Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pát pro 15, 2017 6:45 pm

Jak získat FVEID pro MicroLog?

Instalace, stažení software, verze software, upload firmware a další otázky týkající se zprovoznění MicroLogu

Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvekod mypower.cz » pát srp 15, 2014 6:33 pm

Odedneska je mozno svepomocne vygenerovat FVEID.

Obrázek
Podpořte MyPower.CZ | 2.24kWp FVE | MyPower MicroLog2
BTC support 13cyzkTPH8C1aHQesr2ffLPb8APn9CKq92 | LTC support LV66K4p4yVxTfQ1qjfxzJGS1zbyrQTU8SV
mypower.cz
Site Admin

Nedaří se mi připojit uLog po výměně HW

Příspěvekod Frenky » pon bře 09, 2015 6:53 pm

Ahoj potřebuju radu, dnes jsem utrpěl výměnu HW (modemu) od UPC a od té doby mám problém s odesíláním dat na mypower. Stránku mpw normálně dostanu, ale nezobrazí se mi čas a ani data se neodesílají. Dokonce se dostanu i vzdáleně na stránku mpw (NAT) přes veřejnou adresu, ale data nic. Nemáte někdo nějaký nápad čím to bude?
PS: Adminovi Filipovi jsem SZ již odeslal.
2x Solární panel IBC Polysol 230 DS Pmpp=230W, Regulátor STUDER VT-80, Střídač Studer XTS 1200-24, BSP, RCC, AKU 24V LFP100AH – WB-LYP100AHA. 2x Aktivní balancer ON4-UTP 4x7A, Řizení a dohled microlog, SDS, vlastní vyčítání arduinem do RPi s databází a html stránkou. Dříve SIEMENS S7-1200 s PC na WINDOWS ala Netko.
http://frenky.dreamsys.cz/index.html
Frenky

Re: Nedaří se mi připojit uLog po výměně HW

Příspěvekod Frenky » pon bře 09, 2015 8:22 pm

Frenky píše:Ahoj potřebuju radu, dnes jsem utrpěl výměnu HW (modemu) od UPC a od té doby mám problém s odesíláním dat na mypower. Stránku mpw normálně dostanu, ale nezobrazí se mi čas a ani data se neodesílají. Dokonce se dostanu i vzdáleně na stránku mpw (NAT) přes veřejnou adresu, ale data nic. Nemáte někdo nějaký nápad čím to bude?
PS: Adminovi Filipovi jsem SZ již odeslal.

Závada odstraněna, zapomněl jsem si nastavit správné DNS v uLogu. :D
Zase jako vždy, závada mezi židlí a klávesnicí. :D

Děkuji Filipovi za nápovědu. :D
2x Solární panel IBC Polysol 230 DS Pmpp=230W, Regulátor STUDER VT-80, Střídač Studer XTS 1200-24, BSP, RCC, AKU 24V LFP100AH – WB-LYP100AHA. 2x Aktivní balancer ON4-UTP 4x7A, Řizení a dohled microlog, SDS, vlastní vyčítání arduinem do RPi s databází a html stránkou. Dříve SIEMENS S7-1200 s PC na WINDOWS ala Netko.
http://frenky.dreamsys.cz/index.html
Frenky

Re: Jak získat FVEID pro MicroLog?

Příspěvekod eSumo » stř zář 06, 2017 10:45 am

Zdravím všechny.
Zapojil jsem Megu, eth, lcd a popral se s PINy... Nahrál jsem FW, nastavil displej, přidal nějaké analogy...
Získal jsem FVEID a vložil do FW, vše se zdá být OK - i na [url]mypower.cz/microlog-online[/url] jde viděl, že tam něco od včerejška chodí...
Jen jsem nikde nenašel, co dál!? Jak se dostanu ke "svým" datům/grafům? Proč tam není "link"?
Mohu ty data nějak "spravovat" (odmazávat pokusy, upravovat, říkat co je co, ...) nebo co vlastně teď mohu??? :?

Díky za tipy... :idea:
12x SOLYNDRA 200; VE MPPT 150/75; PJ LF5000; Arduino PLC
eSumo

Příspěvekod lzahradil » stř zář 06, 2017 12:48 pm

eSumo píše:Zdravím všechny.
Zapojil jsem Megu, eth, lcd a popral se s PINy... Nahrál jsem FW, nastavil displej, přidal nějaké analogy...
Získal jsem FVEID a vložil do FW, vše se zdá být OK - i na [url]mypower.cz/microlog-online[/url] jde viděl, že tam něco od včerejška chodí...
Jen jsem nikde nenašel, co dál!? Jak se dostanu ke "svým" datům/grafům? Proč tam není "link"?
Mohu ty data nějak "spravovat" (odmazávat pokusy, upravovat, říkat co je co, ...) nebo co vlastně teď mohu??? :?

Díky za tipy... :idea:

Jsi skoro na konci. Podle http://microlog.mypower.cz/tutorial:install ti schazi posledni odstavecek k uspechu.

Resp. Je nutne viz. manual mit alespon 2 dny dat. Pote napsat na info@mypower.cz adminovi s zadosti o vytvoreni grafu, ktere probehne na zaklade nasbiranych dat a tveho popisu co na kterem pinu je. Dale prijde info co jak dal.
FVE 3,74kWp [6x ShuttenPoly 260Wp@Axpert MSXE 2400W, 4x Kyocera 140Wp@EPSolar 4215BN(1), 2x EinnovaSolarline 270Wp@EPSolar 4215BN(2), 4x EinnovaSolarline 270Wp@Axpert MKS 2400W Plus], NiCd 920Ah@24V + Pb 375Ah@24V
lzahradil

Příspěvekod eSumo » stř zář 06, 2017 4:25 pm

Ahaaa! Díky... Jak jsem to mohl nedočíst!?! To je ta netrpělivost, co bude dál... :oops:

No tak teď už vím a vidím, že to nebude nijak "ízy" - pohrát si... :(
Než já si ujasním piny a co vše měřit...

No chvíli jsem si s uLogem2 hrál (procházel zdroj) a začal jsem uvažovat jakmoc by bylo složité rozšíření o "plcLib" a rozšíření MMDL o příkazy PLC...
eSumo

Příspěvekod mypower.cz » stř zář 06, 2017 5:46 pm

eSumo píše:No chvíli jsem si s uLogem2 hrál (procházel zdroj) a začal jsem uvažovat jakmoc by bylo složité rozšíření o "plcLib" a rozšíření MMDL o příkazy PLC...

Hodme na tohle tema nekde nejake nove vlakno a dame hlavy dohromady. Rozsiritelne je to o cokoliv a rad pomuzu proniknout hloubeji do zamyslene filosofie, i kdyz pravda ..... :)) asi po te dobe (3 roky ?) reknu na ten kod neco jako "WTF" :sm1: ale to se podda... To dame :))
Podpořte MyPower.CZ | 2.24kWp FVE | MyPower MicroLog2
BTC support 13cyzkTPH8C1aHQesr2ffLPb8APn9CKq92 | LTC support LV66K4p4yVxTfQ1qjfxzJGS1zbyrQTU8SV
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod eSumo » stř zář 06, 2017 6:19 pm

Nejsem žádný programagor ani banalytik, ale asi tucet Arduin mi tu doma běha a i když neznám ty nové superprogramovací objektové metody, tak co potřebuji, to si zmastím....
Nebránil bych se... Jen je potřeba trochu hlouběji proniknout... Už mi tu běží na stole uLogy 2, bo jeden asi půjde na místo určení a druhý bude chudák "ničen"... ;)

Takže vytvoř, přesuň a uvidíme... Třeba to skončí jako uLog3... ;)
eSumo

Příspěvekod rimi » čtv zář 07, 2017 7:44 am

lzahradil píše:Jsi skoro na konci. Podle http://microlog.mypower.cz/tutorial:install ti schazi posledni odstavecek k uspechu.

Resp. Je nutne viz. manual mit alespon 2 dny dat. Pote napsat na info@mypower.cz adminovi s zadosti o vytvoreni grafu, ktere probehne na zaklade nasbiranych dat a tveho popisu co na kterem pinu je. Dale prijde info co jak dal.

Admin si musi najit cas, nema jej moc, ja trpelive cekam od 24. 5.
rimi

Zpět na Oživení, zapojení a upload firmware