Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je sob zář 22, 2018 6:13 am

Mobilikov poloostrov pri Košiciach (SK) 4,62kWp

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
PředchozíDalší

Re: Mobilikov poloostrov pri Košiciach (SK) 4,62kWp

Příspěvekod mobilik » pát úno 03, 2017 8:54 pm

Skusal som to aj z 10A poistkou ktore davam k pumpam. A roby to to iste. Ten odpor tomu asi este pomaha, ale primarny problem bude hlavne v puzdre.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
mobilik

Příspěvekod vlkazajac » pát úno 03, 2017 9:09 pm

Vezmi dva multimetre a zmeraj naraz dva články a porovnávaj s Powerlogom. Chce to štyri oči ((
Môj Powerlog uberá na Ubat 0,2 V. Je to klamár mizerný. Musíš si ho ociachovať a potom si ho obľúbiš ))
2 420 Wp, 3 x LS3024B, WRM15, 24V / 400 Ah gel, VE Multiplus C 800, Carspa 2000 W sin;
všetky panely pripojené paralelne; 100 % využitie prebytkov energie; dotovanie systémových batérií oloveným šrotom ))
vlkazajac

Příspěvekod mobilik » pát úno 03, 2017 9:25 pm

Skusal som, ale tak ci tak to napatie kmita hore dole vdaka prechodovemu odporu, uz som sa viac menej rozhodol. Zajtra to do tretice rozoberiem a napojim to uplne bez poistiek. Snad sa nic neudeje nikdy.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
mobilik

Příspěvekod abrams » pát úno 03, 2017 10:12 pm

Zdravím ,

na tom měření se nemá co vyskratovat ;) pokud vodiče neskřípneš až na měď . Takže pojistky sou trochu přehnaný :D .
Ještě dotaz , upravoval sis ten CellLog pro snížení spotřeby a nerovnoměrnému odběru z článků ?

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
abrams

Příspěvekod mobilik » pát úno 03, 2017 10:28 pm

Uznavam abrams, ano som tvrdohlavy a az ked dvakrat spadnem na zem, az vtedy sa spamatam... To som proste ja. :-D
Neupravoval zatial, priorita je pre mna zatial cim skor spojazdnit FVE a potom sa na to pozriem.
Cital som o tom niekde v nejakej teme davnejsie, neviem, zeby aj v tvojej? Musim to pohladat. :wink:
mobilik

Příspěvekod mobilik » pát úno 10, 2017 9:58 am

Tak dlhsie som sa neozval, sledoval som ako to funguje a dnes som znova mudrejsi o nejake poznatky.

Takze podarilo sa mi konecne spojazdnit to balancovanie a aj cellog. Samozrejme vsetky poistky a som vyhodil, kedze to robilo problemy... Takze teraz to v rozvadzaci co som sa z nim tak pekne hral vizera naprd. Kable som spajal a popajkoval, uz sa mi nechcelo znava tahat nanovo kable z baterky... vizera to hrozne :roll:
IMG_20170210_094345.jpg

Podstatne je to ze to uz funguje k spokojnosti, spravil som uz aj nudzove odpajanie life, uz to par krat aj zafungovalo, ked som si naivne myslel ze axpert pojde az do 24V, ale to je ina kapitola. Ak odpoji Lithium, nahodit sa da uz iba rucne cez tlacidlo ktore svieti na signalizaciu poruchy. Dnes je uz stav taky ze sa to uz nestava, aj ked zatial este poriadne nesvietilo...
IMG_20170210_094408.jpg

Takze FVE zatial funguje k spokojnosti, este musim vyladit nejake veci ako napr. to ze mi 1,5kW cerpadlo zhadzuje menic na bypass, zatial som ho prepojil na L3 kde nieje fotovoltika a idem pozhanat nejaky softstart v cine. :-)
A taktiez sa pohrat z axpertom ktory ak nastavim ze sa ma prepnut na bypass na 24V, samozrejme vdaka jeho presnemu meraniu sa skor odpoja lithiove baterky. Takze dnes je menic nastaveny na prepinanie pri 24,5V, akurat zostava este nejaka energia v baterke a vydrzalo by to do rana...
Ale tak co uz som viac menej spokojny...
Ide sa dalej postupne musim pomaly zacat zapajat prudove sondy do merania MEScontrol, aby som to uz aj videl co sa deje doma. :wink:
IMG_20170210_094324.jpg

Jaaaj, uz len keby chcelo poriadne zasvietit *sun* nech vidim co vsetko je v tom lithiu. :yes: :-D
mobilik

Příspěvekod twisterpower » pát úno 10, 2017 1:09 pm

Hned to lepsie ukaze ked to mas vsetko pozatvarane a hlavne popratane :-D

Odoslané z Lenovo P70-A pomocou Tapatalku
twisterpower

Příspěvekod mobilik » pát úno 10, 2017 1:59 pm

Hehe, ne ne, preto na fotke nevidno baterie. Lebo su cele zalozene bordelom. :mrgreen:
Neboj vela sa toho nezmenilo odkedy si bol u mna. :-) Akurat palenky ubudlo, ked si to tak vazmem tak vtedy som prvy krat napojil dom na FVE, tak sme to aj pekne oslavili. :mrgreen:
mobilik

Příspěvekod gupa » pát úno 10, 2017 2:20 pm

Mohu se zeptat, protože vidím logo Invertek na MPPT, kde byly zakoupeny? Jde mi hlavně otu značku, protože nabídka Inverteku má i měniče, docela propracované, ale nevím kdo by mi je mohl v EU nabídnou. Díky za odpověď.
Stále lepší výběr je špatná jízda, než dobrá chůze.
gupa

Příspěvekod mobilik » pát úno 10, 2017 2:29 pm

Niesu od inverteku priamo. Ono vsetky tieto regulatory aj menice vyraba firma voltronic. Ja to kupujem priamo z Taiwanu od firmy MPPsolar. Ked nemaju skladom nahodou, tak kontaktuju voltronic power odkial to kupuju a ty im dodaju kludne aj z popiskom invetek ak im napisem ze mi je to jedno a surne potrebujem. Akurat tam nalepia do rohov nalepky MPPsolar.
Takze skus popozerat ponuku firmy voltronic power, co viem vsetko sa tam vyraba. :wink:
mobilik

Příspěvekod gupa » pát úno 10, 2017 2:51 pm

Voltronic právě asi nebude Rich-Electric.

http://rich-electric.com/index.php/en/

V jeho nabídce jsou právě přesně takto polepené měniče. A vedle těch MPPT jsou i modré solární ongridy, a dva typy modrých malých bateriových měničů. Potom nějaké zelené a modré velké typu jak píšou GrabGo COmbi Inverter. V Čr je zastoupení, ale zajímaly mne hlavně ty měniče k bateriím. Jak šlapou ty MPPT, jako problémy, srozumitelnost, propojení s dohledem atp. Protože jejich měniče Rich-Electric se mohou podle dokumentace napojit přímo na tyto MPPT a ony prostě spolupracují podle zvoleného režimu. Což zní velmi dobře.
gupa

Příspěvekod mobilik » pát úno 10, 2017 3:08 pm

Pekna ponuka to fakt. Zaujimave veci, musim to postudovat.
Aspon som zistil ze mppsolar berie aj od dalsieho dodavatela. :-)
Neviem s PCM5048 mam skusenosti uz asi 4 roky a iny regulator nechcem. Aj ked ma zaujal tem PC dohlad, kde by ho napojili. Kedze mam zosietovane 3 regulatory. Jedine ze do posledneho regulatora na vystup, to by slo. Ale zaujimava myslienka mat zosietovany regulator aj z menicom.
Otazne je ze v akej cene su tie menice. To by chcelo kontaktovat zastupenie, pripadne priamo firmu v zahranici.
mobilik

Příspěvekod gupa » pát úno 10, 2017 3:12 pm

Píšu jim, SK má také filiálku. Avas. Edit: Vím už onich více jak 4 roky, ale stal se zemne Victroňák, ale nějak nejsem moc spokojený co se týká propojitelnosti a dohledu.
gupa

Příspěvekod mobilik » pon úno 13, 2017 9:53 am

Taaak, cez vikend som znova zamakal na FVE.
Robil som monitoring aby som videl co sa deje aj ked niesom doma.
Takze obe karty mam obsadene, musim pisat mixmanovi ze mam toho malo nech mi pripravy dalsie. :mrgreen:
IMG_20170213_093444.jpg

No a konecne cez vikend bolo u nas pekne, tak som videl co a ako je to u mna z nabijanim a vybijanim...
Celkovo od zapadu slnka z bateriek za noc vytiahnem bezne 200Ah, co je dost, rekuperacka, cisticka a chladnicka si beru svoje... Ked svieti slnko tak u mna co som videl su aj 100A spicky a to este nieje slnko tak vysoko, cize mam prepanelovane, ale ma to svoje vyhody, dnes je hmla a mne tlaci 30A. :yes:
Vcera boli baterie nabite uz o 10:30hod. a kedze este nemam spojazdnene prebitky tak sa panely nudili. A tak som Miske oznamil aby zapla pracku, chcel som vediet ci axpert da pracku a nemal z nou najmensi problem. :yes:
Tak nejaky vcerajsi vystup z MEScontrolu:
Vyroba.JPG

Spotreba.JPG

No a aby sa panely nenudili, tak musim poriesit prebytky do bojlera, snad bude cas a pouzijem kybosovu skvelu schemicku na prebitky, ktora mi krasne sluzi na chate uz druhym rokom. Dikes kybos! :yes:

Tak nech nam *sun* vecne svieti!!!
mobilik

Příspěvekod gupa » pát úno 17, 2017 10:23 am

Založil jsem pro měnič CombiPlus nové téma.
viewtopic.php?f=44&t=3470&p=60971#p60971
gupa

Příspěvekod TheEngineer » pon bře 20, 2017 10:20 pm

Mne sa paci ako to tam ma vsetko svoje miesto. Ked kukam youtube tak tam maju vsetci kus dreva navrtany do steny a na to to nasrobuju. Potom to vyzera ako elektroinstalacia z 50 tych rokov.
TheEngineer

Příspěvekod twisterpower » čtv dub 13, 2017 6:04 pm

Co to tam mas dobreho

Odoslané z Lenovo P70-A pomocou Tapatalku
twisterpower

PředchozíDalší

Zpět na Ostrovní elektrárny