Ebay LED žiarovka 7W

Domácí i venkovní osvětlení, žárovky, úsporky, halogenky, zářivky, led, pasivní osvětlení světlovody, atd.
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od Pavel.Z. »

Zdravím všetkých,
už dlhú dobu som chcel vyskúšať ako svieti 7W LED žiarovka z Ebayu. Výrobca píše následovné údaje:
Condition:Wattage:7W, Lumens :650 lumens, Lamp Kind :JDR E27, Lifetime:100,000 hours.
Cena tejto žiarovky sa mi zdála prijateľná 4Eura preto som ju aj objednal :D .
Prikladám zopár fotografí tejto žiarovky a záver si urobte každý sám.
Podľa môjho osobného názoru sa oplatí. Ohľadne jej životnosti nemám žiadne informácie pretože ju zatiaľ používam cca mesiac. V najblihšej dobe zoženiem aj Wat-meter a odmerám aj jej skutočnú spotrebu.
LED žiarovka 7W teplá biela
LED žiarovka 7W teplá biela
LED 7W a Klasická 40W žiarovka
LED 7W a Klasická 40W žiarovka
Použité LED diódy
Použité LED diódy
Prisvietenie klasickou 40W žiarovkou
Prisvietenie klasickou 40W žiarovkou
Prisvietenie dvomi klasickými žiarovkami 40W
Prisvietenie dvomi klasickými žiarovkami 40W
Prisvietenie len LED žiarovkou 7W
Prisvietenie len LED žiarovkou 7W
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od rob.brno »

Jaké jsou teploty na žárovce po delším provozu?
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od Pavel.Z. »

Ostáva vlažná až mierne teplá. Zatiaľ som nespozoroval že by sa prehrievala. Na obr. čo sú ledky, tak tie dve skrutky čo je vidieť držia malý hliníkový chladič.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od Toul »

Ona se nebude moc ohřívat, jelikož je použitá technologie SMD, jen bych jí chtěl vidět po těch 100 000 hodinách. To už bude svítit o dost méně a hodně běleji, neboli vrstva červeného fosforu už bude vypálená.
NAdruhou stranu za 4EUR se investice vrátí cca za rok při 2-3hod svícení denně:-)
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od Pavel.Z. »

Test s Led žiarovkou sa skončil po cca roku. Odišla elektronika žiarovky. Samotne ledky sú OK len elektronika skolabovala.
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od JirkaK »

Zajímavé, tohle vlákno... mám zkušenosti řekl bych s úplně stejnou LED žárovkou z Číny z eBay - taky má uváděný příkon 7 W a vypadá úplně stejně. Tedy přesněji, mám zkušenosti s více kousky, a to ne zrovna dobré. Objednal jsem jich celkově nějakých snad 7 ks.

Jednu jsem dal dědovi, ten ji používá asi jen sporadicky, funguje už asi dva roky. Dalších pár jsme měli doma v lampičkách, a všechny do jedné začaly trpět stejným neduhem, a to že po zapnutí, případně pár minut po zapnutí, začne dost nepříjemně blikat (= nepoužitelné). No a pak je tu ještě poslední kousek, který jsme ze zvědavosti dali na zkoušku na chodbu (bydlíme v "paneláku"), kde normální žárovky chcípají jak na běžícím pásu, možná proto, že jsme hned u trafostanice a napětí v síti tu je většinou něco přes 240 V. A tahle jedna funguje už ty zmíněné skoro dva roky (musím zaklepat), zatímco normálních žárovek v jiných patrech domu už odešlo hafo.

Domnívám se, že pes je zakopaný v tom, že ty žárovky mají poddimenzované chlazení (jenom ten "plošňák", na kterém jsou SMD LEDky, je z hliníkového plechu a k němu je kolmo uprostřed žárovky chladič, ale moc toho asi neuchladí) - např. ve srovnání se žárovkami z LIDLu, které mají stejnou wattáž (měli je tam asi před měsícem). Ty lidlové sice taky celkem topí, ale vnější část mají z hliníku, a tak si myslím, že se uchladí. Stály tuším 199 Kč/ks a měli tam 7 a 10 W. Zatím si nemůžu stěžovat, i když by to světlo mohlo být ještě o něco teplejší.

Ale to jsem odbočil - zkrátka, zajímalo mě, proč ty žárovky z eBay začaly takhle blbnout. Na moc jsem nepřišel, ale dočetl jsem se, že to asi bude právě chlazením, že se ty LEDky přehřívají a pak dojde ke zhoršení parametrů pájeného spoje (navíc když se dneska používá ta pitomá RoHS bezolovnatá pájka) a pak to takle bliká nebo to přestane svítit. Bohužel, co jsem zkoušel jednu opravit, tak po "opravě" už nesvítila vůbec. Možná nebyl problém přimo v pájeném spoji, ale někde přímo v těch LEDkách, těžko říct. Každopádně kdyby někdo věděl, jak to spravit...

Jak jsem se ale zmínil o té žárovce na chodbě, tak ta nejspíš přežila právě proto, že se moc nezahřívá, protože nesvítí souvisle dlouhou dobu, ale vždy jen pár minut když někdo na chodbě rozsvítí a pak se to automaticky po nějaké minutě zase zhasne.

Jinak ještě na okraj - deklarovaný příkon byl 7 W, wattmetrem jsem naměřil něco kolem 4 W (ale je třeba to brát s rezervou, protože tyhle malé příkony to asi bude měřit plus mínus autobus). Subjektivně bych řekl, že svítí o něco málo míň než klasická 40W žárovka.
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od Pavel.Z. »

Presne aj mne to spravila že začne po cca 30s ,minúte blikať ako stroboskop. Pripisoval som to k elektronike vo vnútri, ešte som nemal čas na podrobnú pitvu. Preto bol môj názor že LEDky sú Ok.
Momentálne som včera kúpil žiarovky Samsung. Boli o niečo drahšie, tým začína nový test :-). Jedna je 490lm 6,5W za 6Eur a druhá je 810lm 10,8W za 7,50Eura. Tie sú už nerozoberateľné :-( , zato kvalitnejšie prevedenie. Keď bude čas určito to sem hodím, aké budú skúsenosti.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od solárník »

Já jsem před 14 dny koupil několik kusů
http://www.kolimpex.cz/led-zdroje/led-zarovka-7w-e27-2/
zatím dojmy velmi dobré. Barva světla nelze rozeznat od žárovky, svítivost subjektivně jako cca 70W žárovka, nehřeje, je zcela studená.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od camel1cz »

Já objednal z číny za $2,80 tzv. corn type (24x SMD umístěny ve stylu zrn kukuřice i na špičce), 7W s celkem čerstvými čipy 5730 a udávanou minimální svítivostí 1100lm (což se blíží 100W žárovce)
Tak jsem zvědavej - poreferuju, až dorazí...
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od Pavel.Z. »

tak za 2,80 dolára to je pekná cena :-D som zvedavý na referencie
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od bol-St »

Já jsem před 2 měsíci nakoupil několik kusů 12W 1150lm po 200,- Kč za kus a zatím spokojenost, svítí opravdu jako 100W klasika. http://www.immax2.inshop.cz/ledsvetelne ... B08101L%5D
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od Havlas »

Blikání světel způsobuje vadný elektrol. kondenzátor(y) ve "zdroji". Stačí vyměnit za lepší kvalitu. Je tam ten největší šunt co vůbec jde.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od camel1cz »

camel1cz píše:Já objednal z číny za $2,80 tzv. corn type (24x SMD umístěny ve stylu zrn kukuřice i na špičce), 7W s celkem čerstvými čipy 5730 a udávanou minimální svítivostí 1100lm (což se blíží 100W žárovce)
Tak jsem zvědavej - poreferuju, až dorazí...
Tak zarovky jsou doma.

Subjektivne sviti kousek lepe nez 60. Takze tech 1100lm rozhodne nemaji.
Zpracovani vypada OK, sviti pekne do vsech stran. Ta bila varianta mi prijde lepsi nez tepla bila - na muj vkus je svetlo prilis zlute.

Pujdou do mene narocnych mist po baraku - za tech necelych 60Kc je to super koupe.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Ebay LED žiarovka 7W

Příspěvek od JirkaK »

Havlas píše:Blikání světel způsobuje vadný elektrol. kondenzátor(y) ve "zdroji". Stačí vyměnit za lepší kvalitu. Je tam ten největší šunt co vůbec jde.
Což o to, šmejdy se cpou dneska do kdečeho, zrovna nedávno jsem oživil výměnou kondenzátorů jednu nefunkční UPSku (a týká se to i monitorů, zdrojů, kdečeho). Ale tady to kondenzátor na 99 % nebude. Jednak když jsem k tomu původnímu jen na zkoušku přidal paralelně jiný (ten původní má 6 uF/400 V, já tam přidal 33 uF/400 V - jediný na 400 V, co se mi podařilo najít) a nic se nezměnilo. Navíc jedna sekce těch diod (je to tam zapojené sérioparalelně - dvě sekce po 4 LED) mi v té žárovce nesvítila vůbec a jedna blikala - to mě zase utvrzuje v tom, že to bude někde na tom plošňáku... no a opět když jsem se pokusil zboku přidat trochu pájky a líp to přiletovat, tak už to taky nesvítí vůbec - asi jsem na těch SMD LEDkách něco utavil :D.

Takže nakonec těch několik žárovek asi vyhodím, nevím, jestli by se s tím dalo udělat něco smysluplného, třeba využít to těleso a zdroj a nabastlit tam normální (ne-SMD) LEDky... možná by to šlo, ale nevím, jestli to za ten čas vůbec stojí a jak moc to bude svítit.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek