Stránka 1 z 1

Node-RED

PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 9:34 am
od 8milan8
Ahoj,

chci se poptat, jestli náhodou někdo nepoužívá Node-RED? (http://nodered.org/, ukázkové video na YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=f5o4tIz2Zzc)

Přijde mi to jako velice šikovná věc pro automatizaci všeho. Myslím, že pro většinu lidí zde na mypower by to mohla být zajímavá věc. Sám si s tím hraji na RaspberryPI a kupodivu to celkem funguje a je to hodně intuitivní. Na to, že to ještě není nějak stará věc, tak i hodně zajímavých nodů se dá najít. A napsat svůj node by taky neměl být problém (třeba pro vyčítání dat ze solárního regulátoru/měniče atd.).

(Jinak celkem často narazíte na to, že tam lidi využívají MQTT nody, tak tady je zajímavá přednáška o MQTT z LinuxDays - https://www.youtube.com/watch?v=WLIlDGiXpJY)

Re: Node-RED

PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 2:53 pm
od kodl69
Na automatizaci preferuju low level programing, tohle snad na monitorování stavu bez možnosti něco měnit. Paranoia z věcí, které mají operační systém, a na kterých by mohla záviset moje bezpečnost, komfort...(třeba auta s rokem výroby nad 2000). Nechce se mi aktualizovat verze, řešit bezpečnostní chyby a třeba taky to, že někdo ukončí vývoj a já to budu muset celý předělat...

Re: Node-RED

PříspěvekNapsal: stř led 06, 2016 3:33 pm
od 8milan8
kodl69 píše:Na automatizaci preferuju low level programing, ...


To docela chápu. Asi si neumím představit tím řídit kotel. :) Ale zase na druhou stranu pro sběr dat a nějakou interakci mezi nimi mi to přijde celkem obstojné. Jako že podle venkovní teploty řeknu kotli že má topit. Jako může si to člověk napsat low-level. Ideálně v assembleru (popravdě v tom píši moc rád když mám čas, protože tam si je člověk skoro 100% jist co a jak bude). Problém vidím v tom, že tohle se dá někomu předat tak, že by v tom měl dokázat základní úpravy udělat kdokoliv i bez znalosti programování. A nevěřím, že každý tady na fóru si něco programuje. Co tak koukám, tak hodně lidí když neumí programovat, tak sahá po starých dobrých relátkách (a také to funguje a fungovat bude).

Právě jde o to pohodlí. Jenže je to celkem nová věc a zajímalo by mě, jak to funguje z pohledu času. Samozřejmě jak píšeš, problém OS je to, že se o to stejně musí člověk nějak starat a aktualizovat... (ideální to umístit do sítě, která není připojená k internetu, ale pak to trochu ztrácí smysl...)