Stránka 1 z 1

Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 5:26 am
od JonasPP
Neni som si isty,trocha som aj hladal podobnu temu,tak budem rad,ak sa to tam presunie,ak to jestvuje.
Teda začnem takto.
Rano pozriem na telefon a on Mi z prapodivnych dôvodov počas noci naskočil google a tam tato stranka.
https://www.techbyte.sk/2019/07/solarna ... abu-dhabi/
Normalne pozeram,čitam a inak celkom v poho fotovolticka elektrareň. Nezabera žiadnu urodnu pôdu,ako sa tomu deje u nas a strojcovia su už davno zahojeny,teda je to prapodivne čo sa to u nich stalo.

Ty čo sa im nechce otvoriť odkaz,jedna sa o zatiaľ najväčšiu solarnu elektrareň na svete,čo podľa članku dava viac energie ako naša jadrovka v Bohuniciachu (som zvedavy ako budu riešiť noc).
Teda aj Arabi začinaju otvarať oči pred globalnym oteplovanim,tak isto ako aj Mexicky prezident v poslednom vyhlaseni po brutalnom krupobiti,čo nedavno u nich stalo dosť ľudskych životov.

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 11:27 am
od KUTIL
Tam to úrodnú pôdu skutočne nezaberie, lebo jej tam niet-samá púšť. A čo sa noci týka-elektrina sa tam spotrebováva hlavne cez deň. na klimatizáciu..

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 12:54 pm
od NOPARasito
Jen co tam tusim resili(i v podobnych dokumenech z techto lokalit) tak je vykon v techto teplotnich podminkach. Holt solarni energii nechce vyuzivat pouze TUPEC ;-)

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 1:48 pm
od rva
Já bych preferoval malý jaderný reaktor, i ty stávající jsou pro mě moc výkonné. Pokud by udrželi cenu 2500 US$ za instalovaný kilowatt, pořídil bych si 5 kW verzi a měl kromě elektřiny zajištěno i vytápění. Popřípadě bych si vybral verzi, která část energie dodává ve formě vodíku pro vodíkové auto, kterým bych soběstačnost doplnil. http://vtm.e15.cz/modularni-atomove-reaktory

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 2:22 pm
od ikovlabs
I ty fantasto :-)
Sem tam se daji sehnat termoelektricke generatory - jen trochu ozaruji...
Ale to teploucko u toho - wow.

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 8:10 pm
od KUTIL
Už vynašli aj atómový ručný granát.... Ale vážne, takých nápadov na "domáce jaderky už bolo. "Balená" jadrová centrála na predĺženom tankovom podvozku sa mala pristaviť za mestom a hotovo. Vot energija !

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 10:13 pm
od brumlaj
Nechápu co lidi pořád žene k pořizování technologie o které neví jak funguje, neumí s ní pracovat, takže jsou závislí na službách jiných a nakonec není jasné co bude až technologie doslouží. Jaderných fyziků zde mnoho není. Kam to vede když se něco neumí, neví, nerespektuje, zanedbá...... jsme se nejednou dozvěděli v praxi počínaje Jaslovskými Bohunicemi a tam reaktorem A1 až po Fukušimu. A umírají také nevinní kdovíkolik kilometrů od jádra problému. Diodu a akumulátor má v provozu zmáknutou každý student druhého ročníku SPŠ elektrotechnické a navíc nejeden učeň po ukončení učňovského oboru. Takže FV panel za mne vede, protože u něj umírá pouze diletant. A že to zaměstná lidi? Inu a co jiného chceme? Raději ať dělají smysluplnou činnost než ono vágní "něco ..... ". Takže konkrétně CO mají dělat? Hledat si práci? Díky nechci. Raději budu pracovat v sektoru OZE než si hledat NĚCO k práci. Zvlášť když rádce není schopen ani definovat co je ono NĚCO.

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2019 5:00 am
od DanoP
rva píše:Já bych preferoval malý jaderný reaktor, i ty stávající jsou pro mě moc výkonné. Pokud by udrželi cenu 2500 US$ za instalovaný kilowatt, pořídil bych si 5 kW verzi a měl kromě elektřiny zajištěno i vytápění. Popřípadě bych si vybral verzi, která část energie dodává ve formě vodíku pro vodíkové auto, kterým bych soběstačnost doplnil. http://vtm.e15.cz/modularni-atomove-reaktory

Pouivaju sa na druziciach, sice to je izotopovy reaktor a ma trvaly vykon do 1kW (vacsinou niekolko 100W)+ teplo ale bezudrzbovy niekolko deiatok rokov. Hmotnost cca 500kg, problem je cena, ako ho sem z Ruska dostat a to ze fyzicka osoba nesmie v EU drzat jadrovy material aj ked ma sprislusne skusky.

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2019 7:00 am
od dumi
Zda se mi to nebo je ten.clanek vic jak 5let stary? :-)

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2019 7:02 am
od ota
No ony ty izotopové reaktory nejsou úplně bez rizika.

Vyprávěl mi známý z Ruska o tom jak rodina pastevců někde na dálném východě našla zapomenutý vojenský izotopový reaktor - vypadá to jako větší barel s chladičem dokola, a protože hezky hřál, tak si ho odnesli jako topení do jurty. Za nějakou dobu všichni obyvatelé jurty umřeli na ozáření ale jiné rodině místních domorodců se topící předmět moc líbil a tak si ho přenesli do své jurty a dopadli stejně.
Trvalo nějakou dobu než to úřady zjistili a generátor domorodcům odebrali...

Ale atomová elektrárna nemusí být velká. když se vejde do ponorky. Základní je zajistit chlazení. Rusové udělali i letadlo na atomový pohon ale prakticky se neosvědčilo, protože kvůli váze nebylo možné reaktor odstínit a byla proto velká spotřeba personálu. Jenže... нас много...

Re: Fotovoltika vo svete.

PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2019 7:10 am
od JonasPP
dumi píše:Zda se mi to nebo je ten.clanek vic jak 5let stary? :-)

Toto ma napadlo okamžite,ale dade som tam našiel datum a bol iba 2 dni stary,tak neviem. Sam osobne som tam nebol,teda neviem,či je to vôbec pravda.