Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je čtv lis 15, 2018 12:30 am

Regulátor + On grid měnič

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.

Regulátor + On grid měnič

Příspěvekod peater » ned dub 10, 2016 10:04 am

Dobrý den, zeptám se zkušenějších. Je možná automatizace přepínání mezi dobíjením baterie a on grid měničem?
Podle schématu mám relé ovládané časovým spínačem. No ale je to bez ohledu na to, je li baterie nabitá či nikoliv.
Má představa je taká, nabít baterii a přepnout na on grid. Dík za nápady
Přílohy
Nákres.jpg
peater

Re: Regulátor + On grid měnič

Příspěvekod rob.brno » ned dub 10, 2016 11:24 am

To přepínání s relé už funguje? Pak stačí jen měřit napětí aku třeba arduinem a podle toho sepnout relé. Pokud to ještě nefunuje napadá mě jěště varianta z ongrid měniče nabíjet přes nabíječku rovnou baterie. Bude to účinnější než přes pwm regl, ale nebude soběstačnost při výpadku DS.
rob.brno

Příspěvekod peater » ned dub 10, 2016 12:20 pm

Ano, to přepínání už funguje. Přes arduino není špatný nápad, ale co hlídání nabíjecího proudu. Např. nastavím 28,8v ale proud do aku poteče cca 12A z panelů. Myslím že ještě nebudou nabité. Dá se nějak ještě monitorovat proud?
Narazil jsem na tento hybridní měnič: http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index ... 2400w-plus
Ale ta cena....
peater

Příspěvekod rob.brno » ned dub 10, 2016 1:47 pm

Jakým relé a jaký výkon z panelů takhle přepínáš?
Proud se dá měřit taky jednoduše na Arduinu pomocí hallovy sondy ACS 758(0-50A nebo 0-100A nebo -100 až 100A, ...). Výstupem z čidla je napětí v rozmezí 0-5V.
rob.brno

Příspěvekod peater » ned dub 10, 2016 2:44 pm

Jedná se o relé 24v 70A, výkon panelů je asi 350w. Postupně budu přidávat asi na 1000w.
Valí se mě tady raspberry pi, existují na to nějaké moduly?
peater

Příspěvekod rob.brno » pon dub 11, 2016 7:24 am

peater píše:Valí se mě tady raspberry pi, existují na to nějaké moduly?

S ras PI neporadím(bylo by to sice jako jít s kanonem na vrabce, ale než aby se flákalo :-), ale jestli umí měřit napětí na svých vstupech tak asi ano.
Není třeba na toto žádných modulů, napětí se upraví pomocí odporového děliče a ACS se dá zapájet na univerzální plošnák. Samo ACS je na ebay kolem 100kč, jako modul už kolem 300kč.
rob.brno

Zpět na Regulátory