Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je úte lis 20, 2018 6:16 pm

čidlo alarmu

Servery, desktopové počítače a notebooky, netbooky, PC monitory, periferie ...

čidlo alarmu

Příspěvekod davidlod » ned zář 06, 2015 12:08 pm

Zdravím,
jsem tu nový a mám tenhle dotaz:
Moje hobby je loď, na které mám, mimo jiné, taky pidi ostrovní systém. Celkem všechno funguje, až včera jsem narazil na problém, který bych potřeboval pomoc vyřešit.
Při zapojení nového mikrovlnného čidla alarmu na měnič 12/220 V se na vstupu 220V do čidla pekelně hřeje nějaký odpor. Při zapojení do sítě je všechno OK. Co s tím? Žádný jiný spotřebič (nabíječky mobilů, PC, atd.) tohle nedělá.
Zřejmě to dělají hrby na modifikované sinusovce. Pomohlo by předřadit na vstup alarmu něco, co by trochu srazilo napětí? A když, tak co?
davidlod

Re: čidlo alarmu

Příspěvekod kybos » ned zář 06, 2015 12:20 pm

Výrobce čidla zřejmě předpokládá sinusový průběh napájecího napětí, což asi není splněno. Nejlepší způsob, jak to vyřešit bude asi nahradit napájecí zdroj čidla DC/DC měničem napájeným z 12V DC. Takové zapojení bude mít nižší ztráty než převádět energii přes DC/AC a AC/DC měniče.
7,5 kWp poly +3x Tristar MPPT60 (>30 MWh) + 48V VRLA 540 Ah + LiFePO 300 Ah + UPS 6kW
kybos

Příspěvekod davidlod » ned zář 06, 2015 4:43 pm

To mě napadlo první - krmit to rovnou DC. Když jsem čidlo otevřel, zjistil jsem, že to je nad moje síly. Dvojitej tišťák a mikrosoučástky. Zdroj tam sice vidím, ale zapojení mi není jasný.
davidlod

Příspěvekod FRSO » ned zář 06, 2015 6:17 pm

davidlod píše:To mě napadlo první - krmit to rovnou DC. Když jsem čidlo otevřel, zjistil jsem, že to je nad moje síly. Dvojitej tišťák a mikrosoučástky. Zdroj tam sice vidím, ale zapojení mi není jasný.

Zdravím, co to máš za měnič-jaký typ, popř. výrobce ?, ten modifik měnič máš na celou loď ??, zřejmě ti hřeje předřadný odpor před usměrnovacíma diodama protože to na kondíku dělá špičky od toho měniče a zvyšuje se proud tím odporem. Sinus by to nědělal to jo, ale cena Sinus měniče je jiná-vyšší.
FRSO

Příspěvekod davidlod » ned zář 06, 2015 9:59 pm

jo, přesně, hřeje se předřadný odpor. Měnič je Voltcraft 300 - s ničím jiným nemá problém.

co by se stalo dát do serie diodu a pustit tam jen půl tý hrbatý sinusovky? Odpravím to docela, nebo mám udělat pokus?
davidlod

Zpět na Servery, počítače a notebooky