Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je čtv čer 20, 2019 1:06 pm

FV: ohřev vody v AKU-rada co zvolit

Popis a ukázky samostatných ostrovních systémů určených pro vytápění či ohřev vody.
Předchozí

Re: FV: ohřev vody v AKU-rada co zvolit

Příspěvekod marko250 » čtv dub 04, 2019 8:51 pm

>Gook,no podívejte Vy nemáte co posílat el. do sítě bez povolení a patřičného zařízení!!!!! A stejně je tam záznam!!
JZ-50°/20xChaori<dává 5360W>,JV-90°/12xJinkoSolar<davá2750W>,MakeSkyBlue <60A>, Midnite Classic 150<89A>,baterka 58.4VDC LFP4/370A+Li-ion/300A<uloží 35kWh>,měnič PJ 10 kW<dává stále 8600W>
marko250

Příspěvekod redcrown » čtv dub 04, 2019 10:38 pm

Gook píše:
KubisKV píše:
dracekvo píše:Dej si na plot velkou ceduli nevstupovat pozor pes. a kameru pro záznam takového jednání. Potom podat podnět na PČR pro omezování domovní svobody.
Čezák nemůže na vás pozemek vstoupit bez dovolení.
Případně si dát zámek na rozvaděč a basta.
Čezák ho může přeštipnout jen v případě nějaké vyjímečné události. Při běžných úkonech bude muset požádat o odemčení.

Elektromer je vlastnictvi CEZu, pokud je stavba starsi, kde se jeste neresilo umisteni elmeru na hranici pozemku, mel bys byt seznamen s odecitanim a stejne tak monter, nebo pracovnik CEZu by mel mit pristup k tobe na pozemek. Pracovnici si delaji poznamky, jaky je pristup, kde se nachazi elmer, jestli je tam pes atd. Jejich poznamky jsou viditelne pro ostatni pracovniky, kteri jdou treba nove na tvuj pozemek a neznaji situaci.
Zamknuti elmeru je docela blby, elmer ma byt opatren zamkem, ktery maji vsude. (Klasickej ctyrhran)

pokud budete strasit se psem a znemoznite odecet, treba se CEZ jednou nasere a vsichni co mame na pozemku elmery, je budeme prekopavat na hranici pozemku, tak jak to ted CEZ vyzaduje u novych pripojnych bodu.
Mne osobne je uplne jedno, jestli mi prijde nekdo na odecet. Pokud mi neleze po baraku, dela jen svou praci a taky vim, ze odecet se dela priblizne stejnou dobou kazdy rok, takze vyndavam paratko z krizika, aby se aspon par dni protocil :D

Tady nejde o to znemožnit odečet, ale o drzost pracovníků, kteří, aniž by se namáhali aspoň zazvonit a zjistit, zda je někdo doma, vejdou v pohodě na soukromý oplocený pozemek.
Představoval bych si např. vzkaz ve schránce ve stylu: Dne 1.1.2019 v době od 6 do 18 hodin bude proveden odečet stavu elektroměru.
Já buď zajistím přítomnost někoho, kdo odečet umožní a nebo nechám na viditelném místě vzkaz: Ano, vstupte na můj pozemek za účelem odečtu.

Doporučuji branku a bránu, která nejde z venku volně otevřít. U mě již nikdo 10 let neohlášeně nebyl. Plot zatím nikdo nepřelezl. Učiní-li tak, se zlou se potáže. Myslím, že to je velice jednoduché.... Kdo má zájem, předem se ohlásí.
redcrown

Příspěvekod Gook » pát dub 05, 2019 5:34 am

marko250 píše:>Gook,no podívejte Vy nemáte co posílat el. do sítě bez povolení a patřičného zařízení!!!!! A stejně je tam záznam!!

Ne že bych si byl 100% jistý, ale elektroměr, který přetok přičítá do spotřeby, nezaznamenává množství přetoku do nějakého extra registru. A k přetokům běžně dochází např. při používání stavebního výtahu, když jede dolů.
24V ostrov 255Wp, měnič Soluowill NP1200-24, PWM regulátor CM3024-20A, Li-Pol 7s (cca 130Ah) + olovo 34Ah (nouzovka)
Gridfree 853Wp, GreenBonO, bojler 3x600W (160 litrů)
Darovanému olovu na kapacitu nekoukej.
Gook

Příspěvekod rva » pát dub 05, 2019 6:00 am

Když jsem začínal s gridfree, tak se (nedopatřením vzniklý) přetok započítával do spotřeby a současně sa zapisoval vznik přetoku a něco výhrůžně blikalo. Od distributora ignorováno, tedy bez následků.

Předchozí

Zpět na Fototermika