Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je ned zář 23, 2018 10:42 pm

Nabíjení Pb akku a desulfatace

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...

Nabíjení Pb akku a desulfatace

Příspěvekod qquiderr » čtv srp 17, 2017 11:28 am

Zdravím, chci se zeptat, pokud dobíjím novou baterku, vadí pokud zapomenu vypnout desulfataci? 74Ah 12 Pb akku.

pak mám 2 "staré" pb akku, které chci desulfátovat, aspon neco z nich "zbyde" na dožití a jako založní kdyby se mi vybila baterka v autě *batt* Jak dlouho trvá desulfatace? Například 12V 62Ah Pb, ta je v nejhorším stavu. Lze její stav změřit pomocí napětí? pokud tedy ukaže třeba 12,4V ona napětí udrží, v autě udrží palubní systemy a radio, při větraku spadne napětí i na 10V, starterem ani nehne, všecko zhasne a nic, tedy bych ji chtel nechat desulfatovat, jak dlouho to potrvá? 15 dní? Pak mam druhý Pb akku, také drží napětí, 72Ah 12V, v autě se chová stejne jako ten druhý sle s tím že při tom větraku spadne napětí tak na 11,6V a starterem otačí, ale dlouho ale zvladne ho nastartovat, točí tak 11ti voltama. Dale pak co se stane když akumulatory spojím paralelně, a připojím k nabíječce se zapnutým desulfátorem, bude to vadit nebo bude probíhat desulfatace obou akku a zaroveŇ dobíjení/udržba, aby se akku nevybili. Mám auto s dieselem.
qquiderr

Re: Nabíjení Pb akku a desulfatace

Příspěvekod qquiderr » čtv srp 17, 2017 1:44 pm

ještě dodám že elektrolyt v obou baterkach je dolytý a hustota článků je tak většinou 1,21-1,23, jeden članek pak 1,20.
U té starší všechny tak 1,21-1,23, u te druhe taktež jen jeden pak 1,20. U hustoměru se to drželo tedy na hranici, ale pořad v bílem poli.
qquiderr

Příspěvekod brumlaj » ned srp 27, 2017 11:18 pm

http://wiki.mypower.cz/desulfatace případně se ptej co přesně Ti není jasné.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Příspěvekod qquiderr » sob zář 02, 2017 4:22 pm

Tak mam ješte další akku, ta byla v nejhorším stavu, tak jsem loli a začal nabíjet s desulfatorem, no postupně je znat že články houstnou ale jeden z nich nikoli, čím to může být? Jenak tamty 2 baterie chci resetovat podle toho článku, takže mam hlidat hustotu až klesne na hodnotu pod 1,10? takže až tam bude 1,0 tak mám začít nabíjet? No zkusím to, jen mi dela starost jeden článek u te třetí baterie, nevím proč nehoustne, ale kdyby byl zničený tak by nefungovala celá akku, budto by nešla vůbec nabít, kdyby tam byl zkrat tak by se také nenabíjela. neli že bych na ní nic nenaměřil.
qquiderr

Zpět na Pb