Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je ned dub 22, 2018 5:15 pm

Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Předchozí

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvekod vlkazajac » čtv črc 28, 2016 9:11 am

Každý má tú svoju pravdu, svet už je taký.

"Na 200Wattový měnič mi po výpadku hlavního měniče jel pochopitelně i celý dům (krom čerpadla) asi měsíc a půl. V takové situaci si opravdu provoz klasické lednice představit neumím."

Toto je Vaša skúsenosť z ťažkých časov, keď ste si nevedeli rýchlo obstarať náhradný menič. Vyvodzovať z toho, že v systéme je nevyhnutné mať invertorový pohon, je pozoruhodné, až nešťastné....

Menič musí byť v systéme správne dimenzovaný, ináč je všetko na kočku. Možno som Vám mal napísať len toto jediné.
2 420 Wp, 3 x LS3024B, WRM15, 24V / 400 Ah gel, VE Multiplus C 800, Carspa 2000 W sin;
všetky panely pripojené paralelne; 100 % využitie prebytkov energie; dotovanie systémových batérií oloveným šrotom ))
vlkazajac

Příspěvekod Axa » čtv črc 28, 2016 9:26 am

Promiňte. Krom všeobecně oflákaných faktů a zkušeností tady od Vás nečtu nic podnětného. To, že měnič má být dimenzován na daný odběr je pro mne opravdu novinka. :D :D Děkuji, to jsem opravdu netušil :D :D Psát jste mi tedy nemusel NIC.

Toto je Vaša skúsenosť z ťažkých časov, keď ste si nevedeli rýchlo obstarať náhradný menič. Vyvodzovať z toho, že v systéme je nevyhnutné mať invertorový pohon, je pozoruhodné, až nešťastné... Tímto jsem drahý pane, chtěl naznačit drobnůstku, kterou asi nechápete. Že LZE i v nešťastných časech a při mizerném zařízení provozovat lednici jako takovou, pokud je u ní nějak ošetřen proudový ráz. A protože patrně čtete něco jiného než píšu, zkopíruji sem ještě jednou totéž: Štos při zapnutí lednice je pro mne - ostrovníka to největší peklo, protože při částečně vybité baterce srazí měnič i když by to ještě svítilo a hřálo třeba 6-10 hodin... A tím už opravdu končím a přestávám reagovat. Toto je přehlídka ztraceného času.
NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU, jen 6 panelů, Tracer, pár NiCd baterek a měnič. V baráku bez proudu.
Axa

Příspěvekod vlkazajac » čtv črc 28, 2016 9:47 am

Cítim sa poctený, že ste mi Vy venovali Váš čas.

Ťahám pivo z neinvertorovej chladničky a pripíjam Vám na zdravie !
2 420 Wp, 3 x LS3024B, WRM15, 24V / 400 Ah gel, VE Multiplus C 800, Carspa 2000 W sin;
všetky panely pripojené paralelne; 100 % využitie prebytkov energie; dotovanie systémových batérií oloveným šrotom ))
vlkazajac

Příspěvekod FRSO » čtv črc 28, 2016 9:53 am

Tak pokud vám padá měnič při krátkém poklesu napětí, tak použijte měnič od Victronu, ty chodí od 9,3V do 17,2V, při poklesu hned nespadne, protože má ještě definovaný čas při tom napětí, používám 800VA v pohodě na celou chatu-vodárna 650W, lednice A++, TV LCD, světla, atd a není problém, popřípadě pak silnější 1200VA třeba v provedení Compact, dá se na tom dost věcí nastavit, víc už neumím momentálně poradit. 8-)
FRSO

Předchozí

Zpět na Výkonné domácí spotřebiče