Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv úno 20, 2020 12:45 am


Arduino klient, server - PWM

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.

Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod kurrur » sob kvě 02, 2015 1:31 pm

Dobrý den pánové, mám delší dobu problém s řízením PWM a bohužel málo času za chvíli odjíždím mimo ČR a Arduinu se věnuju když se zadaří hodinku denně. Potřeboval bych přes přes HTML ovládat PWM nejlépe přes nějaký slidebar nebo zadáním hodnoty do ''okýnka'' a následovné potvrzení zatím jsem to ''zprovoznil'' když arduino byl server ale ... kod byl napsany :
Kód: Vybrat vše
 if(readString.indexOf("pwm4?set=0") >0)
            {
            analogWrite(4, 0);   
         }
            if(readString.indexOf("pwm4?set=1") >0)
            {
            analogWrite(4, 25);   
         }
            if(readString.indexOf("pwm4?set=2") >0)
            {
              analogWrite(4, 51);   
          }
atd.
To se mi nezdá jako nejlepší řešení (když se představím, že budu potřebovat ovládat 360° servo, a vypisovat takhle každý řádek ...) určitě to jde i jinak něco jako 2 proměnné 1 bude určovat pin a druhá hodnotu jenže jak na to ? A Už vůbec nevím jak bych to mohl udělat s klientem. Dále odesílání dat z analogových vstupů u serveru mi to je jasné s tím problém nemám ale zase ten klient jediné co mě napadá je tohle: načíst hodnoty z analogových pinů ty poslat do nějakého txt souboru soubor uložit a dále server bude pak z tohodle souboru číst. Pokud by jste měli nějaké nápady nebo nějaký jednoduchý skeč jak bych to mohl udělat budu nesmírně vděčný dekuji.
kurrur
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 30, 2014 1:09 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod camel1cz » sob kvě 02, 2015 3:47 pm

Nebylo by snadnější použít microlog a chybějící funkcionalitu si tam dodělat?

Např. to čtení analogových vstupů má již microlog vyřešené... přidání PWM by nemělo být velká akce, kód micrologu je celkem čitelný.
camel1cz
 
Příspěvky: 529
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod kurrur » sob kvě 02, 2015 4:33 pm

To si myslím, že ne jelikož nemám takové znalosti a v tom kódu se tolik nevyznám, myslím si že pro mě bude lepší když mi někdo trošku poradí od čeho bych se mohl odpíchnout. Navíc když nemůžu přijít na to jak mám zprovoznit PWM v jednoduchém kódu pochybuji že bych ho z provoznil v micrologu ;) a další věc server bych chtěl mít offline jen vnitřní síť což u micrologu nejde (alespoň myslím).
kurrur
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 30, 2014 1:09 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod camel1cz » sob kvě 02, 2015 7:51 pm

- určitě bude microlog v počátku komplikace, ale na druhou stranu je to funkční kus kódu. Máš se od čeho odpíchnout, máš funkční webový server, nastavení TCP/IP stacku, čtení alalogových hodnot... a v neposlední řadě dodané funkce může ocenit i někdo další. Osobně ti rád pomůžu, a tím víc, pokud budeš pomáhat s micrologem, byť ve svých časových i znalostních možnostech,
- PWM obecně má v Arduino IDE přímo demo kód s řízením jasu LED - jmenuje se Fade v Examples/Basics. Základem PWM je funkce analogWrite,
- microlog nemusí nutně logovat online skrz internet na server mypower, ale můžeš si velice jednoduše udělat vlastní logovací server někde doma na "intranetu" - opět rád pomůžu.

Z vlastních zkušeností vím, že takové to "potřebuju jen to a to" se většinou tak zkomplikuje, že stojí za to začít základy více ze šíře, ať má dílko svou stabilitu. Nakonec nemusí být microlog zas takový overhead.
camel1cz
 
Příspěvky: 529
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod kodl69 » ned kvě 03, 2015 5:34 pm

Já teda zjistil, že microlog dobrý, ale většinu toho co potřebuju nedokáže:
-načíst data z balancerů a nějak je vyhodnotit (už mám skoro hotový, načítání ok, ještě vyhodnocení)
-komunikovat s regulátorem (mám midnite, ale modbus jako modbus)
-a teď to hlavní - při balancování aku měnit nastavení regulátoru, aby to balancery stačily ubalancovat.
Na micrologu se mi líbí možnost podrobného měření analogových veličin - asi neužiju, všechno mi už jednou měří regulátor, nebo balancery.
-musel bych stejně dotvořit automatizaci ala valc - řízení přebytků, ovládání měniče, dc spotřeby.
Ale valc zase neumí to co píšu nahoře. Takže to budu muset zbastlit sám.
Arduino jako webserver je v podatatě nepoužitelný, max 4 conections, navíc strašně komplikovaná tvorba webu - microlog jede jenom díky javascriptu z mypower. Takže data posílat HTTP get nebo post na jiný www, nebo zrovna arduino yun (yunshield) což je vlastně raspberry pi naroubovaný na arduino...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69
 
Příspěvky: 4327
Registrován: sob črc 19, 2014 7:56 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod mopadzi » ned kvě 03, 2015 5:50 pm

já jsem přemýšlel, že bych využil mysql na mém NASu a pomocí http://www.cacti.net/index.php vizualizoval.
Ted ještě to mysql nakrmit Arduinem
kdo si hraje nezlobí

9xRenesola 240W+9x Benq 265, 10xAvancis 125W, 14x Avancis 130W, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%
BMW i3 BEV
mopadzi
 
Příspěvky: 523
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod camel1cz » ned kvě 03, 2015 6:21 pm

@kodl69: doplňujete ty funkce jako rozšíření micrologu nebo to bastlíte v solo kódu? modbus bych výhledově rád... jinak mi ale příjde ta funkcionalita příliš na obecný dataloger jako je microlog... moje vize je následující: naučit microlog stahovat všechna data co potřebuju (já potřebuju teploty, takže dallas a dht... ale nebráním se ani modbusu a spol) a pak naučit microlog ovládat relé popř. další periferie... a logiku řízení bych chtěl mít mimo microlog na nějakém NAS nebo podobném zařízení... tak se dá zapojit klidne i genetické programování, neuronové sítě atd. zní to složitě, ale není to tak zlé a pokud budeme mít dobře zvládnuté I/O skrze multilog s ethernetem, tak to bude i snadné a krásná hračka :)
Jinak to stahování javascriptu z plnohodnotného serveru mi příjde geniální - udělal jsem mirror toho kódu a třeba dojde i na nějaké modifikace... samotný microlog může rozumět jen jednoduchým GET požadavkům a vracet něco jako JSON nebo jen formátovaný text - prostě a la webservices.

@mopadzi: přesně tohle se dá celkem snadno zvládnout... pokud můžete na NAS dát svůj skript třeba v PHP, tak není problém logovat si do svého mysql. Tady je hodně osekaný základ skriptu, který umí chytit data z požadavku z micrologu. Uložit je do DB je velice snadné a zvládnete to určitě...
camel1cz
 
Příspěvky: 529
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod kurrur » pon kvě 04, 2015 4:35 pm

camel1cz Já to teda zkusím s tím MicroLogem, ale první si o tom musím pořádně přečíst a čumět nějakou dobu do kódu, abych to alespoň trošičku pochopil, nejdříve bych, ale nejspíše měl udělat onen server který budu moct upravovat podle sebe. Hooodně za dlouho dobu bych i sám využil microlog k solárním panelům takže kdyby to bylo pohromadě určitě by to bylo perfektní. Ale jak už jsi říkal ze začátku to bude komplikace a myslím, že pro mě hodně velká, jelikož programování se věnuju jen jako hobby nemám žádnou školu na tohle. Tak jestli by jsi měl nervy a čas na mě byl bych vděčný.

Ještě jedna věc, je třeba arduino Mega ? mám totiž UNO a DUE je možné to hodit do DUE ? Bude to pracovat tak jak má ?
kurrur
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 30, 2014 1:09 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod camel1cz » pon kvě 04, 2015 5:52 pm

Samozřejmě jsem ochotný pomoci... to bych tu nepsal :)

Co vím, tak microlog jede na MEGA + ethernet shield a nikdy jsem ho na ničem jiném nezkoušel...
Na tvém místě bych raději koupil MEGA, stojí to pár korun, je to jistota a DUE je na to i škoda... pokud nemůžeš za dobrý peníz najít, tak se ozvi a nasměruju tě.
camel1cz
 
Příspěvky: 529
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm

Re: Arduino klient, server - PWM

Příspěvekod kurrur » pon kvě 04, 2015 6:26 pm

No zítra odjíždím tak to potom objedám přes ebay, ale ještě to zkusím na tom DUE. Jinak na DUE se mi nelíbí že se nedá zapisovat a číst na jednom pinu zároveň myslím, že to je hodně velké mínus. Člověk tak nemůže zkontrolovat stav pinu.
kurrur
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 30, 2014 1:09 pm


Zpět na Arduino

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 0 návštevníků

Reputation System ©'