Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je sob led 20, 2018 1:45 pm

Odpojenie sady pri poklese napätia pri nízkom napätí.

Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Předchozí

Re: Odpojenie sady pri poklese napätia pri nízkom napätí.

Příspěvekod dedo » pát lis 07, 2014 7:48 am

Áno, a presne preto by som uvítal nápad, ako jednoducho sledovať jednotlivé napätia a v núdzi hoci spínať kondičný dobíjač.
dedo

Příspěvekod gupa » pát lis 07, 2014 8:28 am

Dobíjení NiCd je drahé, od toho je slunce. Kondice u tohoto typu aku se dociluje občasným dobitím bez zátěže.
Stále lepší výběr je špatná jízda, než dobrá chůze.
gupa

Příspěvekod dedo » sob lis 08, 2014 7:07 am

Ja teda svojim miláčikom pár Ah pokojne doprajem, najmä v čase NT v období, keď medzi ::pv:: a *sun* je dlhodobo beznádejná hromada mrakov.
dedo

Příspěvekod 007ToMMaS » úte lis 11, 2014 10:22 pm

Ja ich dobíjať nedobíjam. Ide mi o to ich vedieť odpojiť pri poklese nejakého článku. Pretože jeden článok stiahne celé napätie a potom sa ten daný článok aj znehodnocuje. Takto by sa dal skôr aj odhaliť slabší článok. Viem že cell log je dobrá voľba. Ale pre môj účel myslím si že moc drahá. A keby si predstavím že chcem monitorovať také množstvo článkov tak sa nedoplatím. A nesedí napätie. Nejde o Lifepoi4 že sa človek musí o to tak "starať a báť sa toho čo sa stane v nasledujúci deň a podobne. Len k tomuto sa asi ku koncu nedopracujeme. Keď budem mať trošku viac času tak sa do toho skúsim vrhnúť.
007ToMMaS

Předchozí

Zpět na Automatizace, měření, statistiky