Baterie Hadex

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Baterie Hadex

Příspěvek od hurvayz »

Zdravím a pozdravuji zdejší komunitu.
Mému tchánovi dosloužio po 4 letech olovo a rozmýšlí o novém ůložišti na 24V. Už měl v košíku další olovo ale to jsem mu rychle rozmluvil tak si vyhlídl tohle https://www.hadex.cz/r633-akumulator-li ... ie-li-pol/
líbí se mu vestavěné ochranné obvody, doporučil jsem mu přesto aspoň paliče. Chci se zeptat co na ty pytlíky říkate, připadně nabídnete něco v hodnotě 20-30 tisic pro moc hodného pána? (Pro mě ne já jsem zlej).
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie Hadex

Příspěvek od PavelR »

Zalezi na situaci. Kamaradovi vydrzelo olovo pres 10 let (chatovy provoz pouze sviceni par ledek)
Co takhle 24V pylon?
https://en.wccsolar.net/product-page/ba ... 0-plus-24v

napsat majl p. Kolaříkovi jestli a za kolik by to dodal?
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Baterie Hadex

Příspěvek od NOPARasito »

hurvayz píše:Zdravím a pozdravuji zdejší komunitu.
Mému tchánovi dosloužio po 4 letech olovo a rozmýšlí o novém ůložišti na 24V. Už měl v košíku další olovo ale to jsem mu rychle rozmluvil tak si vyhlídl tohle https://www.hadex.cz/r633-akumulator-li ... ie-li-pol/
líbí se mu vestavěné ochranné obvody, doporučil jsem mu přesto aspoň paliče. Chci se zeptat co na ty pytlíky říkate, připadně nabídnete něco v hodnotě 20-30 tisic pro moc hodného pána? (Pro mě ne já jsem zlej).
At pocitam jak pocitam budes jen baterkama na 8,400 za kWh. Tak jak ti napsal Pavel tak to bude asi jednodusi cesta uzivatele. Leda by jsi mu sefiku poskladal neco ty z 18650 ;-D).
A to se samozrejme odrazi uplne jinak cenove a hlavne tvuj cas ........
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Baterie Hadex

Příspěvek od brin »

Zdravím, můžu nabídnout články z Samsung SDI 60 Ah. Reálná kapacita bude kolem 55 Ah, mají za sebou 90 tisíc km v autě, ale cena za článek je taky 750 Kč. Je to v modulech po 12 kusech a pro 24 V je ideální 7 kusů v sérii, takže by bylo nutné to rozpárat, ale není to zase takový problém. Doporučil bych vzít dva moduly a udělat zapojení 3p7s. Koupit k tomu BMS na 7 článků za cca 2000 Kč a je vyřešeno za cca 20 tisíc Kč. A ještě mu zbydou 3 články do foroty pro případ, že by některý v budoucnu odešel. Využitelná kapacita v takovém zapojení bude v tomhle případě kolem 3,6 kWh (při nabíjení a vybíjení na rozumné hodnoty). Pokud by to nestačilo, lze vzít o modul víc, což je 36 článků a udělat zapojení 5p7s. Zbyde jeden článek. Balancer stále stejný, cena poskočí o 9000 Kč a využitelná kapacita v rozumných hodnotách bude 5,5 kWh.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Baterie Hadex

Příspěvek od hurvayz »

Diky, to jsem potreboval slyset.. pylony zitra poresim diky Pavle..
No sice sem majster v skladani valecku ale on by rad spis neco vice profi. :D Hlavne aby mel vyreseny ochrany sakum prdum.. jinak diky i za ty bazarovky, dam mu navrh. Ja bych je vzal hned, on bude preferovat nové.Bojí sa, to víš stará škola. Ale navrhu! Diķy chlapci.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek