Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon kvě 25, 2020 6:07 am

Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Předchozí

Zákaz svépomocné FVE jsem

řešil s právníkem
3
4%
publikoval v médiích
5
7%
sdílel na sociálních sítích
6
8%
probral s osobnostmi
5
7%
řešil se zastupiteli
5
7%
dosud nijak neřešil
13
18%
neřešil a řešit nehodlám
34
48%
přijal a souhlasím s ním
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 71

Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvekod lwq » úte led 01, 2013 2:06 am

Petr píše:Skutečně jste ochoten se v zájmu zdejší komunity zkusit tomu rázně postavit, svépomocnou FVE postavit i přes platnost zákona a ukázat demonstrativně kam až to může zajít? To by určitě i médii proběhlo, takový prudký občanský odpor. Za mě musím říci, že by jste měl mou podporu jistou. Kdyby bylo skutečně nejhůř a šel po vás exekutor s gorilama a policií vymáhat pokuty udělené státem a zabavovat majetek, budu první, který přispěje na sbírku na vaši podporu. Více v mé moci nejspíše není, i když rád bych.

Jednoznacne ano!!! Nejsem nesvepravny, ale soudny clovek s maturitou z elektroprumyslovky co nechce se podrizovat urednikum, kmotrum a dalsi parazitum!
Pri nejhorsim bude soud a pripadne i emigrace do Kanady. Nemam zas tolik casu bojovat pro zlepseni prostredi tu, aby me deti prisly do lepsiho zitrku a be tohoto bordelu non plus ultras...

A diky moc za podporu!
lwq

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvekod Petr » úte led 01, 2013 9:13 am

lwq píše:Jednoznacne ano!!! Nejsem nesvepravny, ale soudny clovek s maturitou z elektroprumyslovky co nechce se podrizovat urednikum, kmotrum a dalsi parazitum!
Pri nejhorsim bude soud a pripadne i emigrace do Kanady. Nemam zas tolik casu bojovat pro zlepseni prostredi tu, aby me deti prisly do lepsiho zitrku a be tohoto bordelu non plus ultras...

A diky moc za podporu!

Tento způsob uvažování je mi velmi sympatický. Žádná připosranost, tak jako 98 procent lidí. S takovou mám asi i motivaci jít do toho taky. Dejme si dohromady všechna rizika. Tu bandu několika blbečků, která se nazývá vláda ignorujme a berme to jako zlo, proti kterému je nutno skutečně a doslova bojovat a bránit se před těmito lidmi. Něco jako blato v momentě kdy jdeme pěšky a znepříjemňuje nám chůzi. Nic jiného to není. Nic jiného to zatím nedokázalo než škodit. ČR nemá vládu (tak to jen setrvačností nazýváme) ale bandu zlodějů a mafiánů, která spoléhá na to, že je lidi skutečně pouhou setrvačností až tupě akceptují a respektují. Dejme tomu, že se běžný občan rozhodne si svémopocně přimontovat kolem 1000Wp panelů samozřejmě v ostrovním režimu nijak nespojených s DS. Hádám, že po patřičném nabonzování nějakým aktivním občanem příjde z úřadu výzva k doložení faktur od instalační firmy. Na tuto výzvu reagovat nebudeme nebo řekneme úřeníkovi, že faktury nemáme protože jsme si to řešili svépomocně. Úředník tedy postupuje tak jak má nařízeno a uvalí pokutu 100K, tím jeho dílčí práce končí, splnil co měl nařízeno, zavařil jednomu člověku, dostane za to mzdu, jde spokojeně domů za ženou a dětmi říct jak se dneska měl fajn v práci a také se pochlubit kolika lidem způsobil ze života peklo (žena řekne "to mám ale šikovného muže"). Toto asi dojde jako výzva k úhradě k nějakému termínu? Tuto nezaplatíme. Stát prodá pohledávku vymáhací firmě, ta bude dotyčného občana otravovat? Nebo exekutor v součinnosti s policií pod pohrůžkou zbraně za opaskem vás vyžene z baráku a barák změní zápis majitele v katastru nemovitostí? Nebo příjde maření úředního rozhodnutí a další pokuta? Nebo vězení? Spoléhat na soudy, které mohou rozhodnout naprosto libovolně s tím, že rozhodnou v můj prospěch a ne ve prospěch státu se mi moc nechce. Ano může dojít k soudu a soud tohle zlo může ukončit, ale taky nemusí a já bych spíše spoléhal na to, že ne.

Skutečně zkusme domyslet reálně až dokonce se všemi možnými důsledky a odbočkami (v případě že se může případ rozdělit na více variant buď tak, či tak), kam až to může zajít a co vše tedy vlastně jedna skupina občanů, která si říká veřejná správa, může udělat jiné skupině občanů.

To znamená ne domyslet to tak, jako že dojde k soudu a ten rozhodne, "tečka". Spíše dojde k soudu a ten rozhodne buď tak nebo tak. Pokud v náš prospěch, není dál co řešit, máme FVE. Pokud v náš neprospěch, tak ..... ?
Petr

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvekod gupa » úte led 01, 2013 1:15 pm

mypower.cz píše:
serfar30 píše:nějak se v tom ztrácím je to legální do konce roku když mám část panelů na střeše už nyní ? A po novém roce se pro mne nic nemění?

Obavam se ze jakakoliv instalace fotovoltaickeho panelu po 1.1.2013 bez osoby opravnene je zrala na pokutu 100.000,- Pro nektere poslance je to takzvane "mensi zlo" - viz napistejim.cz.

Jde podle 32010L0031 hlavně o podnikající fyzické osoby, které provádí instalace podle zákona o podnikání. To je nanejvýš jasné. To co píše nějaký poslanec coby svůj názor mne nezajímá. Nanejvýš, když vyloženě klame.

A ještě pokud mohu reagovat na toto téma. V 32010L0031 se píše o přiměřenosti vynucovacích prostředků. Takže jde o jasný záměr toho, že přípravci zákona - poslanci nevzali v potaz při tvorbě zákona přiměřenost, o které se jasně píše v 32010L0031. Mohu si jen domyslet, protože v okolí právě poslanci mají profit z několika elektráren, proč by jsi neschválili v zákoně právě takové znění, kterým eliminují případný propad svých zisků z takových svých přímých nebo nepřímých aktivit.

Certifikace výrobků je daná EU, cokoli si koupím na území EU musí mít papíry, které 32010L0031 vyžaduje, pokud ne, je potřeba výrobce a prodejce takových zařizení postihovat. Mám osobně dobrý pocit z toho, že se změna týká i kotlů na TP, protože hodně výrobců si vykládá teplosměnnost a výkon kotle podle výkonu ohniště. To je ale úplně jiné téma jinam a nejde o instalace. Co se týká odborných instalací a postihů, znovu vidím jako jasné tu aplikovanou nepřiměřenost, že poslanci selhali a sním i Ministerstvo a poslanecký klub, přes který si to poslanci protáhli a schválili do zákona. Prostě nerespektovali znění 32010L0031 a vytvořili zákonem nepřiměřené podmínky.

_gp_
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil gupa dne úte led 01, 2013 2:20 pm, celkově upraveno 2
Jestli Vám pomáhají informace z mypower.cz jako mně podpořte ho třeba dobrovolnou rychlou QR platbou. Pro 50,-, 200,-, 500,- a 1000,- podporu stačí kliknout na částku. Já za poslední rok 1x 200,-, 1x 50,-
gupa

Předchozí

Zpět na Legislativa a právo