Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je stř lis 14, 2018 4:03 pm

Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.

Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvekod Jirka81 » stř říj 18, 2017 2:25 am

Zdar solárníci,
jsem zde nováček a rozhodl jsem se postavit vlastní Hybridní FVE, tak se tak pomalu rozhlížím, zatím jsem koupil jen hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW, funglovka z Anglie za 38k Kčs no nekupte to :D a hned jsem narazil na problém, sice zatím plánuji výkon někde okolo 4800 Wp, ale kvůli případnému rozšíření laboruji stím kolik maximálně ::pv:: tam vlastně můžu dát.
V anglickém návodu je, že 12x260 Wp na každé MPP, vstupy jsou dva takže 24 ks, dvě série po 12 ks, což by dělalo u panelů co tam jsou v příkladu 466 Vdc, ale u MPP zase píší, že pracuje v rozmezí 120-450 Vdc, na Ostrovních elektrárnách je že 22 ks http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index ... ar-e-5-5kw a ještě je tam že snad paralelně, což mě nějak neštimuje páč každý vstup má max. jen 13A. Jsem z toho prostě volaký zmetěný. Omlouvám se za pro vás dosti neodborný dotaz, ale děkuji za případné osvětlení pro totálního "mamlase". :mrgreen: Díky :roll:
Jirka81

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvekod tomas » stř říj 18, 2017 1:14 pm

Panelů tam můžeš dát tolik aby jsi nepřekročil povolené maximální napětí ani v zimě při teplotě -20°C.
Porovnání měničů Infini a topologická schémata"
tomas

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvekod Jirka81 » stř říj 18, 2017 4:04 pm

tomas píše:Panelů tam můžeš dát tolik aby jsi nepřekročil povolené maximální napětí ani v zimě při teplotě -20°C.
Porovnání měničů Infini a topologická schémata"
Infini introduction-20161117(Official).pdf

Díky moc. Dobrý vědět, že na ::pv:: je maximálka 5500W a né 6500W, paralelně ani prd (to jsem tušil už v dotazu) a bypass 60A?, tak to mě schořej rozvody až to sosne a pustí to tam :D A to je to takovej 16 kg drobek co se vleze do jedný ruky pod rameno :) Teď vážně, prostě tam dám dvě série po devíti 270 Wp panelech (což je cca 348.5V) jelikož mám na jih fasádu, tak to budu muset cpát na ležato po třech panelech a vejde se jich tak zhruba těch 18, což je šest konstrukcí a na případný přerozdělení a přidání panelů na střechu východ+západ holt můžu zapomenout, původně jsem myslel, že tam pak hodím 6+6 a na jih zůstane 12 ::pv:: Holt nato ty pacholci měli myslet, když ten barák před 100 lety stavěli :D
Jirka81

Zpět na Regulátory