Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pát pro 14, 2018 1:15 am

Sledovanie výšky hladiny dažďovej vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Předchozí

Re: Sledovanie výšky hladiny dažďovej vody

Příspěvekod xmasin » úte lis 29, 2016 5:28 pm

Lacinější varantu jsem zkoušel taky, je to čidlo MPX4250, do něho jsem přivedl výstup z trubky popsané v předchozím příspěvku, bohužel stabilita a přesnost nic moc. Ponorné tlakové čidlo je drahé, vycházelo kolem 7 tisíc Kč, proto jsem volil "vzduchovou" variantu, tam jde čidlo pořídit od 2 tisíc Kč.
xmasin

Příspěvekod gupa » úte lis 29, 2016 7:42 pm

No hladinové spínání by mělo být v automatické pračce. Kdysi jsem tam viděl takové dva membránové spínače přetlakové s hadičkou. Dnes by tam také mělo takového něco být. Na to napětí to funguje v palivové nádrži kdy ukazatel je vlastně voltmetr (si myslím).
Stále lepší výběr je špatná jízda, než dobrá chůze.
gupa

Příspěvekod rva » úte lis 29, 2016 7:57 pm

Ještě se dá výška hladiny převést na měření hmotnosti. Nahoře nad hladinou bude připevněn weight load cell a HX711 (100 Kč) a na něm zavěšena na vlasci nerezová tyč, která bude dle Archimeda nadlehčována silou úměrnou výšce hladiny. HX711 propojit s Arduinem.

Příspěvekod Trosecnik » úte lis 29, 2016 8:07 pm

Já myslím, že většina dnešních praček (alespoň ty s plněním shora) budou mít schopnost přizpůsobit se množství praného prádla. A tedy budou vážit ještě před napuštěním vody. Potom už ale není problém i vodu dávat podle váhy.

Jen úvaha, pračky si teď trochu více všímám. Nějak s tím souvisí i ten ukazatel času, který nesedí snad nikdy (já mu ještě napomáhám tím že mám odpojenou topnou spirálu) a pračka vždy na začátku nového úseku (hlavní praní, máchání) přepočítává. Je to asi jediná věc která mi vadí, a zpočátku mne doháněla doslova k šílenství (zlatý starý otočný programátor, kdy měl člověk představu ne sice přímo o čase, ale zato bezpečně o tom v jaké fázi operace praní jako celek je a mohl vše navíc ovládat).
Trosecnik

Příspěvekod vlkazajac » úte lis 29, 2016 8:27 pm

Riešenie, ktoré by som volil, som už naznačil. Je to fajn téma !!!! Našiel som ešte tieto pozoruhodnosti - cena môže byť kritériom.

1/Stavebnica Ultrazvukový merač vzdialenosti - 15 EUR

http://www.dtelektronik.sk/kategoria/di ... ialenosti/
75690_294-281-true.jpg
75690_294-281-true.jpg (18.17 KiB) Zobrazeno 361 krát

2/Merač vzdialenosti LDM-70BT laserový, bluetooth - 134 EUR

Profesionálny laserový merač vzdialenosti s najvyšším rozlíšením a dosahom až 70m pre bezdotykové meranie vzdialenosti. Osobitosť tohto merača vzdialenosti spočíva v integrovanom rozhraní Bluetooth, ktoré umožňuje komunikáciu a diaľkové ovládanie Androidom, alebo iOS zariadením (napr. tabletom alebo smartphonom).

https://www.svetsuciastok.sk/sk/meracie ... tooth.html
34369-1-merac_vzdialenosti_ldm-70bt_laserovy_bluetooth.jpg

V obidvoch prípadoch by bolo vhodné vytiahnuť pohyb plaváka nad hladinu ( mimo vlhkého prostredia ) a previesť do pohybu terčíka.......
2 420 Wp, 3 x LS3024B, WRM15, 24V / 400 Ah gel, VE Multiplus C 800, Carspa 2000 W sin;
všetky panely pripojené paralelne; 100 % využitie prebytkov energie; dotovanie systémových batérií oloveným šrotom ))
vlkazajac

Příspěvekod willcz » úte lis 29, 2016 9:51 pm

Nase pracka vazi pradlo motorem, par krat jej prohodi tam a zpet a pak napise jak dlouho bude prat. Hladinu meri tlakovym cidlem ktere ma frekvencni vystup. tzn dal by se mozna koupit nahradni dil a zkusit vyuzit. (podle servisniho navodu je tam neco kolem 25kHz.)

UZ merak ma vzdy neco jako mrtou zonu na zacatku (tak pul metru, protoze se tim maskuje primy signal mezi cidly). Otazka je co udela ten zvuk v uzavrenem prostoru nadrze.

merit se da i tak ze se kompresorkem tlaci vzduch do hadicky ktera vede az a dno a vzduch unika do vody a meri se tlak jakeho se dosahne. Neni pak problem se unikem vzduchu behem dlouheho obdobi.
6.8kWp poly + XTM 4000-48 + 330Ah LiFe
willcz

Příspěvekod jozko82 » stř lis 30, 2016 8:17 am

Som rad, ze sa tu objavuju velmi zaujimave napady :yes:
Ak su ultrazvukove snimace so zivotnostou v takomto prostredi na tom zle, nemate niekto skusenost s vodotesnymi snimacmi, ktore tu popisuje MareC3k?

Zatial len planovana FV do novostavby RD.
jozko82

Předchozí

Zpět na Zpracování vody