekyrou. Tady ne... kde by se na to cech zmohl.

Mozna zdrhnout dokud ta prilezitost je. Ja proste neumim zaroven vydelavat penize a zaroven se starat o zahradu. Neumim makat na 270%. To fakt proste nejde. Prijd mi to ukazat jak to mam vsechno stihat. Sam. Den ma jen 24 hodin. Navic jsem na to sam. Ty mas rodinu = nekolik pracovnich sil. Ja ne. Priklad JiriK. Chodi do prace ale doma skoro nic nestiha. Musi chodit do prace, protoze jinak by ho system semlel. Ale domacnost tim trpi. Nema na nic cas. Proste to tak je. Ja vim josefe ze ses sobestacny, ale jak dlouho jeste aniz bys musel za svou sobestacnost platit spouste parazitum, kteri se na tve sobestacnosti chteji prizivit a vnutit ti zakonem sve sluzby?

Kdyz omezim cas u komplu tady v CR tak se muzu s chatou rovnou rozloucit a darovat ji exekutorovi, protoze nikdo za me nezaplati vypalne socialce, zdravotni, splatky uveru, ktery se snizuje, takovou zahradu bych mohl mit skutecne tak maximalne rok. Pak bych o ni komplet prisel a exekutor by ji nechal totalne zarust a znehodnotit. To je reseni?

Tohle asi vysvetlit nejde. Musel bys byt v me situaci aby si pochopil. Ty ale v me situaci nejses. Tvuj zivot nabral jiny smer, navic pokud by byly problemy, mas oporu v obou dvou rodicich, jak ze strany tve, tak ze strany manzelky. Ja ne. Bohuzel takovou vyhodu nemam.

Mimochodem moc si nedokazu predstavit jak bych na svem mikropozemku mel kravy, ovce, prasata, kone. To asi tezko. A abych ziskal takovy pozemek, tak bych se musel do konce zivota zadluzit. To je zivot? To bych musel makat u komlu jeste vic nez ted. A uz ted makam na 270%. Mam makat na 380? A umrit mam hned nebo az potom?
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od joseff »

Nazdar Filipe, zacnu od konce,

samozrejme si preju, abys umrel co nejpozdeji a makal idealne maximalne na 50 % a vice odpocival, protoze te mam rad.

Zvirata kvuli masu neni pro preziti treba zabijet (ani vlastni hospodarska, ani divoka, o mnoho lepsi a hezci je pozorovat je a tesit se z jejich krasy a vitality) a kdo bude tvrdit opak, s tim se klidne pohadam.

A pokud by byl nejaky zakon o zpracovani vlastnich vajec nebo jablek, tak budes tyto zakony ovcovite dodrzovat, nebo si budes dal delat vlastni vajecinu a kroupat jablka ze svych stromu? V tomto ja mam jasno.

Nikam nezdrhej a zustan tu s nami. Ani ja neumim zaroven se starat o zahradu a vydelavat penize, ale snazim se cim dal vice davat prednost zahrade, protoze penize se jist nedaji a jejich hodnota pro me nepredstavuje skutecnou hodnotu a cim dal vice vidim, ze se to vyplati, ze to ma smysl. Rozhodne se necitim byt v takove pozici, abych nekoho ucil jak byt sobestacny, kazdy si svou cestu a miru musi najit sam, ale rozhodne se s tebou muzu podelit o vsechno co v zahrade mam. A moc se tesim, ze se snad s tebou jednou setkam u tebe na tve chate.

S temi pracovnimi silami u nas to neni az tak horke, jsem take v podstate na vsechno sam. Dulezite je zacit, rict si napriklad, ze kazdy den budu venovat hodinu zahrade a zbytek praci a postupne zjistis, ze zahrada az tolik prace nepotrebuje a ze "nejtezsi" praci je sklizet urodu. Tak jsem si napriklad dal pred casem zavazek, ze kazdy den po obede jdu do zahrady a prinesu misku sezonniho ovoce a zeleniny, at je do vecera co jist a snizim tim spotrebu kupovaneho jidla (pritom se trochu protahnu, nadycham cerstveho vzduchu, vynesu zbytky na kompost ... proste relaxace a mnohem lepe se mi pak pracuje).

Zdaleka nejsem 100% sobestacny, ale nejsem ani 100% zavisly a o to jde, proste zacit - a ty jsi zacal mnohem drive. Casto si taky rikam, aby den mel minimalne 48 h a ne jen 24. S podporou rodicu (hlavne z manzelciny strany) to neni az tak horke, se zahradou mi nikdo nepomaha, co si neudelam sam, to nemam, takze o zadne vyhode nemuze byt rec. Navic nikdo z rodiny nema pochopeni pro muj styl zivota co se stravovani i dalsich ohledu tyce ... ale mne je to jedno.

Nepotrebujes zadny velky pozemek ani kravy, ovce, prasata a kone. Zacni s tim co mas, zacni sazet u vchodovych dveri a postupuj dal.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od mypower.cz »

Ja se nesnazim o nic jineho nez pises. A je to hezky napsano, kazdopadne diky, po precteni neceho takoveho to cloveka povzbudi. Treba diky tve pomoci jsem prisel na spoustu veci, viz napriklad obycejna máta. Vis kolik si mi usetril penez za obycejnou matu, a ja rok pred tim jak vul kupoval drahe matove caje? A diky tobe jsem zjistil ze nemusim:) Ted chodim do obchodu a vidim cenu matoveho caje .. Smeju se te cene. :) Ovsem druha vec je ze z te ceny na cenovce ma ten kdo tu matu do toho caje vypestoval velke kulove.

Ovsem podminky v CR, kde si na strechu do roka nesmis dat panel bez zaplaceni, a kdo vi jake zakony prijdou... a clovek bude takrka bezmocny se tomu nejak postavit .. To proste moc povzbuzujici neni. V kazdem pripade ano, znalosti tykajici se sobestacnosti muzu ziskat i tady. Tedy aspon zatim.

Jinak ono s tou ovcovitosti to neni az tak jednoduche.. Co budes delat v pripade, ze EU naridi zakon o povinne veterinarni kontrole domacich vajec a stavu slepic 1x mesicne za 1000,- z duvodu predchazeni ptaci chripce, ty se na to vykasles a jednou prijde ourada s policajtem a zacnou delat peklo? Co pak? Tohle me prave nenechava chladnym a nemuzu to jen tak prejit a ignorovat. Tohle je docela stresujici a prejit to neumim. Jednou ten flojd s ouradou proste prijit muze a to uz bude pozde se z toho pak vysekat. Ta moznost ze te nekdo jednou napraska pri takovem ignorovani tupych zakonu proste je.

V tomto se mi treba Bulharsko zacina libit, protoze tam tyhle tupe zakony asi maji min. Mozna tam maji zase jine. A to nemusi byt zrovna bulharsko. Je spousta zemi, kde dtriva vetsina lidi neni tak tupych a zakony akceptujicich jako treba v CR.
martinmm
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 15, 2012 8:26 pm
Reputace: 1
Bydliště: Bulharsko . Rila

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od martinmm »

Prijed za nama muzes, jezdi za nama dobrovonici z cele evropy http://wwoofmembers.ning.com/photo/phot ... yjjb28jsdm , radi poznavame nove lidi, naucis se tu dojit , starat o zvirata pripadne jak se pracuje na zahradce a uvidis jak to tu funguje .
K otazce existuji tu exekutori - ano ale z obrovskym rozdilem, to ze by tu nekomu vzali byt za nezaplaceni nejakeho uctu jsem neslysel. Jeden priklad za vsechny , byl u nas jeden klient a volali mu exekutori ze vymahaji dluh za tel. ucet stary cca 5 let . Neco se snima domlouval ze to nevi ze je to uz dlouho a nakonec pripustil ze to je mozne a domluvil se snima ze dojde do kancelare se podivat na dokumenty a pripadne zaplatit. Ja se ho ptal kolik to dela ten dluh a on ze nejakych cca 200 lev cca 100 eur ja na to a kolik to dela po tech peti letech ?? a on ze chteji 250 lev . Ja se zasmal a rekl mu ze u nas by to byl tak dvecetinasobek puvodniho dluhu a on nechapal jak je to mozne . Jde spis oto jaky dali nase prostituky ve vlade pravomoce exekutorum.
Psal si co kdyz treba eu neco naridi ohledne vajec ale i jinych hlouposti, pravdou je ze kdyz eu neco naridi , cesti poslanci to jeste sprisni aby lidi omezili , vice zotrocili a zalibili se eu . Na balkanu to ale tak nefunguje, tady je to pro urcite skupiny lidi jediny zdroj prijmu , balkansky syr se tu prodava primo u lidi co ho vyrabi , vajicka mleko jogurty atd. Lide z vesnic to prodavaji lidem z mest. Nikdo se nezajima o povoleni , smernice eu a jine hovadiny. Lide kupuji zdrave produkty a stat to neresi , je si vedom ze by neuspel a byli by stoho nepokoje. Zameruje se na bohate firmy a prijmy s cestovniho ruchu .
martinmm
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 15, 2012 8:26 pm
Reputace: 1
Bydliště: Bulharsko . Rila

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od martinmm »

Jeste k te mate, tu si muzeme v lete kosit na pastvinach kosou ,bilinek jineho druhu je tu stasne moc , chovame jeste vcelicky a med je tu paradni. Kdyz se povede podzim , tak houby nechce nikdo ani videt. Maliny ostruziny jahody toho jsou tu lany . Kdyz clovek vy jak a kde tak mu i priroda da hodne.
elli
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 18, 2011 8:43 pm
Reputace: 0

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od elli »

martinmm-O tom WWOOF jsem četla už před časem a zaujalo mě to, dobré narazit na někoho, kdo je v tomto projektu přímo zapojen : )
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od JiříK »

mypower.cz píše: Prijd mi to ukazat jak to mam vsechno stihat. Sam. Den ma jen 24 hodin. Navic jsem na to sam. Ty mas rodinu = nekolik pracovnich sil. Ja ne. Priklad JiriK. Chodi do prace ale doma skoro nic nestiha. Musi chodit do prace, protoze jinak by ho system semlel. Ale domacnost tim trpi. Nema na nic cas.
Mno, on ten JiříK je občas taky pěkná lemra. A málokdy si umí čas zorganizovat. Je teda fakt, že když chci peníze, jsem furt v trapu a když mám čas, tak zase nemám peníze.... :D
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od SJM »

Dnes od amina chmurné myšlenky a pod nimi stále reklama na dámské spodní prádlo se slevou, tak nevím zda za tu reklamu sám neplatí.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od joseff »

I kdyz clovek nema vlastni pudu, staci kdyz o tom, jak by chtel zit, premysli a predstavuje si to, i to ma velkou hodnotu a je to velmi dulezite. Sila pozitivnoho smysleni je obrovska. Ja jsem to tak, delal, kdyz jsem zil ve meste v byte a nemel jsem pristup k zadne pude/zahrade. Presto jsem kompostoval a pri prochazkach pri vynaseni bioodpadu jsem narazel na spoustu jedlych rostlin/bylin a radoval jsem se z toho a uzival jsem si jich.

Nebo kdyz nekdo nema cas delat neco v zahrade, tak svum pozemek aspon pozorovat. Ja to tak bezne delam, kdyz sedim u komplu, tak mam oknem vyhled na zahradu a jak tak do ni celorocne cumim, tak uz vim, jak presne jde slunce a vim uz co kam zasadit, kde je jake mikroklima a az bude vice casu, tak to tak zasadim. Zatim je sice vice planu v hlave nez v realite, ale raduju se z kazdeho maleho krucku vpred.
elli
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 18, 2011 8:43 pm
Reputace: 0

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od elli »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... triny.html

V Bulharsku padla vláda kvůli cenám elektřiny. V Česku se lidi nechávají obrat vládou do posledního halíře, ale na rozdíl od Bulharů ani nekváknou.
:roll:
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od luge »

Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: V Bulharsku vypukly protesty proti cenám za energii od Č

Příspěvek od mypower.cz »

luge píše:V Bulharsku rozpustili parlament.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1802 ... -parlament
no prave jsem to chtel postnout :D jj... tak to ma vypadat. Jen aby jim tam "zapad" ted nenainstaloval nejakou jeste vice demokratictejsi vladu.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek