Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pát zář 21, 2018 8:27 pm

Síran hřečnatý

Obnova kapacity baterií, desulfatace, DIY konstrukce desulfátoru, výsledky, měření, vhodnost použití, rady, tipy, návody, zkušenosti

Síran hřečnatý

Příspěvekod butan » úte črc 12, 2016 3:36 pm

Na zahraničních fórech jsem narazil na chemickou metodu oživování baterií, pomocí síranu hořečnatého. Má s tím někdo zde zkušenost, nebo je tu někdo chemik kdo by to uměl zhodnotit, jestli to není blbost?
Dík, Lubor
butan

Re: Síran hřečnatý

Příspěvekod jarinox » úte črc 12, 2016 3:47 pm

butan píše:Na zahraničních fórech jsem narazil na chemickou metodu oživování baterií, pomocí síranu hořečnatého. Má s tím někdo zde zkušenost, nebo je tu někdo chemik kdo by to uměl zhodnotit, jestli to není blbost?
Dík, Lubor

Nie som chemik, ale môj starý otec, niekedy v 80 rokoch oživovali do svojich áut IMV Pb batérie práve síranom. Úspech asi veľmi nemali, poneváč vždy to skončilo kúpou novej batérie.. :-)
jarinox

Re: Síran hořečnatý

Příspěvekod butan » stř črc 13, 2016 6:39 pm

Především jsem opravil překlep v předmětu, a kdyby to někdo chtěl zkoušet, o tom síranu se píše že slouží jako prevence sufatace. Na rozdíl od peroxydu v baterce zůstává, a někde píší že Pb baterka se síranem se vlastnostmi blíží NiCd baterce, a zvládne tedy hlubší vybíjení.
Lubor
PS škoda že nemohu edityovat původní příspěvek :-(
butan

Zpět na Desulfatace