Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je ned črc 22, 2018 9:32 pm

PLC řady SDS

Automatizace pomocí jednotek SDS, programování, logování, připojení, montáž senzorů, rady, tipy, návody, praktické poznatky, zkušenosti.

PLC řady SDS

Příspěvekod vata » čtv led 17, 2013 11:32 pm

Zdravím,

prošla jsem si specifikace tohoto PLC: http://www.onlinetechnology.cz/sdsmacro ... -MACRO-LCD, a musím říct, že mě to celkem zaujalo. V zařízení na DIN lištu člověk dostane PLC s IP rozhraním, LCD displayem, s relé i Mosfet výstupy, s optickými i analogovými vstupy, s možností napsat si vlastní script, který lze odladit v SW emulátoru (http://sds.an-d.cz/firmware/new/SDSC_131212.exe). To mi příjde jako docela zajímavá alternativa k Arduinu. Jedině co to samo o sobě neumožňuje, je loggování dat přímo v zařízení (resp. ano, ale prakticky jen do flash paměti s malou životností).
Co si o tomhle PLC myslíte - máte s ním někdo nějaké zkušenosti?
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
vata

Re: PLC řady SDS

Příspěvekod lwq » pát led 18, 2013 1:23 am

Filip si s SDSkem hral, tak uvidime co napise ... Ja se ke koupil zatim nedostal ... :-/

Kazdopadne, ukladani dat bych resil na nejaky externi server v Internetu. Je tam i vyhoda geo-redundance. Pokud teda moc nepada net ...
lwq

• 0

Příspěvekod Gmouse » pát led 18, 2013 7:53 am

Mám levnější verzi MICRO se dvěma relé a musím říct že je to pěkná hračka. Používám ji na ovládání cirkulačního čerpadla teplé vody a na otevírání elektromagnetického ventilu pro ohřev vody kotlem na tuhá paliva. Chystám se zapojit měření fotovoltaiky, ale to je hudba budoucnosti. Zatím jsem měl pouze provizorně připojené měření napětí panelů. Naměřené hodnoty (zatím pouze teplotní čidla) vyčítám přes SNMP a MRTG z nich dělá grafy.
Gmouse

Příspěvekod Frenky » čtv lis 28, 2013 4:53 pm

Ahoj forum
Podařilo se mi na SDS-ku stvořit cyklické menu, které přepíná sadu obrazovek (u mě zatím tři) dokola podobně jako na mikrologu a ovládání 4 relé (+D0). Jsou k tomu potřeba tři tlačítka připojené ke vstupům opto 1, 2 a 3. sys[151], sys[152], sys[153]. Nemám to ještě doladěné, ale funguje to. Takže kdyby chtěl někdo pomoci, či poradit tak uveřejním kód.
Jedno tlačítko cyklicky přepíná obrazovky do kola, druhé tlačítko přepíná dokola čísla relátek a třetí tlačítko přepína relé vyp/zap.
2x Solární panel IBC Polysol 230 DS Pmpp=230W, Regulátor STUDER VT-80, Střídač Studer XTS 1200-24, BSP, RCC, AKU 24V LFP100AH – WB-LYP100AHA. 2x Aktivní balancer ON4-UTP 4x7A, Řizení a dohled microlog, SDS, vlastní vyčítání arduinem do RPi s databází a html stránkou. Dříve SIEMENS S7-1200 s PC na WINDOWS ala Netko.
http://frenky.dreamsys.cz/index.html
Frenky

Zpět na SDS