Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je sob zář 22, 2018 1:59 am

Modulárny merací systém

Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Předchozí

Re: Modulárny merací systém

Příspěvekod mixman » ned říj 12, 2014 7:05 pm

Tak a mame tu po par tyzdnoch prve testovacie meranie nasadene na elektrarni Dedo2 http://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=1774

Vlavo stare meranie (stale v prevadzke) vpravo nove meranie (testovacia prevadzka - zbieranie realnych udajov)
IMAG1989.jpg

graf_test.png

Momentalne je v systeme jeden meraci modul z ktoreho su data posielane na externy server nech mame nejake realne udaje na ktorych sa bude ladit vizualna stranka celeho systemu (grafy, zobrazovanie hodnot, nastavovacky, ...)
Cez noc to nechame merat teplotu rozvadzaca a vonkajsiu teplotu vid. graf a postupne budeme zapajat meranie prudov a napati.
Po otestovani sa moze system smelo rozsirit na terajsie meranie 10x prud, 4x napatie, 2x teplota, + nejake I/O :comp:
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
mixman

Příspěvekod 007ToMMaS » ned říj 12, 2014 7:19 pm

Super systém. Mal by som sa niekedy dohodnúť s dedom2 a ísť pozrieť ten jeho systém ak by nebol proti. PS: ty si tu niekde z okolia PB? :)
007ToMMaS

Příspěvekod mixman » ned říj 12, 2014 7:22 pm

007ToMMaS píše:Mal by som sa niekedy dohodnúť s dedom2 a ísť pozrieť ten jeho systém

Tak to by si urcite mal :) stoji to za to.

Ja som z vychodu (SN) no uz nejakych 11 rokov som v ZA, takze Dedovu elektraren mam dost poruke a na nej sa da testovat kopec veci co sa tyka merania ;)
mixman

Příspěvekod 007ToMMaS » ned říj 12, 2014 7:34 pm

Niekedy niečo dohodneme :cheers: ;)
007ToMMaS

Příspěvekod mixman » pon lis 03, 2014 12:29 pm

Konecne som sa cez vikend dostal k Dedovi2 a nainstaloval tam dalsie moduly na meranie prudu, napatia a teploty. Takze sme meracie body prudov a napati prehodili zo stareho merania na nove - modularne :)
Momentalne sa meria 10x prud, 4x napatie a 2x teplota. Ako poznám Deda2 tak urcite sa to este bude rozsirovat a menit :D

Nove meranie s tromi modulmi (fotka je trochu nekvalitna lebo sme koncili uz skoro za tmy :) )
IMAG2009.jpg

Moduly zapojene na zbernicu s aktualnymi hodnotami a nastaveniami v testovacej prevadzke :comp:
Moduly.png

Kedze este bolo potrebne urobit nejake nastavenia a zmeny v systeme tak meranie som spustil az dnes rano a uz tu mame nejake hodnoty
graf_prudy.png

graf_napatia.png

V priebehu tyzdna sa este budu robit zmeny v nastaveniach a grafoch na webe takze pribudnu aj vypocty pre vykony, spocitavanie zhodnych velicin a podobne ;)
mixman

Příspěvekod 007ToMMaS » pon lis 03, 2014 8:55 pm

Parádna prácička. Tiež sa mi to páči. Chcel by som sa spýtať tento projekt je open-source alebo closed? :)
007ToMMaS

Předchozí

Zpět na Automatizace, měření, statistiky