Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je ned pro 16, 2018 6:58 am

STK (souhrnná technická kontrola) použitých baterií.

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...

STK (souhrnná technická kontrola) použitých baterií.

Příspěvekod Martin P » čtv kvě 24, 2018 9:01 pm

Dobrý den.
Jelikož plánuji příští rok začít stavět vlastní FVE a její nedílnou součástí jsou baterie zakládám vlákno věnující se nákupu použitých Li-baterií. Vzhledem ke svým finančním možnostem uvažuji o nákupu použitých Li-baterií (osobně preferuji Lifepo4, ale je sem možno dát i jiné druhy Li-baterií - to pro případ, že si někdo z ostatních lidí zvolí jinou Li technologii).
Zajímá mne čeho si u použité baterie všímat, jak a jaké hodnoty změřit (případně čím)- u měřičů uvítám i odkazy na to kde je koupit a případně i popis postupu měření.

Vlákno zakládám též s ohledem na ostatní začátečníky kteří mohou řešit stejný problém jako já - nové aku je moc drahé, tak se řeší nákup použitého. A časem až se došetří peníze (mohu dávat stranou co ušetřím na ee z DS) a člověk se naučí zákonitosti fungování baterie v provozu FVE je možno koupit ke staré baterii novou - též se lépe naběhne na systém postupné obnovy.
Děkuji za odpovědi.

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS. Tři FV moduly ( východ 4x3/240Wp, jih 3x3/240Wp, západ 3x3/235Wp =7155Wp). Tři regly PCM 60X, dvě baterie (první Pb vrla 200Ah, druhá Lifepo4 nominál 200Ah, skutečně tak 100Ah). Měnič Victron multiplus 5000VA, vytěžování do bojleru.
Martin P

Zpět na LiFe*