Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je čtv kvě 23, 2019 7:39 am

Pozitivní vlivy FVE

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )

Pozitivní vlivy FVE

Příspěvekod abrams » čtv dub 25, 2019 1:34 pm

Zdravím ,

negativ všeho druhu je kolem více než zdrávo :( . Proto toto vlákno o pozitivech FVE systémů :D .

Za mne u mě :
- radost z přínosného a fungujícího díla ,
- navázání hodnotných a vážených kontaktů s podobně smýšlejícími lidmi v čezké kotlině i v zahraničí ,
- trochu škodolibá radost z menšího "vydělávání" energetického molochu ,
- rozšiřování si zkušeností , poznání a dovedností nad rámec ofiko "vzdělání" a pracovně/nevolnického systému ,
- nezanedbatelné finanční úspory použitelné nejen na tuning FVE systému a vzdouvajícího se panděra , ale také ku pomoci přátelům ,
- v letním období méně prohřátý půdní prostor i horní patro :home: díky stínům ::pv:: ,
- nezanedbatelné snížení vypouštění CO2 kdesi na severu u zoufalých jizev v krajině ,
- edukace nejen blízkých o hospodaření s energiemi ,
- od roku 2014 po zrušení licence a přechodu na ::pv:: UPSku klid a pohoda nejen v duši :yes: .
- ... určitě si později vybavím a uvědomím mnoho dalších kladů :mrgreen: .

Jak je to u Vás ?
Jaká pozitiva vnímáte Vy ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
abrams

Re: Pozitivní vlivy FVE

Příspěvekod rottenkiwi » čtv dub 25, 2019 1:42 pm

U mňa najvačšie pozitívum, okrem tých spomínaných, že mi to umožňuje prežiť.
Keby nebolo FVE, nemohol by som sa celý deń vzdelávať v angličtine.
Ďalej finančná nezávislosť od štátu a nezávislosť na niekoľkokrát zdanenej el.

No a od dnes sa zdá, že prestanem kupovať chleba :)
Only God & bank can create something from nothing. LTC: LX4UmmYHzT293zcJJ4BjTcPTRSHoLWLDn7
Si anode Spectrum BMS SEI formation Float Ochrana High SOC deg. MPPT Hoverbike Carbon Pb
rottenkiwi

Re: Pozitivní vlivy FVE

Příspěvekod vlkazajac » čtv dub 25, 2019 7:30 pm

Jeden problem s tym chlebom ja mam. Nedokazem suplovat dokonale pekarske remeslo, idealne by bolo zamiesit cesto o polnoci !
Aby som neopakoval niektore abramsove pozitiva - za mna je to hlavne pocit pionierstva v sirsom mojom okoli.
2 420 Wp, 3 x LS3024B, WRM15, 24V / 400 Ah gel, VE Multiplus C 800, Carspa 2000 W sin;
všetky panely pripojené paralelne; 100 % využitie prebytkov energie; dotovanie systémových batérií oloveným šrotom ))
Obytný voz 280 Wp, Victron 100/15, 24 V / 130 Ah AGM, Carspa 600 W sin
vlkazajac

Zpět na Ekonomika ostrovních systémů