1000Wp Komorce (Praha-východ)

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Komanche
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 12, 2012 4:03 pm
Reputace: 0

1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od Komanche »

Tuto elektrárnu provozuje kamarádka Vanda na svém statku bez přípojky elektřiny (nějaké info na http://www.vandaluzie.cz). Požádala mne, abych sehnal někoho, kdo by tomu hověl a třeba se elektrárna nějakým způsobem obnovila, vylepšila. Nějaké informace k zapojení jsou k dispozici na místě (1x A4). :)

Sestava byla stvořena před 10 lety jejím tehdejším manželem a mnoha různými subdodavateli.

Panely neznámé značky a parametrů
Baterie gelové, malá životnost. Chtělo by je to nějak otestovat a případně nahradit.

Napětí 24 V (serioparalelní zapojení) - bez rozvodu / 230 V přes měnič - rozvod po baráku.
Alternativní zdroj výroby elektřiny je naftový generátor (parametry neznám, lze zjistit) + malá vodní elektrárna na blízkém potoce (momentálně ve fázi vývoje účinnějšího vodního kola).
Vlevo je solár do akumulačky, vpravo FVE. Orientace střechy je JZ.
Vlevo je solár do akumulačky, vpravo FVE. Orientace střechy je JZ.
Rozvaděč
Rozvaděč
Měnič
Měnič
Regulátor (v provozu)
Regulátor (v provozu)
(Asi) regulátor - bohužel mimo provoz, nenašel se prý nikdo, kdo by to uměl zprovoznit.
(Asi) regulátor - bohužel mimo provoz, nenašel se prý nikdo, kdo by to uměl zprovoznit.
Baterie, gelové, více parametrů neznámých.
Baterie, gelové, více parametrů neznámých.
Nabíječ 24 V / 40 A
Nabíječ 24 V / 40 A
Detail štítku nabíječe
Detail štítku nabíječe
Lzicealopaty.cz - 1. český eshop pro minibagry a bagry

Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Impreza GG 2.0 AT 2004 LPG
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od mypower.cz »

Hej!... tak toto je pro me srdcova zalezitost. Tohle je totiz puvodni inspirace pro muj system... aneb

http://www.4-construction.com/cz/clanek ... ny-system/

BOMBA! Nekdy bych se tam rad zajel podivat, pokud by to bylo mozne dohodnout s majiteli...
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od SJM »

Také si tu původní presentaci trochu pamatuji, v té době se jednalo o něco u nás nevídaného. Pouze těch 1000Wp je asi početní chyba, pokud tam bylo před 10 lety 4x100Wp.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od SJM »

Docela zajímavá by byla informace, v jakém stavu jsou po 10 letech olověné gelovky a v jakém režimu byly provozovány.
Uživatelský avatar
Komanche
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 12, 2012 4:03 pm
Reputace: 0

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od Komanche »

nejvyssi: heh tak to ziram, o tom urcite nema Vanda ani potuchy :)
SJM: jak otestuju ty baterie? Rezim asi ridila elektronika, kdyz se vybily, zapnul se generator, resp. na upresneni se zeptam...
Lzicealopaty.cz - 1. český eshop pro minibagry a bagry

Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Impreza GG 2.0 AT 2004 LPG
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od SJM »

V podstatě jde o to, kolik lze do akumulátorů uložit energie a kolik z nich lze zase získat zpět v rámci pracovního rozsahu napětí.
O olovu je tady v diskusním fóru mnoho informací.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od 007ToMMaS »

mňa by zaujímalo načo sú tam tie siemens moduly na din lište predpokladám na meranie veličín a potom na prepínanie napr generátor a menič?
Prípadne ak tam ktosi pôjdete vytiahli by ste program z toho siemensu na lište?ďakujem
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od dracekvo »

Na Siemens mám vybavení. To PLC je řada 200. Primárně dělám s třístovkama, ale až tak velký rozdíl by v tom být neměl. Kdyby jste s tím někdy potřebovali pomoct, tak stačí říct. Vytáhnout program z toho jde, ale bez komentářů, takže kdyby měla od té firmy program někde zazálohovaný, bylo by to nejlepší. S komentáři se v tom pak lépe orientuje.
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od jhladik »

Zdar a sílu,
jezdím občas za ségrou do Úval. Umím proměřit panely a akumulátory. Dalším věcem kolem FV také trošku rozumím. Takže jestli by měla zájem, nechť se mne mne ozve na tel. 724 358 429. Vše zdarma. Když nebudu na příjmu, tak SMS, bo cizí čísla občas nevnímám... Jirka
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od 007ToMMaS »

dracekvo píše:Na Siemens mám vybavení. To PLC je řada 200. Primárně dělám s třístovkama, ale až tak velký rozdíl by v tom být neměl. Kdyby jste s tím někdy potřebovali pomoct, tak stačí říct. Vytáhnout program z toho jde, ale bez komentářů, takže kdyby měla od té firmy program někde zazálohovaný, bylo by to nejlepší. S komentáři se v tom pak lépe orientuje.
snažím sa robiť s S200 mám doma dva procesory a aj prídavné moduly, mám aj logo aj procesor rady s300 a aj niake vstupy a výstupy a aj displej aj PC siemens... zaťial používam na natáčanie panelov Logo pomocou časových intervalov. Radšej by som tam mal S200 ale s tou to je vráj složitejšie naprogramovať program na to aby sa to natáčalo v určitú dobu... vedeli by ste mi s tým pomôsť?... S S300 som to skúšal ale ďaleko som nedošiel lebo je to veľké a mám málo tých modulov alebo skorej nie tie ktoré potrebujem ja:) Keby sa to od ťial vyťiahne možno by sa dalo z toho čosi použiť prípadne alebo aspom vysledovať ako to celé fungovalo ;)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: 1000Wp Komorce (Praha-východ)

Příspěvek od dracekvo »

No poradit ti můžu s konkrétním problémem, když ho popíšeš. Ale raději si založ vlastní vlákno.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek