Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pát lis 16, 2018 11:54 pm

Konstrukce pro uchycení panelů

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.

Konstrukce pro uchycení panelů

Příspěvekod FCC » sob srp 25, 2018 6:15 pm

Vážení kolegové,

Tak jako většina z Vás jsem při budování laboratoře ( požiji aktuální termín který zavedl Jouda - díky za to) potýkal se situací jak namontovat panely za střechu ,tak aby to vypadalo co nejvíc pěkně a zároveň nás to nezruinovalo . Profily a systémy komerčních řešení bylo pro mě mimo rozpočet a tak jsem pokusil to vybaslit sám . Výsledek viz foto.
Vzhledem k tomu, že mám kompletní konstrukci vymodelovanou v Solidworks , tak mohu modely nabídnou zájemců ( zdarma) .

Pokud by byl zájem, šlo by to dotáhnout do stavu ,kdy kompletní dokumentace bude v DXF ( DWG) a po drobné úpravě co se týče uzpůsobení rozměrů pro různé výrobce panelů by dotyčný měl kompletní dokumentaci pro výrobu konstrukce, kterou zadá vyrobit do nějaké kooperační firmy. Kterých je v dnešní době mnoho.

S pozdravem

Pavel
Přílohy
DSC_0067.JPG
DSC_0065.JPG
DSC_0064.JPG
DSC_0063.JPG
4 kWp; Conext MPPT 60; Conext XW+ 8048; Conext Battery monitor; Conext Combox; Olovo 48V VRLA 200 Ah
FCC

Re: Konstrukce pro uchycení panelů

Příspěvekod youda » sob srp 25, 2018 7:15 pm

Tak to je hodně vymazlená konstrukce. Mimochodem, co je ta modrá věc pod dlaždicemi? Nějaká izolace?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Re: Konstrukce pro uchycení panelů

Příspěvekod FCC » sob srp 25, 2018 8:13 pm

Díky. Modrá věc je XPS polystyren. Beton se nemůže dát přímo na PVC. Musí tam být dilatační vrstva. Správně by ještě mezi izolací a XPS měla být ještě jedna vrstva fólie, ale na to jsem by upozorněn až bylo vše hotové. Takže někdy příště znova a lépe....
4 kWp; Conext MPPT 60; Conext XW+ 8048; Conext Battery monitor; Conext Combox; Olovo 48V VRLA 200 Ah
FCC

Zpět na Fotovoltaické panely