Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je úte lis 13, 2018 11:13 pm

Dumiho ostruvek

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Předchozí

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvekod dumi » pát lis 09, 2018 7:47 am

Jak dlouho by to vydrzelo moc nevim, Od pondeli mam "nove" stare baterie od kamarada z kamionu, 3x 12V 180Ah, za cenu olova.

Kdyz jsem je prinesl, tak sem dohromady dolil asi 5 l destilky, clanky venku napul nasuchu :cry:

No zatim se nejak probraly, co sem zatim zkousel tak drzi lip nez to co sem dosud mel :lol:, momentalne probiha resuscitace v podobe snahy o dobiti a uvidime co do udela.

Ono se mi vydrz blbe urcuje, primo na elektrarnu mam pripojenou jen jednu zasuvku v pracovne kde mam routery a pocitace. Takze uz sem pri vypadku pripravoal ze natahnu do kuchyne prodluzovak a mozna ze pripojim i prodluzovakem hlavni domovni rozvadec kvuli svetlum, ale nakonec to nebylo potreba.

Dokud elektrarnu nebudu mit v nakym stabilnim stavu nechci ji pripojovat na vic veci v dome, pac jak to zname, urcite by se stala naka porucha kdyz nebudu doma a pani by z toho nemela radost :)

Centralu jsem chtel vyzkouset pro radost. :) je to vec slozena z altiku z auita a motoru ze sekacky. Mam ted rozdelanou verzi kde budu mit dva altiky na tom motoru a tim padem budu moct dobijet obe 12V baterie v elektrarne naraz.

Altiky maji az 140A, ale ten motor ze sekacky ma asi 1,5kW nevim presne tak uvidime na co to vyda :-) ale jako bnouzovka slozena z veci co byly doma si myslim, ze lepsi nez nic. Zkratka jde primarne o tu radost z toho ze to clovek sklada a na konci to neco dela :) proto me vcera neuveritelne sklamalo, kdyz tu elektriku zapnuti asi tak 3 minuty predtim nez sem to nastartoval :-/

Ve stredu se mi podaril pro me paradni ulovek:
photo_2018-11-09_07-44-58.jpg

Jeste bocnik 100A/60mV a nakou peknou krabicku a bude to nadhera :yes:
dumi

• 0

Příspěvekod kodl69 » pát lis 09, 2018 5:11 pm

dva altíky a dvě baterie v sérii, tj 24V? a ten jeden alternátor bude izolovaně přidělanej k rámu? To je jednodušší obejít nějaký vrakoviště s náklaďákama a pořídit 24V altík, a nebo jenom ten 12V přepojit z D do *, při otáčkách nad 3000n/min těch 29V bude dávat taky.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod dumi » pát lis 09, 2018 7:01 pm

jo altiky jsou izolovane (ram je ze dreva), kazdej zvlast, takze kazdej bude dobijet svoji baterii, ma to tu vyhodu, ze je to vlastne i takovej balancer. :)
dumi

• 0

Předchozí

Zpět na Ostrovní elektrárny