Stránka 1 z 1

Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 1:00 pm
od ResHacker
Aneb - to je ale koumák, to koukáte členové Mypower.cz, co? :D Např instalovaný výkon 1,2kWh nebo podobné blbosti... kdyby jen na novinkách tušili, co místní opravdu dokážou....

odkaz https://www.novinky.cz/domaci/483041-sestrojil-si-solary-setri-tak-tisice-rocne.html

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 1:24 pm
od peater
ResHacker píše:Aneb - to je ale koumák, to koukáte členové Mypower.cz, co? :D Např instalovaný výkon 1,2kWh nebo podobné blbosti... kdyby jen na novinkách tušili, co místní opravdu dokážou....

odkaz https://www.novinky.cz/domaci/483041-sestrojil-si-solary-setri-tak-tisice-rocne.htmlNo vidím žes mě předběhl vložením toho odkazu...... Taky jsem se velmi pobavil. :D

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 1:36 pm
od Marcus81
To je snáď vtip, nie?!

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 2:05 pm
od dub042
Taky jsme čuměl, to musí být na zakázku ten článek, jinam nevím... :lol:

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 5:17 pm
od ResHacker
Nevim no..je fakt, že kdyby autor minimálně trochu zabrousil po Googlu, objevil by místí fórum mezi prvními výsledky hledání a pak by mu bylo trapný psát o "geniálnímu" panu René, co objevil kouzlo domácí solární elektrárničky :D

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 7:47 pm
od timpomat
tu mate predsa odpoved...

"Solární panely má dnes na střeše kdekdo. René se ale na rozdíl od ostatních rozhodl, že si celý systém včetně baterií udělá sám."

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 8:20 pm
od youda
Chlapi, nebudte na Reneho tak zli. On urcite nemuze za to, v jake podobe clanek vysel. Divil bych se, kdyby mu to vubec dali pred vydanim ke kontrole.
Mimochodem, na tom clanku je videt cim nas media krmi ve vsech ostatnich oblastech, ve kterych se nevyzname tak dobre - nesmysly, dezinformace a popletena fakta.

Mozna je Rene i tady s nami na foru a ted ho to trochu mrzi, ze jsme mu to my, i diskutujici pod clankem, dali sezrat.

@Rene, pokud to ctes, tak za mne jsi kabrnak a mas odvahu, ze jsi stim sel takhle ven!


Youda

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 8:36 pm
od timpomat
jj coming out je teraz in :)

https://www.youtube.com/watch?v=bmkTC3R1qbk

A to mi pripomenulo, ze mam od jari 19 panelov "out" v pivnici...

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 9:18 pm
od youda
Tak sup s nima na strechu a pak hned napsat clanek do SME :)

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2018 10:56 pm
od vata
No, tenhle typ "novinařiny" je vážně jed, vzpomeňte na článek http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... lektrarnou, který pojednával o zdejším adminovi, ale redaktorova touha šokovat zarámovala převážně neškodný rozhovor názvem, který evokuje pocit, že FVE je taková nouzová náplast pro elektrické bezdomovce.
Článek o René je smutný, o autorce, obchodním modelu Novinek a očekávané úrovni jejich čtenářů vypovídá mnohé. O René jsme se dozvěděli to, jaký je to chlapeček šikulka, který, hrajíc si s FVE, nezlobí.
V obou případech je FVE líčená jako nepříliš praktická, technická rarita pro šikulky nebo elektrické trosečníky. Dělá to elektřinu (1,2kWh :) ) na kterou si zapnu televizi a když jsem arcišikulka, tak i ledničku, nejdřív to ale šikovně sestrojím, a pak si s tím snad vystačím a při tom všem pár drobných ušetřím - no teda wow. Což, možná se shodneme, není zrovna ambiciozní cíl.

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2018 6:26 am
od střídač_N
vata píše:No, tenhle typ "novinařiny" je vážně jed........l.


a dodám, že značně rozšířený, neb jsou takové prapodivné myšlenky, třeba, že když se o tom hodně mluví, tak se to nakonec i stane, takové to, musíme vytvořit trh. Nechci zde poukazovat na naprostou kravinu -teorii motýlích křídel.

Rekordmani v této naprosté stupiditě jsou http://www.solarninovinky.cz/. Samé bombastické nadpisy o skutečnostech jež zde probíráme již několik let. Obsah toho bombastična je buď naprosto triviální, zavádějící, nebo přímo lživý.

Ve své podstatě jakmile je někde zmínka o FVE, je to vždy nějaká forma nadsazeného marketingu, přirozeně ke škodě samotné podstaty věci. Ale jak tak čtu zdejší "laboratoř", tak to vskutku funguje.

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2018 7:02 am
od ResHacker
Já jsem to původně určitě nemyslel proti panu René jako takovému, tomu jen držím pěsti! Také jsem tak nějak šťastně/nešťastně a s mnoha karamboly začínal, dokonce první panel jsem si podle návodu z filutovy dílny dělal sám, než jsem zjistil, že pro větší elektrárnu, která má něco vydržet je to slepá ulička - a nebyla to zdaleka jediná, kterou jsem si musel projít. Chtěl jsem právě a jedině poukázat na tu stupiditu článku, neochotu autora o nějaký rozhled v tématu, technické nepřesnosti atd... až mi ho bylo líto ;)
Pane René: Vy se toho nebojte, máte doma skvělou hračku s přidanou hodnotou (ostatně tak, jako my všichni zde) a pokud zde na fóru ještě nepůsobíte, přidejte se mezi nás!

Re: Sestrojil si soláry, šetří tak tisíce ročně

PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2018 7:13 am
od dracekvo
Toto je jen čistá novinářská idiocie. A věřím, že hodně toho co pan René povídal, novinář vůbec nepochopil, tak si prostě něco vymyslel. Prostě dostal za úkol vypotit článek, tak vypotil blbost, protože píše o něčem čemu vůbec nerozumí.
Kde jsou ty doby, když novinář psal o tom, čemu rozuměl.
Vidím to pořád. Když někdo píše o mejch koníčkách jako jsou zbraně, RC modely a občas i ta solární technika. V článkách jsou bludy, výmysly, překroucená fakta úplně zcela běžné. A třeba u zbraní je to kolikrát i autorem uděláno schválně, aby zbraně a jejich majitele vykreslil v tom nejhorším světle, protože se jich sám bojí.