Pomoct s návrhem

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od dracekvo »

Aha, to je naprd. Sem myslel, že ty dva malé dám na východ. No nic, tak mi tu zbudou a až nahradím regulátor Tristárem, tak si snima budu moct nabíjet auto :)
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od dracekvo »

No, tak sem dovalil ty dva Shott 217Wp a jsou docela velký a těžky, tak se raději na nějaké samodomo držáky vyprdnu.
Co vlastně včechno potřebuju.
Ty kombinované vruty s příslušenstvím, hliníkové profily (je jedno jaké?) a co dál? Jak se přidělávaji panely na ty profily?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek

nebo mrknete taky sem
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od dracekvo »

Jo, už sem taky něco podobného našel. Jen mi není jasná jedna věc. Zespodu na tom panelu jsou z každé strany dvě dírky. Do těch se něco dává, aby nesklouzly dolů, nebo drží jen tím přitažením?

Já to budu dávat do eternitu, takže budu kupovat ty kombinované vruty. Kolik je tak ideální počet? 4 na jednu řadu.
Mám stejnou sestavu jako je na tom obrázku. 2x panel. Takže mi stačí 2 lišty. 2 středové úchyty a 4 boční úchyty?

Nerad bych to vytahal na střechu a pak zjistil, že mi něco chybí a zase to snášel dolu :)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od mypower.cz »

pokud pouzijete uchytky na panely, pak diry ve spodu nepouzijete. Co se tyce kombinovanych sroubu zalezi na vas. U me to bylo jasne, protoze tramy ve strese mam metr od sebe, takze co metr, to dva kombinovane srouby, jeden pro horni a druhy pro spodni profil. Napoprve to vypada slozite, napodruhe je to uz rutina :) Hlavne vsechno dobre namerit, nejlepe si to vyzkouset i mimo strechu nekde na zemi, pokud si clovek neni jisty.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od dracekvo »

Ok, takže vruty nejlépe co nejčastěji to jde.
Ten úchyt tím tlakem panel udrží? Mě se to moc nezdá, aby mi nesklouznul panel ze střechy nazem jednoho hezkého dne :)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od mypower.cz »

kdyz se poradne utahne, tak se to ani nepohne. Hlinik je mekky, takze to do sebe takrka zaklesne. Dokonce i volne polozeny panel pod urcitym uhlem sam drzi bez upevneni, hlinik se po hliniku zase az tak moc nesune - neklouze, samozrejme taky to ma sve limity. Uchytky ale funguji po utazeni opravdu dostatecne.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od dracekvo »

Dobrá, tak ještě objednat tuhle drobotinu a hurá s tím na střechu.
Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od dracekvo »

Tak už jedu. Panely 2x Schott poly 217Wp, baterie 2x12V 150Ah Banner Solar, Regulátor PWM 20A, Měnič 300W modifikovaný sinus. Na něm je připojen VDSL modem, switch a notebook.
Zapojil sem to včera a počasí na prd. Moc to nedává.
Další upgrade bude v pořadí. DC měnič 9V pro napájení síťových prvků, 12V adaptér pro notebook, 1500W měnič čístý sinus, Tristar 60A, další dva panely. Rychlost bude podle financí.
A pak uvidím časem co dál. Zatím to mám na 12V, protože si chci ten měnič 1,5kW po upgrade na jiné napětí nechat do auta.
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm
Reputace: 0

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od jara »

Pekne, mi prijde nejhorsi ten zacatek, nez se to vse da do provozu, pak uz je to jen upravovani a zvysovani vykonu, aby byl dostatek energie na provoz. Moc pekne, hod sem nejakou fotku.
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pomoct s návrhem

Příspěvek od dracekvo »

Od pátku nový upgrade. 16xWina 50Ah. Zrovna nabíjím poslední blok 4ks. Díky tomu za víkend vyrobeno cca 3kW. Trošku tomu pomohl také stolní počítač :)
Už se těším jak se po západu slunce nebudu muset omezovat ve spotřebě, kdyby druhý den náhodou nesvítilo.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek