Stránka 1 z 1

Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2019 12:06 pm
od kadlos
Potřeboval bych poradit, jestli je možné obecně připojit k Axpertu na baterii další samotný regulátor a tím zvýšit možnost připojení výkonnějšího FV pole? Zatím pouze přemýšlím, prolézám fórum a nasávám poznatky. Již delší dobu koketuji s myšlenkou pořídit fotovoltaiku jako doplněk na pokrytí trvalé spotřeby u mne cca 3 - 4 kW denně (spíše drobotina lednice, mrazák, čerpadlo topení, čerpadlo bazén ap.) a zároveň si pořídit hračku, která snad přinese alespoň trochu užitku.

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2019 12:23 pm
od brumlaj
Ano je to možné. Je důležité ale mít v potas maximální proud který akumulátor dokáže bez ztráty květinky absorbovat. V tomto není důležité kolik regulátorů, nýbrž co snese akumulátor.

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2019 2:37 pm
od kadlos
Díky za rychlou reakci a ještě jeden dotaz na který jsem zatím nenašel jednoznačnou odpověď (asi špatně hledám). Pokud zapojím Axperta do poloostrova k DS, mám dům 30 let, rozvody klasicky L- PEN, mohu bez problému jeden z výstupů měniče připojit ke stávající PEN (prakticky to znamená propojit svorky N a uzemnění). Nebude s tím mít měnič problém? Stejné to bude vlastně i na vstupu. Při přepnutí z DS na FV a zpět se tak vlastně přepíná pouze L.

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2019 2:48 pm
od ota
Ano je to možné.
Osobně jsem to udělal tak že Axpertem přepínám jen L a N a PE vstupní i výstupní jsem spojil a připojil do rozvaděče na PEN.
Nevím zda je to zcela podle normy ale funguje to tak.

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2019 3:24 pm
od dumi
Jaklu verzi axperta mas? U starsich to pry nejde a poskodi se.
sam.jsem to jeste nezkousel.

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2019 4:20 pm
od volente
Já mám PIP 2424 MSXE a na baterii jsou připojené další 4 regulátory, v tom nevidím problém. Jen se stane že Axpert již omezuje nabíjení a ostatní regulátory nabíjejí dál. Oni totiž každý mají jinou chybu v měření napětí.
Takže Axpert ukazuje 28,4V, moje měřidlo na baterii 28,36 a e-Smart 28,32.
Takže Axpert už nedobíjí a e-Smart to tam stále dává. V řádu setin V se rozcházejí i dva PWM regulátory od stejného výrobce. Takže mi to baterie nabíjí max.na 28,42V, meřeno multimetrem.