Stránka 1 z 1

Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 5:27 pm
od Wagoneer
Prosím o radu naše " baterkáŕe ". Vnouček dostal k narozeninám dětskou elektrobuginu. Je tam olověná uzavřená klasická baterie 12V/7Ah. Nabíječka je klasický adaptér 12V-1A. Bugina má dva motory 40W. Článek v autu je za hodinu vybit a deset hodin se nabíjí.
Chtěl bych mu tam výhledově pořídit něco lepšího. Co by jste v takovém případě doporučili?

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 5:46 pm
od volente
viewtopic.php?f=64&t=2931
Jako modelář mohu jen doporučit tyto články A123. K nim modelářskou nabíječku.

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 8:26 pm
od abrams
Zdravím ,

proč by ne ;) jen se obávám o zdraví / životnost oněch elektromotorů . Zmíněné LiFe buřtíky jsou pekelně tvrdým zdrojem proudu :hell: narozdíl od "houbového" volova . Vlivem zvýšení zátěže el. motorů vzroste proud a u volova poklesne napětí :arrow: přiměřené přetížení motorů , kdežto u LiFe buřtíků se snížení napětí konat nebude :arrow: motory dostanou pěkně pokouřit :twisted: . Nějaký ten pátek si s nimi hraju a mám z nich docela pěknej respekt :shock: . Napadá mě , že by se přetěžování motorů dalo předejít nižším napětím - místo čtyř článků (13V) zkusit jen tři v sérii (9,8V) :idea: .

Nebo od Oty koupit tuto baterku http://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=64&t=2931#p54518 a předělat ji na 3S3P (3x3,7V = 11,1V @ 30Ah) + jeden článek do foroty ;) .

Elektronům zdar *sun*

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 10:03 pm
od volente
No jo, ja s nimi v 6s živím 1kW motor, sice par minut ale teče tam 50-60A.
V te bugyně jsou stejně obyč 480ky kartačové motorky, vyměnit je aspoň za 480 s uhlíky tak to bude mít aspoň nějakou životnost. Nejlépe překopat na BLDC modelářský motorky stejné velikosti, ale pak odejdou stejně převody, které jsou plastové.

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 5:22 am
od Wagoneer
Volente - no jo, já vím, motory bezkartáče, převodovky z kovu, nová kabeláž, LiFe, vyztužit rám...
To s tím pak můžu jezdit závody i já... :-)
Takhle pro prcka je bohatě dostačující. Uvažoval jsem to poskladat z článků, ale jak dí Abrams, bojím se o motory s pŕevody. Možná bude nejjednodušsí najít podobné trakční olovo s vyšsí kapacitou. Na trhu je dost baterek podobných origoši, ale o jejich kvalitě nejsem moc přesvědčen. Třeba máte typ na výrobce, na jejichž baterky je spoleh...

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 5:59 am
od abrams
Zdravím ,

Wagoneer píše:... Na trhu je dost baterek podobných origoši, ale o jejich kvalitě nejsem moc přesvědčen. Třeba máte typ na výrobce, na jejichž baterky je spoleh...

propastné rozdíly sem u žádného volova nepeozoroval - je to všechno volovo :evil: takže spíš pohledat přiměřeně nejnižší cenu - míň to bolí při koupi další :lol: .

Elektronům zdar *cloud*

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 6:19 am
od Wagoneer
Abramsi - já vím, že je to vše jen olovo. Ale určitě se bude lišit kvalita, případně mech. pevnost vnitřních desek, mřížek a já nevím čeho ještě. Přeci jenom bude dost trpět mech. otřesy. U baterky do UPS apod. je to asi jedno, ale do vozítka ne.
Nejsem si jist, zda se např. liší baterka na startování a trakční apod. O " volovu" moc nevím, proto se ptám. :-)

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 6:43 am
od abrams
Zdravím ,

vyšší cena nereflektuje vyšší kvalitu , jen dražšší cenu značky výrobce . A takovéto alikace bych neměl obavu o mechanickou životnost aku :idea: u motorek je třeba lepší odolnost , ale u dětské hračky moc nee ;) .

Elektronům zdar *sun*

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 6:30 pm
od volente
Já chtěl jenom zdůraznit tu rychlost nabíjení. Mladej si pojezdí hodinku a za další hodinku je nabitý.
Ahoj

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 7:36 pm
od kodl69
Já udělal mladýmu baterku k elektromotorce 37V 20Ah a nedokáže to vybít s 800W motorem ani za několik dní, a to běžně děláme vyjížďky 3-4 km denně. Chyba je, že nemám hotovou baterku na elektrokole a na kole mu sotva stačím...

Re: Dětská elektrobugina

PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2016 7:56 am
od Wagoneer
Chlapi, děkuji za nazory. Asi zkusím cvičně nějakou baterku poskládat z článků, jakmile na ně někde narazím a vyzkouším to. To se nikdy neztratí.