Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon črc 16, 2018 1:12 pm

HDC-FVE

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: HDC-FVE

Příspěvekod Dreambox » pon dub 02, 2018 6:10 pm

kybos píše:
FRSO píše:Ta podmínka u tarifu D25 že musí být zapojem akumulační spotřebič (akumulačky, bojler, atd) s blokováním NT už neplatí a nikdo to už nekontroluje ??

U ČEZu tato podmínka platí i pro rok 2018 http://www.cezdistribuce.cz/edee/content/file-other/distribuce/podminky-distribucnich-sazeb/podminky-distribucnich-sazeb-2018-domacnosti.pdf

Když mám pod 3% VT, tak nepředpokládám, že by to přišel někdo kontrolovat. Kdybych měl pod 3% NT, tak by se ten důvod asi našel.

Já jsem u Čezu . Mám po 3 roky ve VT 0 .Každý rok kontrola. Příjde technik,vyfotí elektroměr změří.Poprvé jsem mu nechal vyfotit baterky.Napíše do poznámek že nepotřebuji VT mám baterie.A zas je rok klid.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp,Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox

Příspěvekod petrzobran » pon dub 02, 2018 6:27 pm

Je dá nějaký poměr spotřeby v VT/NT kterej podmiňuje kterej tarif zvolit?
petrzobran

Příspěvekod youda » pon dub 02, 2018 7:05 pm

Jsou podmínky který musíš splnit na začátku. U tarifů D45d a D56d jde o třeba o příkon topení či tepelnýho čerpadla a poměr tohoto příkonu k hodnotě hlavního jističe. Viz definice zde, na straně č.2 : http://www.cezdistribuce.cz/edee/conten ... cnosti.pdf

Reálnej poměr VT/NT můžeš následně mít jakej chceš. Jen bych upozornil na to, že u každýho tarifu je cena za VT/NT stanovená jinak. Například:
u tarifu D01d stojí 1MWh VT 2520 + 1467 Kč, jistič 3x40A stojí 37 Kč měsíčně. (D01d nemá VT/NT)
u tarifu D25d stojí 1MWh NT 77 + 1082 Kč, jistič 3x40A stojí 232 Kč měsíčně.
u tarifu D56d stojí 1MWh NT 77 + 1525 Kč, jistič 3x40A stojí 601 Kč měsíčně.

Pokud se tedy člověk nechá zblbnout a zvolí špatnej tarif, tak při vyúčtování může dost brečet. Složitější cenovou politiku už by člověk fakt vymyslel jen steží...
Ceník ČEZu zde: https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... ribuce.pdf

CEZko.JPG
youda

Příspěvekod petrzobran » pon dub 02, 2018 8:18 pm

youda píše: Složitější cenovou politiku už by člověk fakt vymyslel jen steží...

Maš pravdu.
Jen se divím že vodárny nevymyslí podobný ceníky :lol:
petrzobran

Příspěvekod kodl69 » pon dub 02, 2018 9:07 pm

drobná poznámka: nově zřízené odběrné místo/ změna tarifu je stejný jak elektrotopení tak TČ - pouze sazba D57
ostrov 3000Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Re: HDC-FVE panely II

Příspěvekod ome » čtv dub 05, 2018 5:29 pm

střídač_N píše:
2. Pokud bude regulátor udržovat napětí v MPP bodě kritický stav nastane, když dojde k zastínění panelu a jedna ze tří bypass diod překlene „svoji“ třetinu diod. Čirou matematikou lze dojít z výsledku, že v tento okamžik již zbylé dvě třetiny nezastíněných diod panelu nejsou schopny dodat alespoň napětí naprázdno, jež by dosahovalo alespoň MPP bodu a stane se z něj nutně spotřebič. (39*2/3=26 <= 30). Tento stav bude platit pro jeden panel. Pro dva panely sériově zapojené by zastínění jedné třetiny jednoho panelu ještě postačovalo pro vytvoření napětí naprázdno v MPP bodu. (39+26=65=> než 60V v MPP bodě.) Při dvou zastíněných částech panelu by se již však takto zastíněný panel stal spotřebičem. Obdobně můžeme dovodit, že pro tři panely sériově zapojené by musel být zastíněn celý panel.
Je velice pravděpodobné, že by regulátor takto „deformovanou“ VA křivku vyhodnotil a snížil regulační hodnotu MPP bodu a opět by nenastal stav, že by se panel stal spotřebičem. Naopak při přímém zapojení panelů na nabíjenou baterku, případně i s PWM regulátorem, by k tomuto okamžiku dojít mohlo a zde je již oddělení diodami nezbytností.

Poznamka z vlastnej skusenosti:
Mal som styri rozne (60 clankove a 72 clankove) panely paralelne napojene po jednom priamo na bateriu 24V.
Nikdy sa nestalo aby pri zatieneni nejakeho panelu sa z neho stal "spotrebic". A to mi v zime prechadza vsetkymi panelmi tien komina (vzdialeneho 15m) a anteny. A aj sneh z panelov neschadzal rovnako. Cize za beznych podmienok nemam obavy.
Ina vec by asi nastala ak by mi niekto hodil hrubu deku na tretinu panelu. Ale s tym neratam :P .
Pri tomto zapojeni tieklo do panelov z baterie jedine v noci cca 130 az 160mA kedze som nemal medzi nimi diodu a nechcelo sa mi ich na noc odpajat.
Dalsia skusenost:
Na skusku som tieto styri panely (rozno clankove!) paralelne napojil cez axperta. V zime nebol problem, MPPT bod bol okolo 31V. No problem nastal ked boli baterie dobite a axpert zacal obmedzovat prud a zacalo stupat napetie na paneloch(39V a viac). Vtedy sa stalo ze tie 60 clankove uz napetovo nestacili na 72 clankove a zacalo do tych 60 clankovych tiect, odhadom 2A (nemam minusovy roszah na analogovych ampermetroch). Tak som pred nich dal diody. A v lete (pre teploty na paneloch) ich budem musiet poprepajat serio-paralelne.
500Wp seriovo balkon JZ a 960Wp paralelne strecha J a JV,
epsolar 2210, 24v 19xKPH 150 + 12xSunica 70 cca 3,3 kW/h, menice modif. sinus 1000W cina a PJ 3000W LF
ome

Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny