VAS NAZOR

Neférové jednání, nespolehlivost, špatné zkušenosti, podvody ale také prostor pro prodejce k veřejnému vysvětlení situace.
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

VAS NAZOR

Příspěvekod jara » úte úno 12, 2013 1:37 pm
Zdravim vsechny na foru a chtel bych vedet jaky nazor byste meli na firmu, ktera by udelala praci, jak vam popisi.
Nebudu uvadet nazev firmy.

Pan prijel ve kolem 12oo a jeho ukolem bylo nainstalovat SDS a SSr rele a jednotku ochran. Pan je profesional, vse privezl jiz na din liste propojene, takze jsme byli domluveni, ze se to prehodi do moji rozvodove skrine a propoji s mym FVE systemem a DS vnitrnim rozvadecem. Prace probihala a pan najednou zjistil, ze mu chybi naradi, bezne veci jako vrtacka, kabely k propojeni atd. Pokud bych vse doma nemel, pan by jel za 10 min. domu. Nebyl problem, vse jsem poskytl. Pan si dal u nas kafe, obed i s polevkou, neco na piti(radi pohostime). Zacalo byt pozde a tma. Pripojovalo se vse k DS rozvodnici a zacal problem. Pan vypnul hl. jistic a zacal pripojovat vse k jisticum v rozvodnici. U jednoho jistice mu nesel povolit sroub, tak mi jistic znicil a sroub kompletne strhl. (samozrejme moje chyba z pozdejsi emailove komunikace) Mezi tim, jak byl vypnut hl. jistic se nam v dome zvysil tlak v topeni vytapene krbem s vymenikem na 4 bary(bezne 1) a teplota nebyla meritelna pres 150 C. (pan vedel z nasi emailove komununikace, ze toto zarizeni mame v dome) Vytekla vetsina nemrznouci smesy z topeni, uhasili jsme ohen v krbu, tlak spadl. Pan rekl, ze s tim uz nemuze nic delat, vzal se a odjel. Byli jsme jeden a pul dne s mou dcerou 2.5 let v 5 C v dome mozna min, byla proste zima. Naklady na opravu topeni 1500 kc.(meli jsme stesti, topenar je znamy) Nedodelana prace a z emailove komunikace s panem jsem zjistil, ze on neni za nic zodpovedny a vse je ma chyba. Chtel jsem jen nahradit 1500 kc. Pan mi take zauctoval rozvodnici, kterou si ale odvezl s sebou. Jeste si pan stezoval, ze pracoval jen v 9 C, protoze vse mam v chladne mistnosti kvuli bateriim a reglu. Pan si jeste zauctoval dopravu(nic proti), ale k nasledne oprave co ponicil si ji chtel uctovat zase. Kdybych si to nedodelal sam( je pravda, ze dle jeho instrukci), tak to nemam, nebo to dodela nekdo jiny(firma) a naklady budu pozadovat na nem.

OTAZKA:
1) JAK BYSTE BYLI S TOUTO PRACI SPOKOJENI????
2) A CO BYSTE V MEM PRIPADE DELALI????

Dekuji za odpovedi
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od střídač »

Již staří latinící věděli:
Clara pacta - boni amici jasná smlouva dobří přátelé

Jelikož asi smlouvu nemáte, tak jste si to vše zavinil svou neschopností sám a ponesete i následky.
Přijde mi dokonce divné, že vím že vypíná hlavní jistič, tudíž zcela určitě nebude topeniště ochlazováno a přes to všechno topím.

Být carským důstojníkem, musíte ukončit život ranou z pistole.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od Pan Taum »

Střídač trochu soudnosti, prosím. Nemůžeš jaru obviňovat ze všeho, co se stalo.

Jediná jeho chyba mohla být topení bez oběhu, ale vše ostatní jde na vrub panu K. Udělat něco podobného zákazníkovi já, tak půjdou opravy a doprava bez debaty na můj účet + SAMOZŘEJMĚ omluva.
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

No myslim, ze pokud nekdo neco dela(vypne hl. vypinac) musi si byt jisty, ze to udelat muze. No a je zaplacena jen zaloha, takze pokud neni smlouva, jak rikate, tak uvidime, kdo se bude strilet do hlavy? Skoda, ze nemuzu zverejin emailovou komunikaci, ta je k zasmani. V zahranici, kde jsem byl hodne dlouho a servis je na jine urovni, srovnavat nebudu, je to zbytecne, by si s takovym pristupem ani neskrt. Ja sam mam pod sebou 10 - 15 lidi a se zakaznikem takhle v zadnem pripade nejedname.
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od mypower.cz »

Vypnout hlavni jistic/vypinac by snad melo jit kdykoliv ne? Bez ohledu na topeni. Toto bych z popisu uplne vyhodil, protoze toto je spis vas problem. Stejne tak kdyz se prerusi dodavka z DS jiste asi zde nebudete popisovat jak vam bez vaseho souhlasu vypli proud (aniz by si byli jisti tim co delaji) a vam malem vybuchly kamna. No kdo vi jak to cele bylo :D A kdo byl ta firma? Treba by se taky chtela rada vyjadrit a kdo vi co by treba bylo uvedeno na pravou miru :)
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od 007ToMMaS »

Veľa ľudí keď má obehové čerpadlo ktoré potrebuje pre správne fungovanie kúrenia si ho dáva na záložný zdroj už len z toho dôvodu že keby náhodou vypadne elektrika. Kto má obeh tvorený cirkuláciou vody samou bez obehového čerpadla to má bez problému. :D Síce my máme tiež obehové čerpadlo ale záložný nemáme lebo keď vypadne elektrika nejde ani kúrenie ;)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

No po teto zkusenosti tam dam baterku s UPS a bude klid. No a kdyby to bylo treba na jare a pan delal sam a my byli na zahrade, tak treba uz krb s vymenikem nemame. No zkusenost take dobra nejenom pro me, ale treba i pro ostatni na foru. Ono kazdy rozvod s vymenikem ma cerpadlo, plynove kamna take, jako mam ja doma, takze clovek, ktery je znaly si to pohlida. Mel jsem zvolit nekoho jineho, tet uz to vim. Tet uz take vim, kdyz mi firma pri praci neco znici, tak jim jeste pribalim svacinu na cestu. :lol: :lol: :lol:
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

Hmm to je dobre, pokud to tak je s tim topenim. U tohoto tlakoveho systemu to neni. Uz ten kdo to delal to mel, tak udelat.
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od MareC3k »

podla mojho nazoru je zalozny zdroj pri takomto type kurenia podmienkou. keby prisla nejaka kalamita a vam by vypadla elektrika na par hodin tak by nastal ten isty problem a to by vam kto zaplatil? Dokonca ked ste dopredu vedel, ze idete vypnut hlavny istic a cerpadlo nepojde, tak ste si mohli bud este predtym vyriesit zalozny zdroj, alebo jednoducho nedokladat do piecky, pripadne vyhrnut uhlie vonku a vyriesene...
co sa tyka naradia a kablov, ktore Pan so sebou nemal... tak to je horsie no, pokial je Pan profesional tak by mal mat naradie s ktorym pracuje kazdopadne pri sebe, druha vec je, ze sa vzdy moze stat, ze potrebuje nieco specificke co akurat nema so sebou a nastane problem.
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od gupa »

jara píše:VAS NAZOR


OTAZKA:
1) JAK BYSTE BYLI S TOUTO PRACI SPOKOJENI????
2) A CO BYSTE V MEM PRIPADE DELALI????

Dekuji za odpovedi
1) K práci se snad nemůžete chtít vyjádřit, jde o odbornou práci a pokud něco není v pořádku, požadujte po něm náhradu za škodu kterou samozřejmě máme papírově podloženou a případně dejte vše neprodleně policii k prošetření že máte obavu z podvodníka a také když Vám škodu nebude chtít uhradit, tak soud. Je zbytečné se tu nějak rozepisovat jak se pán u Vás měl, jak pil kafe nebo baštil oběd.

2) Odborně řemeslná práce má jedno specifikum. Veškerý vercajk si odborník musí dovézt svůj. Jinak není odborník, ale je pravděpodobně fušer. Pokud nepoznáte toto, nechtějte aby Vám tu někdo hladil bolístku. Takový člověk s takovým šlompáckým přístupem by za těch 10 minut vyletěl a napochodoval by druhý, který by ten vercajk měl.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

S tim krbem to se bude muset doresit, to je fakt. Souhlas
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

S Gupou souhlas take, mel jsem pana poslat odkud prijel, kdyz zjistil, ze nema potrebne naradi. Moje chyba
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od mypower.cz »

O ktere naradi presne slo? Abychom vyloucili ze slo fakt o neco specifickeho. Nebo ze treba vrtacka se nebrala protoze jste se dohodli, ze vrtacku mate doma... A ktera teda firma to byla? Nebo radeji at ostatni naleti taky? Normalne ji uvedte, pokud odvedla spatnou praci... Nebo z ceho je obava?
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Reputace: 8
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od atom »

Ty problémy s kamnama jsou docela závažné. Taková havarijní situace by vůbec neměla nastat, a měly by se z toho vyvodit nějaké důsledky. Provozovat teplovodní výměník bez základních bezpečnostních prvků je tak trochu ruská ruleta.

- pojistný ventil je samozřejmost (ale odpovídající !, né, že v systému s 1atm může vystoupat tlak až na 4), běžně se dávají na topení 180 nebo max. 250kPa

A k němu přidat min. jednu z dodatečných ochran:
- zálohování čerpadla
- nouzová samotížka
- vychlazovací smyčka

Takže si promluvit s topenářem, proč ten systém navrhl tak jak navrhl. A jestli vás náhodou nechtěl ohrozit na životě, jestli je slušnej, tak alespoň ten pojišťovák vymění v rámci záruky za odpovídající a funkční. Doufám, že to nebyl ten konkrétní kamarád.

To že při montáži v rozvaděči může být potřeba vypnout hl. jistíč je vždy pravděpodobné a normální člověk s tím už počítá. To bych montérovi nevyčítal.

Přílišná pohostinnost a kamarádíčkování není nejlepší přístup, řemeslníci si pak dělají co se ji zlíbí. Ale někdo má prostě takovou přátelskou povahu s tím se nedá nic dělat. Ale nacpávat se, nebo popíjet, zatím co práce stojí a začíná se stmívat, to mi hlava nebere.

1,5dne v 5° bude trochu přikrášlené. I kdybych týden nebo 14dní netopil tak na 5°C teplota v domě nespadne. Ale chápu uhašený kamna se asi musela vyvětrat. Ale i tak.

Názor:
1) Spokojen bych nebyl, ale někdy se prostě věci serou. V tom, že problémy s kamnama jsou tvá chyba má asi pravdu.
2) Jestli jsem to dobře pochopil, tak zničený jistič nahradil, oproti druhému cestovnému a rozvodnici jsi se ohradil. Takže funkčního výsledku jste se nakonec dobrali. Pro mě to znamená zaplatit co to co bylo domluveno. Vzhledem k problémům a ne zcela profesionálnímu přístupu, by bylo fér požadovat odpovídající slevu. Že si něco musel dodělávat podle instrukcí na dálku je bohužel opět tvá blbost (možná dobrá duše). Radši ať vypadám jako vůl, že klíč mám jeden a to v autě na kola, se šroubovákem nevím na kterou stranu točit., ale ať si jezdí třeba 10x když to neumí udělat pořádně. Dokud není výsledek jak má být tak neplatit. Jakmile jednou zaplatíš za nedodělanou práci tak je pozdě.
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od střídač »

PRO: Pan Taum

v čem by "trochu soudnosti" mělo spočívat.

Dovolím si zopakovat:
přetopený kotel - způsobená škoda
nedodělaná, případně zvrtaná práce.

Pan jara píše:
- Pan je profesional
- prijel ve kolem 12oo
- Pan si dal u nas kafe
- obed i s polevkou
- neco na piti
- Zacalo byt pozde a tma

Mám -li smlouvu a uvedl jsem tam podmínky započetí, průběhu i ukončení a předání práce (díly), pak nevidím problém.
Pokud se coloki vymkne uzavřené smlouvě, sepíši v čem kdo chyboval, vyčíslím škodu, domluvíme se na úhradě a jdeme každý svoji cestou.

Pokud je to na tom chllapské podání ruky, pak se nemohu divit, že ji mám při připažení, drobně kratší. Doba je škaredá s čímž asi nikdo nic nenaděláme.

Jak pan jara píše "V zahranici, kde jsem byl hodne dlouho", "mam pod sebou 10 - 15 lidi", tudíž to není žádný jeliman, kterého by bylo možné utáhnout na oné pověstné nudli.

Dovolím si osobní a zcela nekorektní názor. Je to případ rozlitého mléka.

Napodobit carského důstojníka je v tomto případě jediné východisko.
Petr

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od Petr »

:lol: Tak toto je dobrá výstraha pro všechny dodavatele, ke kterému zákazníkovi určitě nejezdit, nebo na vás svede snad i rozbité okno od kluků co si hráli před barákem fotbal jen kvůli tomu, že dotyčný dodavatel byl v té době zaneprázdněn u zákazníka a kluci si nemohli hrát doma. 5 stupňů a 2,5 letá dcera za což může dodavatel instalující SDS. :lol: Inu co dodat :lol: Jsem zvědav, zdali se po tomto příspěvku budete schopen podívat dodavateli do očí :D Vzhledem k sortimentu instalovaných produktů asi tušíme všichni o koho jde. A troufnul bych si říci, že dodavatel fušer není ani náhodou. Zde bude problém asi úplně jinde :mrgreen:
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

Pane Petr, kdybyste za takovou praci platil vlastmimi penezi, tak byste asi mluvil jinak a opravdu nic prikraslovat nemusim, vim kolik prace da neco vytvorit a dobrou praci dovedu ocenit s tim problem nemam, jen tak mimochodem, kdyz nekdo neumi dat na drat dutinku, aby byl ukoncen podle nejakych pravidel, skdyz ji rozplacl krimplovacima klestema, tak mu to tam neveslo. Doporucil bych, aby se zeptal Mateje, ten to umi.
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od jara »

A jinak pane Petre uz minule jsem se ptal jake solarko mate vy? Nebo tu jen tak vrtate, jako minule, kdyz jsem se zminil, ze neco jde levneji. Asi to bude pripad vrtaci :yes: :lol: :D
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
Petr

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od Petr »

Po mé FVE je zrovna vám osobně úplný prd. Konkrétně vám bych ji určitě neprezentoval, což o zbytku fóra říci nemohu. Až bude vhodný čas, i na prezentaci dojde. I když zde prezentaci své FVE nemám, mé vrtací skóre vůči zdejšímu fóru je +2K příspěvek. Kolik je vaše skóre? :repair:

Mimochodem proč svou nabídku na levnější FVE neprezentujete zde: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=26&t=979 ?
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: VAS NAZOR

Příspěvek od vata »

Těžko soudit, když neznáme dohodu. Tak, jak jste to podal, to samozřejmě vypadá jednoznačně.
Já osobně nemám moc dobré zkušenosti s řemeslníky, snad kromě výškových prací a práci s kovem se pokouším vše si udělat sama, necítím se pak tak bezradná, když se něco pokazí. Obnáší to dost studia, to je fakt, nicméně, když nemáte televizi, máte naráz po večerech spoustu času :)
Poslední pokus nechat si něco udělat profíkem byl ten můj AC rozvaděč. Profík si dával hrozně na čas, pak z něj vypadla divná cena (kupodivu příliš nízká, evidentně nepochopil, co jsem po něm chtěla), tak jsem ztratila trpělivost, že jsem si to prostě namalovala sama (s pomocí zdejších samozřejmě), a když už to bylo namalované, tak jsem prostě vybrala komponenty, rovnou je nakoupila, a pak už zkrátka nebyl důvod to nedodělat svépomocí.
To oběhové čerpadlo - taky dumám o teplovodním výměníku na krbovky, a i z toho mála, co jsem o tom vyčetla, je mi jasné, že bez UPS a expanzní nádoby ani ránu, takže zrovna z této nehody bych pana řemeslníka asi nevinila.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek