Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte úno 25, 2020 3:56 am


Axpert VM II

Měniče Axpert

Axpert VM II

Příspěvekod abrams » pon kvě 21, 2018 8:01 pm

Zdravím ,

dostali se mi do rukou desky z Axpertů , jak starších tak i z nové verze Axpert VM II . Mám pár postřehů jež by Vás mohly zajímat , opravte mne , pokud se mýlím .

Starší verze MKS jsou vybaveny MPPT reglem s max Voc 145V DC klasického typu - transformují DC z ::pv:: na napětí *batt* . Následně měnič transformuje napětí z *batt* na 325V DC s následým rozsekáním na AC . DC *batt* je galvanicky spojené s DC ::pv:: a AC je galvanicky oddělené trafem .

Nové verze VM II jsou vybaveny MPPT reglem 120 až 450V DC 500V Voc . Na rozdíl od verze MKS tento MPPT regl transformuje napětí z ::pv:: přímo na vysoké napětí pro DC/AC H-můstek k rozsekání na AC napětí . Měnič z napětí *batt* na vysoké napětí je tudíž obousměrný aby mohl do *batt* ukládat nadbytek el. z ::pv:: jež není přímo exportován do spotřebičů :idea: . Prakticky je to stejná topologie s Infinisolarem 10kW (verze 3 , 4 a 5,5 kW jsem ještě neviděl) .

Díky jedné konverzi z ::pv:: do DC/AC meziobvodu tak může dosahovat vyšší účinnosti při přímé spotřebě z ::pv:: :yes: . Avšak za cenu galvanického spojení DC ::pv:: vstupu s AC výstupem .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
 
Příspěvky: 2588
Registrován: ned črc 17, 2011 11:19 am
Bydliště: Brno

Zpět na Axpert

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 0 návštevníků

Reputation System ©'